1427 rezultate pentru eticheta

uefa champions league

VIDEO Monaco - Juventus 0-0. ”Bătrâna Doamnă”, în semifinalele UCL după 12 ani!

bucurie juventus-1

Pep, după meciul de vis făcut de Bayern cu Porto: "Putem juca şi mai bine de atât"

pep-2

Luis Enrique: "Să ajungem doar în semifinalele Ligii Campionilor ar fi un rezultat dezamăgitor"

luis enrique-1

VIDEO Real Madrid - Atletico 1-0. Campioana Europei s-a calificat dramatic în semifinalele UCL

real bucurie

Barça a egalat rivala Real: va evolua a 30-a oară într-o semifinală de cupă europeană

barcelona

Bayern, prima echipă care înscrie 5 goluri într-o repriză în fazele eliminatorii UCL

bayern declaratii

Chicharito, înlocuitorul lui Benzema în meciul contra lui Atletico, din UCL. Jese, opțiunea a doua

chircharti

Schimbări majore anunțate pentru viitorul sezon din UEFA Champions League

trufeu ucl

Ancelotti, încrezător: "Ne vor lipsi Benzema, Bale şi Modric, dar echipa mea este cea mai bună din lume"

don carlo

VIDEO Bayern-FC Porto 6-1. Măcel în prima repriză! Bavarezii, a patra oară consecutiv în semifinale

bayern porto

Pastore, după ce Cantona l-a desemnat cel mai bun jucător din lume: "Îi mulţumesc, dar eu nu gândesc la fel"

pastore

VIDEO Barcelona - PSG 2-0. Neymar, cu o ”dublă”, a decis victoria. Iniesta, fază de geniu la primul gol

neymar doo

Zidane: "PSG este capabilă să înscrie 3 goluri pe Camp Nou. Are jucători potriviţi pentru asta"

PSG

Suarez, omul meciurilor mari. Procentaj excelent în ultimele 12 partide

bucurie suarez

Luis Enrique a dezvăluit ce strategie va adopta Barcelona în returul cu PSG

luis enrique barcelona

Guardiola și-a decis viitorul. Ce a declarat înainte de returul cu Porto, din UEFA Champions League

pep guardiola-1

James este pregătit pentru returul cu Atletico: "Fanii ne motivează şi ne vor ajuta să câştigăm"

james-1

Suarez avertizează: "Ar fi o mare greșeală să credem că suntem deja calificați"

suarez luis

Thiago Silva nu va evolua împotriva Barcelonei. Meciul e marți, LIVE pe Digi Sport 2

thiago silva psg

Încă o problemă pentru Ancelotti. Și Benzema poate rata disputa cu Atletico, din UEFA Champions League

benzema genunchi

Ancelotti a ales fundașul stânga! Cu el integralist, Real Madrid a avut coșmaruri cu Atletico în acest sezon

arbeloa coentrao

VIDEO 5 dueluri memorabile între Inter şi Milan. De la meciul cu 11 goluri la inspiraţia lui Mourinho

mourinho milan

Tensiuni la Bayern după înfrângerea cu Porto. Doctorul echipei și staff-ul său au demisionat

guardiola doctor

Barcelona şi Atletico au câte trei jucători în echipa ideală a turului din sferturile UCL

echipa ideal ucl sferturi

Misiune imposibilă? Bayern nu s-a calificat niciodată după ce a pierdut turul la două goluri în deplasare

porto bayern

Record istoric pentru Xavi. E jucătorul cu cele mai multe meciuri în cupele europene

xavi record psg

VIDEO Căpitanul lui PSG a abandonat ”nava”. Thiago Silva a părăsit terenul, accidentat, cu Barcelona

capt thiago

Ramos, printre durii UCL. Al patrulea cel mai avertizat jucător în istoria competiţiei

ramos galbene

Mandzukic e fair-play şi îi ia apărarea lui Carvajal: "N-a mușcat". Anunțul UEFA

mandzukic carvajal

Jardim: "Nu a fost penalty! E o mare nedreptate!" VIDEO cu momentul decisiv

jardim

Allegri: "Rezultatul este meritat, dar 1-0 nu e de ajuns"

allegri

Ancelotti: "Am făcut o primă repriză fantastică. Ca defensivă, Atletico e printre cele mai bune din lume"

ancelotti-1

Juventus şi Monaco luptă cu istoria în retur. Statistica ce dă fiori ambelor echipe

juve monaco

SONDAJ Patru echipe sunt în cursă pentru tripla campionat-cupă-UCL. Cine o va realiza?

robben tevez messi ibra

Juventus, susţinută de fostul căpitan al unei rivale: "Poate câştiga Champions League"

zanetti juve

Jucătorii Realului, după 6 meciuri fără victorie cu Atletico: "Recordurile sunt făcute ca să fie întrerupte"

cr iker

Ancelotti zâmbește, înaintea meciului cu Atletico. Real are toți jucătorii disponibili, în premieră în acest sezon

real antre

Absențe de marcă în turul "sferturilor" din UEFA Champions League. Ibrahimovic cap de listă

ibrahimovic alves

Napoli riscă să rateze Champions League şi să-şi piardă vedeta. Higuain este pe picior de plecare

higuain

VIDEO Gică Hagi, eroul Magazinului UCL: "Sunt mândru şi fericit atunci când mă uit în spate"

hagi ucl

Malmo, amendată de UEFA pentru starea proastă a terenului în meciurile din UCL

stadion malmo

Van Gaal poate cheltui o avere pe transferuri în vară, cu o singură condiție: grupele UCL. Ce ținte are

gaal

UEFA Champions League a generat anul trecut venituri de 1,445 miliarde €

uefa

UEFA a anunţat ce sumă vor primi cluburile participante în UEFA Champions League, din sezonul viitor

ucl logo

Conte, ironizat de Zenga pe Twitter. "Cu 10 euro poţi să ajungi în semifinalele Champions League"

conte

VIDEO Sezon încheiat pentru Pogba? Francezul are ruptură musculară și va lipsi aproape două luni

paul pogba

Wenger vrea modificarea regulii golului în deplasare: "Două echipe englezeşti au fost eliminate aşa"

wenger-1

Verdictul medicilor. Cât va lipsi Pogba de pe teren şi ce meciuri ratează

pogba-2

TOPUL golgheterilor din UEFA Champions League, după optimile de finală. CR7 şi Messi, la egalitate

marcatori

Pellegrini: "Sunt mâhnit, mai ales pentru prestaţia din tur"

pellegrini

Luis Enrique: "Ne-am creat infinite ocazii, dar Hart a fost extraordinar în poartă"