Manchester City v Wolverhampton Wanderers, Premier League, Football, Etihad Stadium, Manchester, UK - 04 May 2024
Pep Guardiola le-a felicitat pe Real Madrid și Dortmund, dar a avut un mesaj și pentru Bayern și PSG
Foto Ea este cea mai sexy prezentatoare sportivă din lume! A debutat la 21 de ani și i se spune "Regina Europei"
Romania v Colombia - International Friendly
Adio, Ianis Hagi! Galatasaray vrea să-l transfere pe fotbalistul de 39.000.000€
LIVE Liga Digi Sport

Bayern, ținta criticilor după înfrângerea cu Villarreal: ”Campionii au fost rareori atât de slabi”

07.04.2022, 09:59

Bayern Munchen a pierdut partida tur din sferturile de finală ale UEFA Champions League, pe terenul celor de la Villarreal, scor 0-1, după ce gazdele au mai avut o reușită anulată.

Joshua Kimmich, în meciul contra celor de la Villareal / Foto: Profimedia
  • Superliga: Farul - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

• Premier League: Aston Villa - Liverpool, luni, 22:00, DGS 2

După meciul deloc reușit din Spania, echipa lui Julian Nagelsmann (34 de ani) a fost ținta criticilor presei din Germania, dar și a celei internaționale.

Nemții nu au menajat-o deloc pe Bayern: ”Nimic nu a funcționat”

Nemții de la Bild notează faptul că cei de la Bayern au practicat un joc atât de modest încât scorul la final ar fi putut-o avea favorită certă pe Villarreal în returul din Germania.

”Nimic nu a funcționat, cu excepția schimbărilor. Echipa lui Julian Nagelsmann a pierdut cu 1-0 la Villarreal după o prestație slabă. Campionii au fost rareori atât de slabi, s-ar fi putut termina 0:4”, au scris cei de la Bild.

”După 22 de meciuri în deplasare în Liga Campionilor fără înfrângere, FC Bayern pierde. Și este un succes meritat pentru Villarreal.

În cele din urmă, München a avut chiar noroc că spaniolii nu au transformat mai multe ocazii de gol”, au notat cei de la Kicker.

”Arnaut Danjuma conduce echipa lui Unai Emery către o victorie șocantă în fața giganților germani în prima manșă din sferturile de finală ale Ligii Campionilor”, au scris cei de la Mirror.

Julian Nagelsmann, sincer după meciul cu Villarreal: ”Am meritat să pierdem”

Tehnicianul bavarezilor nu a încercat să găsească scuze pentru echipa sa și a recunoscut meritul elevilor lui Unai Emery, care pleacă acum cu prima șansă în returul de la Munchen, având avantajul golului marcat de Danjuma.

Antrenorul lui Bayern recunoaște faptul că echipa sa putea să termine meciul cu Villarreal și cu un rezultat mult mai defavorabil decât cel înregistrat.

Am meritat să pierdem. Nu am fost deloc buni. În prima repriză, ne-a lipsit puterea în apărare și am avut prea puține ocazii.

În repriza a doua a fost un joc complet sălbatic. Am cedat controlul pentru că eram disperați să înscriem, dar am fi putut primi încă două goluri", a declarat Jușlian Nagelsmann, potrivit DAZN.

Villarreal - Bayern Munchen 1-0. ”Submarinul Galben”, surpriză mare cu bavarezii

”Submarinul Galben” a deschis scorul din primele minute ale partidei, în minutul 8, când Dani Parejo i-a pasat în interiorul careului lui Danjuma care nu i-a dat nicio șansă lui Manuel Neuer.

Bavarezii au avut o ocazie bună în minutul 23, când Kimmich a șutat din afara careului, însă pe lângă poartă.

Spaniolii au reușit să trimită din nou balonul în poarta lui Neuer în minutul 41, când Coquelin a avut o execuție splendidă la o centrare, iar mingea a aterizat în plasă. Reușita a fost însă anulată pe motiv de ofsaid.

