(P) Real Madrid - Dortmund îi poate aduce un milion de euro unui parior Superbet! Vezi biletul fabulos, de cotă 421064.85
Das Logo der UEFA Champions League mit dem Spielball. Fussball UEFA Champions League, Achtelfinale Rueckspiel: Real Madr
Au mai rămas 7 locuri! Echipele calificate deja în faza ligii din UEFA Champions League și ce urmează pentru FCSB

(P) Etapă decisivă în Cupă! Cotele pentru cele mai importante meciuri

05.12.2023, 16:40

A venit momentul să aflăm echipele calificate în sferturile de finală ale Cupei, deoarece în această săptămână are loc ultima etapă din faza grupelor. Descoperă meciurile decisive din oferta Superbet şi alege-ţi favoritele!

231205_Meciurile_decisive_din_Cupa_Digi_1060x636
  • Media: Digi Sport Special, luni, 20:15, DGS 1

• Fotbal: Germania - Ucraina, luni, 21:45, DGS 1

Calificarea pe masă

Primul set de meciuri are loc marți seară, începând cu ora 19:00, iar una dintre partide decide cine avansează în sferturile de finală. Echipa câștigătoare dintre UTA Arad și FC Voluntari obține automat un loc în „sferturi”. Totuși, FC Voluntari se poate califica și cu un rezultat de egalitate, în condițiile în care Gloria Buzău nu învinge la Tunari sau Universitatea Craiova nu obține o victorie împotriva Farului Constanța, echipă deja eliminată.

Duel feroviar pentru calificare

Rapid – CFR Cluj reprezintă un alt meci decisiv pentru calificarea în sferturile de finală. În caz de remiză, șansele Rapidului sunt aproape nule, în timp ce CFR păstrează șansele la calificare, cu condiția ca U Cluj sau Alexandria să nu obțină victorii.

Descoperă oferta de SuperPariuri pentru Rapid – CFR!

Miercuri, la aceeași oră cu meciul Rapid - CFR, Universitatea Cluj întâlnește FC Botoșani, o echipă deja eliminată. Calculul pentru elevii lui Ioan Ovidiu Sabău este mult mai relaxat.

O victorie elimină orice emoție pentru U Cluj, dar ardelenii pot avansa în sferturile de finală și în cazul unui rezultat de egalitate sau chiar înfrângere, în funcție de rezultatele celorlalte partide din grupă.

Misiune clară pentru FCSB

Joi, FCSB se confruntă cu FCU 1948, iar obiectivul clar al oltenilor este victoria pentru a se califica! Sigur, FCSB avansează cu o victorie, dar chiar și un rezultat de egalitate este suficient pentru vicecampioni.

Descoperă oferta de SuperPariuri pentru FCU 1948 – FCSB!

În cazul Craiovei însă, un egal nu asigură cu certitudine calificarea; factori decisivi sunt numărul de goluri marcate și rezultatul meciului dintre Oţelul și Dinamo.

Dinamo trebuie să învingă Oţelul pentru a fi luată în considerare pentru calificare, dar și să se întâmple ca meciul dintre FCU și FCSB să nu se încheie la egalitate.

Pentru Oţelul, misiunea este mult mai simplă, deoarece orice rezultat în afară de înfrângere înseamnă calificare.

Etichete: cupa , superbet

Un ieșean și-a dat fiul în judecată și i-a cerut înapoi banii dați pentru facultate după ce a aflat ceva neașteptat

Un bărbat din Iași și-a dat fiul în judecată, ca să-și recupereze banii pe care i-a dat băiatului...

Borussia Dortmund v Real Madrid, Wembley Stadium, London, United Kingdom - 01 Jun 2024
Revoltă în direct după scenele de la finala Champions League: ”Dezastru” / ”E incredibil! Ce rușine”

Neașteptat: Cristiano Ronaldo semnează, după ce a plâns în hohote! Lovitură de proporții + Salariu uriaș
Screenshot 2024-06-01 at 15.59.37
Borussia Dortmund - Real Madrid 0-2. ”Galacticii” au câștigat al 15-lea trofeu Champions League pe Wembley
Ilie Dumitrescu nu a stat pe gânduri după finala UCL: ”Balonul de Aur este deja adjudecat! 100%”. Ancelotti ”l-a aprobat”
Borussia Dortmund v Real Madrid, UEFA Champions League, Final, Football, Wembley Stadium, London, UK - 01 Jun 2024
Kylian Mbappe a semnat: cel mai mare salariu de la Real Madrid! Nu este, însă, cel mai bine plătit din Spania
Paris Saint-Germain's forward Kylian Mbappe celebrates scoring a goal during the French L1 football match between Paris Saint-Germain and Toulouse FC at the Parc des Princes stadium in Paris on May 12, 2024. Photo by Firas Abdullah/ABACAPRESS.COM Credit:

OUT! Rapid mai dă afară un jucător
CONFERINTA PRESA: NEIL LENNON - ANTRENOR PRINCIPAL RAPID 1923 BUCURESTI (21.05.2024)
Ladislau Boloni a dat declarația serii, după ce a retrogradat cu Metz în Ligue 2
Football Club de Metz v Olympique de Marseille - Ligue 1 Uber Eats
I-au trimis contractul: Marco Reus, așteptat să semneze după ce a pierdut finala UEFA Champions League
Marco Reus 11 (Borussia Dortmund), Borussia Dortmund vs. Real Madrid, Fussball, Champions League, Finale, 01.06.2024 Lon