Paris Saint-Germain v Borussia Dortmund - UEFA Champions League 2023/2024 - Demi-Finale
Adio, PSG! Transferul lui Kylian Mbappe urmează să fie anunțat, după eliminarea din Champions League! Câți bani va câștiga
profimedia-0866755095
E gata! Pe urmele lui Ronaldo: a scris istorie la Real Madrid, iar acum semnează cu Al-Nassr!
Manuel Neuer 1 (FC Bayern Muenchen), Real Madrid vs. FC Bayern Muenchen, Fussball, Champions League, Halbfinale, 08.05.2
Mihai Stoica nu s-a putut abține, după ce a văzut Real Madrid - Bayern Munchen
Stirile Digi Sport

Video Croația - Bulgaria 2-1. Modric & Co au întors rezultatul, după ce Despodov a deschis scorul

29.03.2022, 19:29

Croația a învins-o într-o partidă amicală pe naționala Bulgariei, pe teren neutru, scor 2-1, după ce bulgarii au fost cei care au deschis scorul, în direct la Digi Sport 1.

Luka Modric, la finalul meciului contra Bulgariei / Foto: Profimedia
  • Media: Liga Digisport, joi, 15:30, DGS 1

• Media: Fotbal Club, joi, 19:30, DGS 1

Kiril Despodov a marcat primul gol al partidei în minutul 69, pentru Bulgaria, în timp ce reușitele croaților au fost semnate de Luka Modric, în minutul 76, și Andrej Kramaric.

Pe data de 26 martie, Croația și Slovenia au jucat un amical, în care au remizat, scor 1-1.

Croatia - Bulgaria 2-1, meci 10 contra 10

Naționala de fotbal a Croației a început ofensiv partida de pregătire, însă prima repriză a meciului s-a terminat așa cum a început, o-o. Pongracic a intrat pe teren în minutul 27 al partidei, în locul accidentatului Skoric.

În partea a doua a meciului, cele două formații au început să atace mai mult, iar bulgarii au fost primii care ar fi putut da lovitura prin Despodov. Acesta a lovit bara din stânga a porții croaților, în minutul 68, după ce cu cinci minute înainte fusese eliminat croatul Caleta-Car, pentru cumul de cartonașe galbene.

Kiril Despodov nu s-a lăsat, iar în minutul 69 a înscris golul de 1-o al partidei. Acesta a trimis simplu în poartă balonul pe care l-a primit în interiorul careului de Atanas Iliev.

Imediat cum a marcat golul de 1-o, Despodov a fost eliminat de arbitru partidei. Acesta a primit al doilea galben pentru că și-a scos tricoul.

Luka Modric a sunat revenirea croaților. Mijlocașul celor de la Real Madrid a marcat golul egalizator în minutul 76, dun penalty, după ce intrase pe teren în minutul 72 al partidei.

Andrej Kramaric a dus scorul la 2-1, în minutul 80, după ce a trimis un șut precis, din interiorul careului bulgarilor. Acesta, la fel ca Modric, a intrat în repriza a doua a meciului, în minutul 61.

Naționala de fotbal a Croației este calificată la turneul final al Cupei Mondiale din Qatar, în timp ce Bulgaria a terminat pe locul 4 în grupa de calificare în care s-au mai aflat Italia și Elveția

VIDEO Rezumat Croația - Bulgaria 2-1

Etichete: meci amical , campionatul mondial , video croatia-bulgaria

Anunț oficial despre starea lui Florin Piersic: „I s-au infectat sondele din inimă. Situaţia era a unui pacient cu septicemie”

Doctorul Horia Roşianu de la Institutul Inimii din Cluj Napoca a afirmat, miercuri, că actorul...

ioana-nastase
”Cea mai frumoasă femeie din lume”, gata să spună totul despre Ilie Năstase: ”Nu mai pot să trăiesc în minciună. E dureros”

Scandal uriaș după Real Madrid - Bayern: nemții au egalat în minutul 90+13, dar degeaba! Eroare gravă de arbitraj
Real Madrid v FC Bayern München: Semi-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24
Al-Khelaifi a răbufnit după eliminarea PSG-ului din semifinalele UEFA Champions League!
profimedia-0870853365
Dan Șucu a început negocierile! Lovitura pregătită în secret la Rapid: peste 300 de meciuri în Premier League!
FOTBAL:RAPID BUCURESTI-UNIVERSITATEA CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (27.11.2023)
Qatarul trece la fapte după eșecul din Champions League: transfer de 100.000.000€ la PSG!
FRA: PSG : Nasser AL-KHELAIFI

Un oficial al lui Bayern a continuat scandalul și a dezvăluit ce i-a spus arbitrul după meciul cu Real Madrid
Surpriză! Joselu a înscris dubla decisivă, dar altcineva a fost desemnat omul meciului Real Madrid - Bayern Munchen
Real Madrid v Bayern Munich - UEFA Champions League
Specialistul a explicat tot, după faza decisivă care a declanșat un scandal uriaș la Real - Bayern + Momentul, cadru cu cadru
real
A general view of Anfield Stadium, home of Liverpool before the Carabao Cup Third Round match Liverpool vs Leicester City at Anfield, Liverpool, United Kingdom, 27th September 2023(Photo by Steve Flynn/News Images)
Exclusiv Vești bune pentru Olimpiu Moruțan! Giovanni Becali a dezvăluit când s-ar putea întoarce pe teren
Shakira, îndrăzneață într-o rochie albă tare decupată, la petrecerea de după Met Gala. A defilat ca pe podiumul de modă
Miliardarii de la Al Ahli Saudi au pus ochii pe Edi Iordănescu! Salariu extraordinar pentru selecționerul României
The Sun anunță că legendarul antrenor e la un pas să semneze cu Rapid! Lovitura lui Șucu a ajuns în ziarele din Anglia
A renunțat la rochia elegantă de la Met Gala pentru o fustă total transparentă, un maiou scurt și pantofi sport. Soția lui Matt Damon, mama a 4 copii, în formă maximă la 47 de ani
Doja Cat, ca ieșită din duș, direct la Met Gala 2024. A plecat din hotel în prosop, la eveniment a apărut într-un tricou ud
„Fără wild-carduri pentru dopați!“: precedentul care spulberă speranțele lui Halep de a juca la French Open
Amenzi de până la 3.000 lei pentru românii care stau la bloc. Cine le poate intra în casă?
Copilul care și-a falsificat certificatul de naștere din dragoste pentru Steaua. Cum a ajuns Abăluță să joace în Ghencea
Înjurături de nedescris la Roma: campioana de Grand Slam care i-a făcut zob pe italieni VIDEO
Cum l-a numit Thierry Henry pe Kylian Mbappe, după eliminarea din UEFA Champions League
UEFA Champions League: FC Paris Saint-Germain - Borussia Dortmund; 07.05.2024 Kylian Mbappé (FC Paris Saint-Germain, 7)

Un neurochirurg de 83 de ani, triatlonist pasionat, își împărtășește cele 4 principii pentru o viață lungă și sănătoasă. Până la 40 de ani de abia putea urca scările
Cum arată cu adevărat o furnică. Fotografia care a cucerit internetul: „E incredibil! Pare un monstru”