FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-POLITEHNICA IASI, SUPERLIGA SUPERBET (16.12.2023)
Costel Gâlcă a făcut anunțul! 3 jucători sunt OUT pentru meciul cu Rapid
Screenshot 2024-04-22 170617
Bogdan Lobonț s-a enervat la conferința de presă: ”Nu puteți să-mi spuneți asta!”
sucu-14
Video&Foto Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul meciului dintre Rapid și Universitatea Craiova

a:1:{i:0;s:14:"Video Exclusiv";} Rapid - Volyn Lutsk 1-1. Peste 13.000 de spectatori la primul amical din India

07.02.2016, 16:09

Rapid a început cu o remiză turneul din India. Echipa lui Dan Alexa a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul cu Volyn Lutsk, locul 5 din Ucraina.

faza joc rapid
  • EHF European League: Skjern - Dinamo, marți, 19:45, DGS 2

• Champions League: Bayern Munchen - Real Madrid, marți, 22:00, DGS 1

Giuleştenii au început mai bine şi au deschis scorul în minutul 12, prin Tudoran, care a marcat din pasa lui Martin.

Până la pauză, ambele echipe au ratat câte o mare ocazie. Ucrainenii au avut o bară, prin Petrov, iar rapidiştii se puteau desprinde în prelungirile primei reprize, la un corner executat periculos.

Sub privirile lui Harry Kewell, antrenorul echipei U23 a lui Watford, viitoarea adversară a Rapidului, elevii lui Dan Alexa au fost egalaţi în minutul 58, după lovitura de cap a lui Memeshev.

Rapid putea reveni în avantaj în minutul 65, când Martin a ajuns cu o fracțiune de secundă prea târziu la centrarea lui Trandu, şi a dominat posesia pe final, dar atacurile giuleştene au fost sterile.

S-a terminat 1-1, iar Rapid va juca în meciul următor cu Watford U23, pe 9 februarie.

LIVE TEXT:

Min. 90+5 - Final de meci! Rapid şi Volyn Lutsk au încheiat la egalitate, scor 1-1, prima remiză înregistrată în turneul din India.

Min. 90 - Rapid are posesie mai bună pe final, dar atacurile giuleştenilor sunt sterile. S-au dictat 5 minute de prelungire.

#Între timp, tribunele s-au mai populat. Sunt aproximativ 13.000 de spectatori.

Min. 83 - Ultima schimbare la Rapid. A ieşit Popa şi a intrat Alex Potecea.

Min. 79 - Contraatac al ucrainenilor, încheiat cu corner, după ce Nicolae Vasile s-a întins şi a respins peste propria poartă.

Min. 77 - Lovitură liberă pentru Volyn, dar jucătorii rapidişti au reuşit să respingă.

Min. 75 - Pauză de hidratare.

Min. 70 - A intrat Vlad Morar, în locul lui Martin.

Min. 67 - Lovitură liberă Rapid! Bate Trandu, dar iese Shust și reține fără probleme.

Min. 65 - Ocazie imensă Rapid! Trandu centrează pe jos în fața porții, însă Martin ajunge cu o fracțiune de secundă prea târziu.

Min. 58 - GOL! Volyn Lutsk egalează! Pasă Kravchenko, gol marcat de Redvan Memeshev cu capul.

Min. 56 - Meleu între jucătorii celor două echipe. Drăghia și Robuste au luat cartonașe galbene.

Harry Kewell, antrenorul echipei Watford U23, este prezent la meci, studiindu-și viitorul adversar din cadrul turneului. Fostul internațional australian a declarat că, din lotul Rapidului, îi place foarte mult Mădălin Martin.

Min. 51 - Centrare periculoasă a ucrainenilor, însă respinge Robuste.

Min. 46 - A început repriza secundă. Tudoran, înlocuit cu Raiciu.

Min. 45+4 - FINAL de repriză. O primă parte în care Rapidul a avut mai mult calm și au jucat mai inteligent, chiar dacă ucrainenii au avut ocazii spre finalul primei părți.

Min. 45+3 - Corner periculos pentru Rapid, dar respinge Shust.

Min. 45 - S-au arătat patru minute de prelungire de la margine.

Min. 34 - Bară Volyn Lutsk! Ratare mare a tânărului Serhii Petrov!

Min 12: GOL RAPID! GOL TUDORAN. Jucătorul giuleștenilor înscrie pe jos, în poarta lui Shust, după o pasă din marginea careului primită de la Martin.

