Manchester City v Shakhtar Donetsk, UEFA Champions League Group F, Football, Etihad Stadium, Manchester, UK - 07 Nov 2018
Inexplicabil: o echipă din Champions League și-a jucat retrogradarea în ultima etapă! Cum s-a terminat
”Blestemul Harry Kane”! Bayern a ratat șansa de a câștiga încă un trofeu
Video Gesturile făcute de Răzvan Lucescu, după ce a cucerit titlul cu PAOK și ce scrie presa din Grecia
Bayern Munich Bayern Munich
5 - 0
Fortuna Dusseldorf Fortuna Dusseldorf
Sb 30.05.2020 20:30

Bayern - Fortuna Dusseldorf 5-0. Bavarezii, din ce în ce mai aproape de un nou titlu în Bundesliga

30.05.2020, 21:20

• Baraj SuperLiga: Dinamo - Csikszereda, luni, 20:00, DGS 1

• Serie A: Bologna - Juventus, luni, 21:45, DGS 2

Bayern Munchen a câștigat categoric duelul cu Fortuna Dusseldorf de pe teren propriu, scor 5-0,  ÎN DIRECT pe Digi Sport 1.

Bavarezii au deschis scorul după primul sfert de oră prin Pavard, ajutat de o deviere a defensivei adverse. Tot Pavard a înscris cu capul 15 minute mai târziu, iar Lewandowski a stabilit scorul pauzei, după o fază superbă.

Polonezul a punctat și după pauză cu un călcâi spectaculos, iar Davies a stabilit scorul final în minutul 52, 5-0 pentru Bayern. Bavarezii sunt din ce în ce mai aproape de un nou titlu în Germania. Momentan, trupa lui Flick este la zece puncte de Dortmund, dar rivala bavarezilor are un meci mai puțin.

Aflată pe locul de baraj, Fortuna Dusseldorf are nevoie de cel puțin un punct în această seară, pe "Allianz Arena". Fortuna are la activ șase etape consecutive fără înfrângere în Bundesliga, ultimul eșec fiind acel 1-4 cu Borussia Monchengaldbach, de pe 15 februarie.

Meciurile din Bundesliga și 2.Bundesliga pot fi urmărite în direct pe canalele Digi Sport și în format live video pe site-ul digisport.ro.

Bayern are în acest moment 9 victorii consecutive în toate competițiile, dintre care șapte în campionat, iar în această seară o țintește pe a zecea.

Gazdele sunt favorite la casele de pariuri, având o cotă de 1.10 pentru un eventual succes. Remiza este cotată la 11, iar o eventuală victorie a Fortunei are cota de 24.

Echipele probabile

• Bayern Munchen: Neuer - Pavard, Boateng, Alaba, Davies - Kimmich, Goretzka - Gnabry, Müller, Coman - Lewandowski
  • Fortuna Dusseldorf: Kastenmeier - Ayhan, Hoffmann, Suttner - Zimmermann, Stöger, Bodzek, Morales, Thommy - Karaman, Hennings
  • 90 fr2

Final de meci!

• 78 s s

Ultima schimbare la Bayern! Gnabry este înlocuit de Meier.

• 75 s s

Muller este înlocuit de Zirkee.

• 73 s s

Sobottka iese de pe teren după 16 minute. Accidentat, acesta este înlocuit de Pledl.

• 66 s s

Zimmer intră pe teren în locul lui Zimmermann.

• 66 s s

Thommy este înlocuit de Suttner.

• 65 oc oc

Ocazie importantă pentru Dusseldorf! Giesselmann trage puternic pe jos, dar Neuer se întinde și reușește să respingă.

• 62 s s

Pavard este înlocuit de Odriozola.

• 62 s s

Coman iese și este înlocuit de Perisic.

• 57 s s

A doua modificare la Dusseldorf. Morales îi lasă locul lui Sobottka.

• 57 s s

Schimbare în tabăra oaspeților. Iese Stoger, intră Berisha.

• 52 g g

GOOOOL Bayern! Bavarezii duc scorul la 5-0 prin Alphonso Davies, care a luat o acțiune pe cont propriu și l-a învins pe goalkeeper-ul advers

• 50 g g

GOOOL Bayern! Lewandowski reușește ”dubla” în debutul reprizei secunde! Gnabry trimite pe jos în careu și polonezul marchează spectaculos cu călcâiul.

• 48 oc oc

Bayern i-a luat tare pe oaspeți și în repriza secundă! Alaba, fundaș central, a intrat în careu și a încercat să marcheze cu un șut pe jos. Kasternmeier a fost atent.

Schimbare la Bayern Munchen! Cuisance este introdus în locul lui Hernandez.

• 46 sr2 sr2

A început repriza secundă!

Final de primă repriză!

• 43 g g

GOOOOL Bayern! Lewandowski își trece și el numele pe lista marcatorilor, după două ”întoarceri” ale lui Kimmich și Muller.

• 29 g g

GOOOOL Bayern! Pavard înscrie după ce a reluat cu capul o minge centrată din corner.

• 14 g g

GOOOOL Bayern! Trupa lui Flick reușește să deschidă scorul prin Pavard, ajutat de o deviere nefericită a defensivei adverse. Francezul a reluat spre poartă o minge trimisă în careu de Gnabry.