• Italia etapa a 13-a: Roma-Lazio (sâmbătă, Digi Sport 2, ora 19:00) şi Napoli - Milan (sâmbătă Digi Sport 2, ora 21:45) şi La Liga, etapa a 12-a: Atletico Madrid - Real Madrid (sâmbătă, ora 21:45, Digi Sport 1)
  • Tenis, Turneul Campionilor, semifinale: Federer - Goffin (ACUM, DigiSport 2) şi Dimitrov - Sock (sâmbătă, Digi Sport 3, ora 22:00)

HC Zalău a câştigat in extremis partida de pe teren propriu cu Măgura Cisnadie, din etapa a doua a Ligii Naţionale feminine la handbal.

Gazdele au început tare, au condus cu 7-5, dar Cisnădie a revenit repede şi s-a distanţat la 12-9. La pauză, oaspetele aveau două goluri avans, 15-13.

În repriza secundă a fost rândul Zalăului să întoarcă rezultatul. Conduse cu trei goluri (24-21), jucătoarele de la Măgura Cisnădie au egalat la 27.

La ultima fază însă, Zalăul a obţinut aruncare de la şapte metri, iar Rob a transformat-o.

Fetele lui Gheorghe Tadici s-au impus cu 28-27, iar adversarele au părăsit parchetul în lacrimi.