Min 1: A început partida. La meci asistă aproximativ 10.000 de spectatori. Capacitatea stadionului pe care se desfășoară turneul este de 53.000 de locuri

ECHIPA DE START a lui Dan Alexa cu Volyn:

Rapid (4-2-3-1): Drăghia - Kusnir, Avrămia, Robuste, Vasile - R. Costin, Trandu - I. Popa, Nkoy, Tudoran - Martin

Programul meciurilor Rapidului în India:

7 februarie: Rapid - Volyn Lutsk
9 februarie: Watford U23 - Rapid
13 februarie: Atletico Paranaense U23 - Rapid

Din cealaltă grupă fac parte Argentina U23, TSV 1860 Munchen U23 (Germania), Shamrock Rovers (Irlanda) și Dnipro Dnipropetrovsk (Ucraina).

Semifinalele se desfășoară pe 18 și 19 februarie, iar finala pe 21 februarie.

Etichete: rapid , liga 2 , amical rapid , video rapid - volyn lutsk , turneu india rapid

Un italian și-a adunat toate lozurile necâștigătoare cumpărate de-a lungul vieții și a calculat câți bani a pierdut

Un italian din Brescia, care a colecționat toate lozurile necâștigătoare pe care le-a cumpărat de-a...

Screenshot 2024-04-28 at 23.20.51
Gata! Dan Petrescu s-a răzgândit

Cea mai în formă jucătoare din lume, un car de nervi în meciul cu Jaqueline Cristian: ”Vino aici! Mai mult respect”
profimedia-0868753464
”V-ați propus să mă luați la mișto?”. A aflat că FCSB a luat titlul și nu s-a abținut: ”Ca un cuțit în inimă”
andreea-prisacariu2
”Tatăl meu `a explodat`!” Fiica unui antrenor a spus totul: ”Eram minoră și e o infracțiune”. Cu ce se ocupă tânăra
nadia-jemez20
”Execuție” în 21 de minute! Ostapenko nu a suportat umilința și a izbucnit. Gestul făcut și la finalul meciului
ostapenko
sucu-14

Dan Petrescu, șase ani la CFR Cluj! Anunțul lui Ioan Varga
FOTBAL:RAPID BUCURESTI-CFR CLUJ, LIGA 1 CASA PARIURILOR (17.10.2021)
Cum a reacționat Paul Iacob, după ce a vrut să sară la bătaie cu un suporter. ”Vreau să mă văd cu el”
FOTBAL:FCSB-RAPID BUCURESTI, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (20.04.2024)
S-a rupt lanțul de iubire. Suporterii Rapidului au răbufnit după al 6-lea eșec din play-off. Ce au scandat
FOTBAL:RAPID BUCURESTI-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (29.04.2024)
Are 77 de ani, dar nu se sfiește să-și arate silueta în rochii mulate: „Sunt criticată zilnic pentru felul în care mă îmbrac”
Alarmă la națională! Are ruptură musculară și este în pericol să rateze EURO 2024!
Horațiu Moldovan dă din lac în puț! Atletico îl vinde pe Oblak, dar Simeone a luat decizia transferului unui alt gigant
Sofia Vergara, selfie-uri doar în body-uri mulate, în oglinda din baie. "Cineva să-mi ridice fața de pe podea", i-a scris Nicole Scherzinger
Mariah Carey, în cea mai scurtă rochie, pe tocuri, în Vegas. Artista a împlinit recent 55 de ani și e în formă maximă
România, la ani-lumină de un trend global: Londra tocmai a realizat un record la care nici nu putem visa
Una din cele mai frumoase femei din lume ucisă de traficanți. Camerele au surprins momentul
O nouă monedă în România, bani noi de la BNR. Ce valoare are, cu ce ocazie s-a lansat
Cum vrea Sorana Cîrstea s-o egaleze pe Simona Halep: ”Ea a câștigat deja, m-ar putea lăsa să câștig eu”
Marius Măldărășanu, întrebat direct: ”Sunteți pregătit s-o antrenați pe Rapid?”
FOTBAL:RAPID BUCURESTI-FC HERMANNSTADT, SUPERLIGA SUPERBET (4.03.2023)

O fetiță de 10 ani a murit din cauza unei amibe mâncătoare de creier. Tragedia s-a întâmplat în vacanță, după o baie în piscină
Reacția unui elefant când este spălat cu furtunul. Cascadoriile animalului au devenit virale: „E adorabil!”