Barca n-are lot! Catalanii n-au reușit să învingă cu rezervele o echipă de liga a treia!

barce

VIDEO Barcelona se distrează doborând recorduri: e echipa cu cele mai multe eventuri

doblete barca

Xavi, recordmanul trofeelor în fotbalul spaniol: a câștigat 24 de titluri cu Barcelona!

xavirecord

Iniesta a prefațat finala Cupei Regelui: "Nu suntem favoriți. Se poate întâmpla orice"

iniesta

Barça şi Bilbao s-au înţeles: vor finala Cupei pe Bernabeu. Va fi de acord Real?

bernabeu

VIDEO Cupa Regelui, disputată de echipele cu cele mai multe trofee! Finala e LIVE la Digi Sport

barcelona bilbao

VIDEO Neymar a marcat o ”dublă” și a ajuns la 26 de goluri în acest sezon la Barca

neymar

Barcelona se gândeşte deja la finala Cupei Spaniei. Va cere ca meciul să aibă loc pe arena marii rivale, Real Madrid!

bernabeu

VIDEO Villarreal-Barcelona 1-3. Catalanii, pentru a 37-a oară în finala Cupei Spaniei. ”Dublă” Neymar

neymar suarez

VIDEO Barça, la un pas de a 5-a finală de Cupă în 7 ani! Semifinalele competiției, ÎN DIRECT la Digi Sport

barcelona villarreal

VIDEO Athletic Bilbao - Espanyol 1-1. Catalanii au prima şansă la calificarea în finala Cupei Regelui

bilbao-1

VIDEO Goluri de generic marcate în Cupa Regelui. Execuţie spectaculoasă a lui Victor Sanchez

bilbao

S-au stabilit semifinalele Cupei Regelui Spaniei! Cum arată "careul de aşi" şi programul meciurilor

villarreal barca

VIDEO Seară grea pentru arbitrul meciului Atletico - Barcelona. Decizii controversate ale centralului

hent

VIDEO Arda Turan şi-a ieşit din minţi. A aruncat cu gheata spre arbitrul asistent

captura gheata arda turan

VIDEO Torres, omul începuturilor de meci. A marcat în primul minut şi cu Barça, şi cu Real

torres bucurie

Simeone știe cum s-o elimine pe Barca din Cupă: ”Să tratăm fiecare minut ca și cum ar fi ultimul”

atleti

Enrique, înaintea returului cu Atletico: "Nu suntem favoriţi. Aştept o variantă de echipă agresivă a gazdelor"

messi atletico-1

VIDEO Barça-Atletico, meciul vedetă din ”sferturile” Cupei Regelui! ”Dubla”, ÎN DIRECT la Digi Sport

barcelona atletico cupa

VIDEO Primul gol al lui Mathieu la Barcelona, o bijuterie de la 25 de metri!

matthieu

VIDEO Real - Atletico 2-2. Oaspeţii vor întâlni Barça în sferturile Cupei Regelui

bucurie atletico

VIDEO Levante - Malaga 3-2. Oaspeţii au ajuns în sferturile Cupei Regelui

levante malaga

VIDEO Espanyol - Valencia 2-0. Dubla lui Caicedo îi duce pe catalani în sferturile Cupei

caicedo

VIDEO Neymar și-a depășit deja numărul de reușite din întreg sezonul trecut, cu o bijuterie de gol!

neymar

VIDEO Granada - Sevilla 1-2. Trupa lui Emery, învingătoare în derby-ul andaluz din Cupă, cu un pas în sferturi

sevilla granada

VIDEO Barcelona - Elche 5-0. Catalanii, ca şi calificaţi în sferturile de finală ale Cupei

neymar-1

VIDEO Valencia - Espanyol 2-1. Negredo își aduce echipa mai aproape de sferturi

negredo

VIDEO Atleti, singura echipă care a bătut-o la 0 pe Real în acest sezon. De două ori! 3 victorii la rând în derby

atletico victorie

Un român, singurul arbitru străin din primele ligi spaniole, rezervă la derby-ul Atletico-Real Madrid

lixandru

Ancelotti nu e afectat de încheierea seriei de victorii: ”Înfrângerea trebuia să vină, mai devreme sau mai târziu”

ancelotti-7

VIDEO Piovaccari a înscris împotriva lui Contra şi e cel mai bun marcator al lui Eibar

piovaccari-1

VIDEO Pedro, hat-trick în 24 de minute. Prima "triplă" din carieră pe Camp Nou

pedro-1

Barca, pentru prima oară fără Messi în acest sezon. Argentinianul n-a fost în lot

messi-1

VIDEO James, primul jucător de la Real cu gol marcat în patru competiţii în acest sezon

james

VIDEO Real Madrid - Cornella 5-0. "Galacticii" au obţinut a 17-a victorie consecutivă

jese

Premieră pentru Benzema: a fost pentru prima oară căpitanul Realului

benzema-1

VIDEO Prima ”dublă” din cariera lui Varane! Francezul a marcat în Cupă 5 din cele 6 goluri ale sale la Real

varane 2

Ancelotti l-a egalat pe Mourinho, câștigând Cupa în Italia, Anglia și Spania

ancelotti -1

Bale a părăsit cantonamentul lui Real. Nu a intrat cu Atletico

bale

Prin victoria din Cupă, Barca egalează un record de 60 de ani. Puyol, gol după un an

barcelona levante puyol

Clubul l-a iertat, dar fanii, ba! Di Maria, huiduit de 60.000 de oameni cu Osasuna

angel di maria

VIDEO Situația e disperată la Santander. Fanii au sărit să-l bată pe președintele clubului

santander almeria

VIDEO Valencia-Atletico 1-1. Golul lui Postiga anunță un retur palpitant în Cupă

Helder Postiga

VIDEO Athletic Bilbao-Celta 4-0. Bascii vor da piept cu Betis în optimile Cupei

athletic bilbao celta vigo

Rusescu a fost titular la Sevilla, care a fost eliminată dramatic din Cupa Spaniei!

raul rusescu sevilla

VIDEO Barcelona-Cartagena 3-0. Puyol a revenit, pe Camp Nou, după nouă luni

barcelona cartagena 3-0

VIDEO Torje, pasă decisivă pentru egalul lui Espanyol

torje bucurie gol

Barca și Real au adversari modești în „16-imile” Copa del Rey. El Clasico, posibil doar în finală

el clasico

Câte două etape de suspendare pentru Mourinho şi Ronaldo

ronaldo murinio

Înfrângerea cu Real l-a îmbolnăvit pe Messi. A lipsit de la antrenament

2messi abatut dupa ratarea unei ocazii in meciul cu real madrid camp nou reuters