După pauză, bavarezii au fost mai periculoși la poarta lui Rulli. Gnabry a șutat spre poarta argentinianului, iar Muller a încercat să devieze balonul, însă acesta a trecut pe lângă poartă.

Gerard Moreno putea înscrie în minutul 53, când Gerard Moreno a șutat superb de la distanță direct în stâlpul lateral al porții lui Neuer.

Tot Villarreal a avut o șansă importantă în minutul 62. Același Gerard Moreno l-a surprins pe Neuer ieșit mult din poartă și a șutat din propria jumătate, însă pe lângă poartă.

Spaniolii își puteau dubla avantajul pe finalul partidei, în minutul 87, când Lo Celso l-a driblat în fața porții pe Upamecano și i-a pasat în lateral lui Pedraza care a șutat mult pe lângă poartă.

VIDEO Rezumat Villarreal - Bayern 1-0

Etichete: critici bayern , sferturi de finala champions league , video villareal-bayern

De ce a fost descalificat reprezentantul Olandei înaintea finalei Eurovision 2024

Olanda a dezvăluit noi informații despre incidentul care a dus la descalificarea lui Joost Klein de...

FOTBAL:FCSB-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (11.05.2024)
FCSB a primit o lovitură chiar în seara în care a sărbătorit titlul! Ce se întâmplă în UEFA Champions League

”Mândră de tine”. A venit din Cipru pentru Elias Charalambous și a întors toate privirile în Capitală
charalambous
Se știu meciurile de baraj! Când se vor disputa partidele de menținere/promovare
liga 2
Dinamo a prins ”barajul”! Voluntari și FCU Craiova au retrogradat în Liga 2. Botoșani va merge și ea la meciurile de menținere/retrogradare
Viitorul antrenor al lui Dinamo, anunțat în direct
FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-FC HERMANNSTADT, SUPERLIGA SUPERBET (27.02.2024)

A venit nota de plată după haosul provocat de ultrașii lui FCU Craiova: comunicatul Jandarmeriei
scandal
Prima ofertă pentru Constantin Budescu, după ce și-a reziliat contractul cu echipa lui Gheorghe Hagi
FOTBAL:FC U CRAIOVA-FARUL CONSTANTA, SUPERLIGA SUPERBET (3.09.2023)
Ange Postecoglou, consternat de fanii lui Tottenham înaintea duelului cu Manchester City: ”Nu voi înțelege niciodată”
profimedia-0872008694
Se pregătește un Dinamo uriaș: planul pus la cale de Nicolae Badea! „S-a bătut palma cu Țiriac, Borcea și Niro"
Primele două transferuri de la Mititelu: Bauza, la CFR sau Rapid, și Baeten, la FCSB!
Cameron Diaz și Keanu Reeves, din nou împreună într-un film, după 28 de ani. Cum au fost surprinși pe platourile de la „Outcome”, pelicula regizată de Jonah Hill
Fosta lui Dorian Popa, fana ținutelor care-i arată formele voluptoase și bronzul. Babs, în fustă minusculă sau rochie cu spatele gol
De ce se albește părul și ce putem face pentru a stopa procesul, dacă nu avem o vârstă înaintată
VIDEO Bulgaria ia avioane F-16 cu 60.000.000$. De ce România plătește de 3 ori mai mult pentru F-35?
Cel mai periculos lucru de pe Pământ: dacă stai lângă el 5 minute, te omoară în 2 zile și este foarte aproape de România
Gest bădărănesc al lui Florinel Coman după ce a fost scos de pe teren. Cum se justifică fotbalistul
Tatăl lui Kylian Mbappe l-a sunat pe Florentino Perez după meciul Real Madrid - Bayern Munchen 2-1: ”A fost uimitor!”
Photocall de la cérémonie du Ballon d'Or 2021 au Théâtre du Châtelet

Misterul locului în care a fost pictată Mona Lisa a fost rezolvat. Indiciile care au dus la poziționarea exactă a capodoperei lui Da Vinci
Reacția unui câine atunci când își vede stăpânii sărutându-se. Imaginile sunt virale: ”Când realizezi că ești a cincea roată la căruță”