CM 2014

Află totul despre Campionatul Mondial de Fotbal 2014. Vezi care au fost grupele de la CM 2014, programul, rezultatele și meciurile interesane de la Cupa Mondială. Citește știri și află statistici de la turneul final din Brazilia, echipe, jucători, cei mai buni marcatori și cele mai frumoase faze și goluri. Află cine a câștigat finala CM 2014.

VIDEO Franța - Nigeria 2-0. Pogba și autogolul lui Yobo au adus calificarea 'cocoșilor'

franta - nigeria pogba

Karagounis și-a anunțat retragerea de la națională după eliminarea de la CM

karagounis

Low se teme de Algeria: "Sunt foarte periculoși pe contraatac, să fim atenți!"

Low conferinta

Diego Costa a făcut pace cu o parte dintre fanii brazilieni: "Ne-a primit la el în casă"

diego costa fani brazilieni

Pinto: "Există şi dreptate în fotbal şi ea a venit acum"

MEDIA: Digi Sport Special, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Turin, Italy. 12th May, 2024. 13/05/2024 Serie A, 35 day, Torino, Allianz Stadium, in the photo: team Salernitana during Juventus FC vs US Salernitana, Italian soccer Serie A match in Turin, Italy, May 12 2024 Credit: Independent Photo Agency/Alamy Live N

FOTBAL: Salernitana - Verona, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-OTELUL GALATI, SUPERLIGA SUPERBET (18.02.2024)

FOTBAL: Dinamo - Csikszereda, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Torino Vs Juventus - Serie A Tim 2023/2024, Italy, Turin - 13 Apr 2024

FOTBAL: Bologna - Juventus, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Urmărește-ne și pe

Foto Gestul lui Ronald Gavril față de Anamaria Prodan, după ce a câștigat centura WBC Latino

amp8

Oficial Simona Halep, OUT! Fostul lider mondial a luat decizia

profimedia-0361486840

Foto "Dezgustător". Ce a făcut Tyson Fury, după ce a pierdut "Lupta Secolului" în fața lui Oleksandr Usyk

profimedia-0874301808

S-a supărat și nu mai semnează prelungirea cu Real Madrid! I-au promis un salariu uriaș și i-au garantat locul de titular

Real Madrid celebration of 36th Title of LaLiga in Cibeles, Nadrid, Spain - 12 May 2024

Foto Gestul lui Ronald Gavril față de...

amp8

Video ”Senzațional”! I-a luat pe toți prin...

jurgen-klopp

Dorinel Munteanu a răbufnit la...

dorinel

Video Nici nu s-a uitat la Hagi! Un jucător...

cristi ganea

Știri

Fernando Santos: "Keylor Navas a fost fantastic. Fără el rezultatul ar fi fost altul"

navas 2

Olanda, prima echipă care câștigă 3 meciuri după ce e condusă, în istoria CM. Alte recorduri stabilite de batavi

sneijder olanda-1

VIDEO 3D Gol istoric marcat de Huntelaar, care nu mai jucase de aproape doi ani un meci oficial pentru Olanda

huntelaar gol mexic - olanda

Louis Van Gaal dezvăluie secretul victoriei: "Am știut că Robben ne poate salva!"

Robben penalty Olanda

Olanda s-a calificat în sferturi cu penalty-ul lui, dar Robben recunoaște că a și simulat!

robben marquez ochoa olanda

Selecționerul mexican: "Un penalty inventat de arbitru! Toată lumea a fost împotriva noastră"

Miguel Herrera

Wilmots a explicat de ce face schimbările foarte repede: "E inutil să mobilizezi un jucător în ultimele minute"

Belgia antrenament

Klose: "Algeria nu trebuie subestimată. Orice eroare poate însemna eliminarea"

klose germania

Portarul chilian a câștigat tragerea la sorți, dar i-a lăsat pe brazilieni să tragă primii

claudio bravo

FIFA anchetează 5 incidente din tinerețea lui Suarez în care se presupune că ar fi mușcat în Uruguay

colaj muscaturi suarez BUN-1

VIDEO Costa Rica-Grecia 1-1 (5-3 d.l.d.). Caraibienii se califică dramatic și întâlnesc Olanda în sferturile de finală

costa rica gol grecia

Neymar răsuflă ușurat după duelul cu Chile: "E meciul la care am suferit cel mai mult. Am plâns de fericire la final"

neymar brazilia chile

VIDEO Olanda - Mexic 2-1. Sneijder și Huntelaar au răpit calificarea aztecilor, pe final

bucurie Olanda

Bayern a devenit echipa cu cele mai multe goluri marcate în istoria CM. Inter era lider

muller robben

James Rodriguez visează la Spania: “Vreau la Madrid!”. Mama sa îl vede la Real

james-1.rodriguez

VIDEO Reacție extraordinară a unui comentator columbian la primul gol al lui James

james rodriguez

Jose Pekerman, antrenorul cu cele mai multe meciuri la Mondiale fără înfrângere

pekerman

Frank de Boer, fostul antrenor al lui Suarez: ”Luis are nevoie de ajutor”

luis suarez-2

Primă inedită pentru naționala Olandei! Zbor cosmic pentru câștigarea titlului mondial!

robben

S-a născut o nouă stea. James Rodriguez, senzația Cupei Mondiale, are opt oferte de la granzii europeni!

jamesrod

Julio Cesar: ”Am plâns după ce Olanda ne-a eliminat în 2010. Acum visez la trofeu!”

julio cesar

VIDEO Cele mai frumoase 5 goluri din grupele CM 2014: călcâiul lui Villa, plonjonul lui Van Persie, voleul lui Cahill!