bun
Video Ce-a fost în mintea lui? Un jucător de la Real s-a dus la Ancelotti, iar italianul nu s-a așteptat la ce a urmat
UEFA Champions League semifinal second leg match Real Madrid vs Bayern Munich at Santiago Bernabeu stadium in Madrid, 08
Greșești și plătești! Ce riscă tușierul care a arătat ofsaid la golul marcat de Bayern în minutul 90+13
Antrenor pentru FCSB! Urmează întâlnirea decisivă pentru semnarea contractului
Digi Sport Special

Video Levante - Real Madrid 3-3. Meci incendiar în etapa a doua din LaLiga! Gazdele, forțate să joace cu un fundaș în poartă

23.08.2021, 01:00

Real Madrid a remizat în deplasare la Levante, scor 3-3, în etapa cu numărul doi din La Liga.

Levante UD v Real Madrid, La Liga 2021-2022, date 2. Football, Ciutat de Valencia Stadium, Valencia, Spain - 22 AUG 2021
Levante - Real Madrid / Foto: Profimedia
  • Media: Fotbal Club, vineri, 19:30, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - Rapid, vineri, 20:30, DGS 1

Madrilenii au deschis scorul în minutul 5, prin Gareth Bale. La pauză, totul părea stabilit, dar la începutul celei de-a doua reprize Roger și Campana au pus Levante în față pe tabela de marcaj.

Levante - Real Madrid 3-3. Meci incendiar în etapa a doua din LaLiga! Gazdele forțate să joace cu un fundaș în poartă

Junior Vinicius a restabilit egalitatea în minutul 73, dar bucuria madrilenilor nu a durat mult pentru că Rober Pier a înscris în minutul 79.

Vinicius a reușit dubla în minutul 85 și a forțat o remiză. Levante a fost nevoită să joace cu un fundaș în poartă, după ce Fernandez a comis un henț în afara careului. În poartă, a intrat Ruben Vezo.

În clasamentrul din La Liga, Real Madrid se află pe locul doi, cu patru puncte, iar Levante ocupă locul opt, cu doar două puncte.

UPDATE Minutul 90+7: Final de meci!

UPDATE Minutul 87: Portarul Aitor Fernandez este eliminat după ce atinge balonul în afara careului. Fundașul Ruben Vezo intră în poartă.

UPDATE Minutul 85: Gool Real Madrid: Vinicius înscrie un gol superb după ce preia o pasă în interiorul careului. Balonul șutat de el lovește bara și intră în poartă.

UPDATE Minutul 83: Ocazie Real Madrid! Jovic ajunge la o centrare și trimite cu capul spre poartă, dar mingea este respinsă de Fernandez. Carvajal ajunge la minge și șutează, dar este blocat.

UPDATE Minutul 83: Ocazie Levante! Cantero șutează de la distanță mică, dar balonul lovește bara.

UPDATE Minutul 79: Gool Levante: Rober Pier marchează cu ușurință după ce ajunge la o minge respinsă în interiorul careului.

UPDATE Minutul 73: Gool Real Madrid: Casemiro îi oferă o pasă genială lui Vinicius care depășește defensiva adversă și îl învinge cu ușurință pe Fernandez.

UPDATE Minutul 57: Gool Levante! Campana ajunge la o centrare în careu și finalizează cu un șut puternic, trimis în dreapta goalkeeperului de la Real Madrid.

UPDATE Minutul 46: Gool Levante! Marti Roger preia balonul în interiorul careului și înscrie cu un șut perfect trimis pe jos în stânga lui Courtois.

UPDATE Minutul 45: Se încheie prima repriză.

UPDATE Minutul 37: Gareth Bale a fost aproape de ”dublă” din lovitură lineră.

UPDATE Minutul 5:  Goool Real Madrid! Gareth Bale trimite în plasă după acțiunea lui Benzema.

UPDATE Minutul 1 A început partida.

Echipele de start:

LEVANTE (4-3-3): Fernandez - Miramon, Roger Pier, Vezo, Clerc - Melero, Radoja, Campana - De Frutos, Roger, Morales.

REAL MADRID (4-3-3): Courtois - Vazquez, Nacho, Militao, Alaba - Isco, Casemiro, Valverde - Bale, Benzema, Hazard.

