FC Barcelona v Paris Saint Germain PSG. UEFA Champions League match. Quarter-finals, second leg. Football, Lluis Companys Stadium, Barcelona, Spain - 16 April 2024
Xavi, mesaj clar despre plecarea lui Ronald Araujo de la Barcelona: ”Am vorbit cu el”
erik ten hag
Video Fanii lui Manchester United n-au mai suportat: Erik Ten Hag, huiduit pe Old Trafford
240411 Club Brugge vs PAOK Head Coach Razvan Lucescu of PAOK pictured during the post match press conference, PK, Presse
Răzvan Lucescu, foarte aproape să dea lovitura cu PAOK. Cum poate ajunge campion în Grecia
LIVE Stirile Digi Sport

TOP 5 surprize din grupele UEFA Champions League, sezonul 2012/2013

02.01.2013, 18:13

Ca în fiecare sezon, în partidele din grupele Champions League se înregistrează numeroase surprize. Echipele mai slab cotate se mobilizează extraordinar și reușesc rezultate formidabile în fața unor formații în care, în mod normal, nu ar avea nicio șansă.

Celtic Barca
  • La Liga: Las Palmas - Real Betis, joi, 20:30, DGS 4

• La Liga: Almeria - Barcelona, joi, 22:30, DGS 1

Una dintre cele mai mari surprize a avut loc la Minsk. BATE Borisov, campioana Belarusului, a învins-o pe Bayern Munchen, finalista Ligii Campionilor din sezonul trecut.

BATE a dominat partida din punct de vedere tactic și la pauză avea 1-0, după reușita lui Pavlov, din minutul 23.

Bayern a încercat să revină în repriza secundă, însă Rodionov a punctat pentru 2-0 în minutul 78. Ribery a redus din diferență în primul minut al prelungirilor, însă Bressan a stabilit scorul final, 3-1, pe care nu-l putea anticipa aproape nimeni, în urma unui contraatac.

VIDEO BATE - Bayern MUnchen  3-1

O altă surpriză imensă a avut loc în Scoția. După trei victorii în faza grupelor, Barcelona a capotat lamentabil pe terenul celor de la Celtic și a pierdut neașteptat, scor 1-2, deși catalanii au avut peste 70% din timp posesia balonului.

Wanyama a deschis scorul în minutul 21, printr-o lovitură de cap, iar debutantul Watt, în vârstă de doar 18 ani, a înscris al doilea gol, în minutul 83.

Barcelona a marcat abia în prelungiri, prin Messi, însă a fost prea târziu.

VIDEO Celtic - Barcelona 2-1

Juventus s-a calificat în optimile Ligii Campionilor, însă italienii au pierdut și ei două puncte pe terenul debutantei Nordsjaelland.

Echipa lui Alessio a dominat clar partida, a avut foarte multe ocazii, însă portarul Hansen a făcut cea mai bună partidă a carierei.

Beckmann a punctat pentru 1-0 cu un șut excelent din lovitură liberă, în minutul 50, iar Nordsjaelland a fost presată apoi copios, însă Juventus a izbutit doar o remiză, după golul muntenegreanului Vucinic, din minutul 81.

VIDEO Nordsjaelland - Juventus 1-1

CFR Cluj a oferit și ea una dintre surprizele fazei grupelor. Pe "Old Trafford", ardelenii au reușit să câștige 1-0 după șutul formidabil trimis de la mare distanță de Luis Alberto.

Campioana României a fost singura echipă din România care a învins pe "Teatrul Viselor", însă CFR a ratat prezența în optimile Ligii, după victoria turcilor de la Galatasaray cu Braga.

VIDEO Manchester United - CFR Cluj 0-1

Zenit a reușit un alt rezultat neașteptat. Rușii s-au calificat în primăvara Europa League, în dauna lui Anderlecht, după succesul de pe terenul celor de la AC Milan, scor 0-1.

Vedeta lui Zenit, Danny, a reușit unicul gol al meciului, în minutul 35, salvând sezonul european al echipei din Sankt Petersburg.

VIDEO Milan - Zenit 0-1

Etichete: cfr cluj , juventus , barcelona , manchester united , milan , bayern munchen , celtic , zenit , bate borisov , nordsjaelland

Avertisment după ce o dansatoare a murit sufocată în timp ce avea relații intime cu iubitul ei

Un medic legist a emis un avertisment după ce o anchetă a stabilit că o femeie a fost strangulată...

21
Ianis Hagi, lovit în față de Vinicius Junior! Gestul făcut imediat apoi de starul lui Real Madrid

Ce a spus Ange Postecoglou despre Radu Drăgușin chiar pe gazon, imediat după meciul cu Manchester City
Screenshot 2024-05-15 092336
Radu Drăgușin i-a făcut pe spanioli să exclame ”Incredibil! Inexplicabil!” în meciul cu City. Reacția lui spune totul
Tottenham Hotspur v Manchester City, Premier League, Football, Tottenham Hotspur Stadium, London, UK - 14 May 2024
Reacția "Împăratului" Fatih Terim, după ce Răzvan Lucescu l-a bătut a 3-a oară la rând: "Trebuie s-o spun!"
FC Schalke 04 v Galatasaray - UEFA Champions League Group D
Victorie istorică! Corvinul Hunedoara a câștigat Cupa României, după ce a învins-o pe Oțelul la penalty-uri
Screenshot 2024-05-15 232704

Foto Decizia pe care a luat-o Teodora Stoica după ce ”a trăit sâmbăta perfectă”
441163293_18436233883003470_3022176122953319794_n
Exclusiv L-a văzut pe Radu Drăgușin cum a jucat cu Man. City și a reacționat: ”Nu e nici Romero, nici Van de Ven”
FCSB, campioană și la U17: ”roș-albaștrii” au triumfat în Liga Elitelor
FCSB U17 (23)
Kim Kardashian, cu părul blond și îmbrăcată într-o rochie mulată, un look în stilul Pamela Anderson, anii '90: „Babewatch”
CSA Steaua s-a folosit de marca FCSB! Dezvăluirile care-l vor înnebuni pe Talpan. „Gigi Becali să-i dea în judecată!"
Prima reacție milionarului Dorin Mateiu, bărbatul de 57 de ani care s-ar iubi cu Simona Halep! Ce zice de relație
Cum arată Eva Green la 18 ani de când a fost fată Bond. A făcut furori în două apariții în aceeași zi la Cannes
Anna Lesko, criticată după ce s-a pozat într-o rochie cu un decolteu amplu și o crăpătură adâncă: „Mereu goală, ce apariție e asta?”
Corvinul Hunedoara, opera unui antrenor despre care se vorbește prea puțin
„Pistruiatul" s-a însurat la 18 ani. De ce n-a vrut să-și mai vadă fiul? Costel Băloiu, la 65 de ani
ITP la 6 luni pentru acești șoferi români, s-a schimbat legea. Care sunt mașinile vizate
Simona Halep a vorbit despre finalul carierei: ”Vreau să mă retrag de pe teren” VIDEO
Video Juventus a câștigat Cupa Italiei! Allegri, eliminat după o criză de nervi la final: ”Să-ți fie rușine!”