Real Madrid a trecut de primul test din acest sezon, 4-1 cu Alaves, sub conducerea noului antrenor Carlo Ancelotti. Madrilenii se deplasează acum pe terenul celor de la Levante, care au debutat în noua stagiune cu un 1-1 dramatic în deplasarea cu Cadiz.

Karim Benzema, care tocmai și-a prelungit contractul, este principalul pericol din trupa madrilenilor, după ce a avut un debut fulminant de stagiune, cu două goluri în partida cu Alaves.

Însă Carlo Ancelotti nu va putea conta pe 7 jucători la acest meci: Modric, Carvajal, Ceballos, Diaz, Toni Kroos, Marcelo și Mendy. În plus, antrenorul italian îl va folosi pe ALaba tot pe partea stângă a defensivei.

Levante - Real Madrid, echipele probabile:

În ultimele 5 meciuri directe, Realul s-a impus de 3 ori, iar de două ori a câștigat Levante.

Levante: Aitor - Son, Rober Pier, Duarte, Clerc - Melero, Radoja, Campana, De Frutos - Roger, Morales
Antrenor: Paco Lopez

Real Madrid: Courtois - Lucas, Militao, Nacho, Alaba - Fede Valverde, Casemiro, Asensio - Bale, Benzema, Hazard
Antrenor: Carlo Ancelotti

Etichete: real madrid , levante , karim benzema , carlo ancelotti , levante real madrid

Ucis pentru că a refuzat să fie evacuat din calea „orașului viitorului”. Sate întregi au fost rase de pe hartă pentru proiectul NEOM

Autoritățile saudite au permis utilizarea forței letale pentru a face loc unui oraș al viitorului...

UEFA Euro 2028 and Euro 2032 Announcement - UEFA Headquarters
Alegerea făcută de UEFA, după ce Real Madrid - Bayern s-a lăsat cu o controversă uriașă de arbitraj

A fost sau n-a fost ofsaid? Tehnologia a intervenit, în cazul fazei decisive care a declanșat scandalul din Real - Bayern
var9
Specialistul a explicat tot, după faza decisivă care a declanșat un scandal uriaș la Real - Bayern + Momentul, cadru cu cadru
real
Reacția lui Marius Șumudică, după ce Dan Șucu l-a sunat să-i comunice decizia luată
FOTBAL:ASTRA GIURGIU-STEAUA BUCURESTI, PLAY OFF LIGA 1 ORANGE (16.04.2016)
S-au încheiat negocierile de la palat pentru Florinel Coman
coman7

”Băi, prostule!”. Darius Olaru a dezvăluit de ce l-a insultat pe arbitrului meciului Universitatea Craiova – FCSB
olaru
Video&Foto Petrolul sărbătorește centenarul. Logo nou pentru echipa din Ploiești
petrolul
S-a decis! Primul jucător care pleacă de la Barcelona în vară
UD Barbastro v FC Barcelona - Copa Del Rey, Spain - 07 Jan 2024
„Șumudică n-a vrut să fie antrenorul Rapidului!" Ipoteză surprinzătoare: „Dacă nu era Șucu patron, Marius era antrenor"
Accidentat de Abdallah, Romario Benzar este consternat după noua decizie a Comisiei: ”Ne facem pantaloni cu pistoale”
Elizabeth Hurley, fabuloasă în prag de 59 de ani, într-o rochie decupată în zona bustului. Și crăpătura de pe picior a fost de mare efect
Beyonce, în cei mai scurți blugi și o ținută în culorile drapelului SUA. A pozat într-un hangar și a arătat cât e de sigură pe ea
Titi Aur, supărat pe instructorii auto: Școlile de șoferi, sursa carnagiului de pe șosele
Amendă de 1.320 lei, pentru șoferii care rămân cu mașina în pană în tunel sau pasaj. Cum poți scăpa
Până la 10 ani fără permis și, în situații extreme, închisoare pe viață. Singurele măsuri care ar putea face ordine printre șoferii români
CTP, impresionat de efortul jucătoarelor noastre: "A fost ziua României la Roma"
Florentino Perez a luat decizia, imediat după ce Real Madrid s-a calificat în finala UEFA Champions League