Video Asta spune totul despre el! Gestul unui jucător de la Real Madrid i-a făcut pe toți să râdă
Video Ce a făcut Florentino Perez când a auzit că fanii lui Real Madrid scandează ”Mbappe, Mbappe”
sumudica-popescu
Șumudică a spart televizorul când l-a văzut pe Octavian Popescu: ”Băi, Tavi! Ai 30 de kilograme cu tot cu butelie în brațe”
Premier League: Manchester United-Arsenal
Etapa 37

a:1:{i:0;s:5:"Video";} Sporting Gijon - Espanyol 2-4. A doua victorie consecutivă pentru echipa lui Gâlcă

27.02.2016, 17:18

Costel Gâlcă începe să lege victoriile la Espanyol. Echipa antrenorului român s-a impus cu 4-2 în deplasare cu Sporting Gijon şi s-a îndepărtat pentru moment de zona periculoasă a clasamentului.

espanyol-1
  • Superliga: Farul - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

• Premier League: Aston Villa - Liverpool, luni, 22:00, DGS 2

Gazdele au deschis scorul pe El Molinon, în minutul 20, prin Carlos Castro, aflat la al treilea meci consecutiv în care înscrie.

Espanyol a egalat cu patru minute înainte de pauză, când Burgui a realizat o acţiune de toată frumuseţea şi l-a învins pe Cuellar.

Trupa lui Gâlcă a trecut în avantaj in minutul 48, când Gerard Moreno a fructificat centrarea perfectă a lui Javi Lopez şi a marcat al patrulea gol al sezonului în La Liga.

Espanyol şi-a majorat avantajul peste zece minute, prin acelaşi Gerard Moreno, care a realizat dubla după un şut superb la colţul lung.

Gijon a redus din diferenţă imediat, prin acelaşi Carlos Castro, care făcut la rândul său "dubla" şi a relansat meciul.

Sporting a trimis de două ori mingea în bara, prin Sanabria şi Rachid Ait-Atman, dar cei care au înscris au fost tot oaspeţii. Pe un contraatac declanşat de Marco Asensio, şutul acestuia a fost deviat în proprie poartă de Luis Hernandez.

În minutul 83, Gijon a rămas în 10 oameni. Nacho Cases, intrat pe teren de scurt timp, a fost eliminat direct de către Carlos Velasco.

S-a terminat 4-2 în favoarea catalanilor, care au urcat pentru moment pe locul 13 şi au ajuns la 28 de puncte.

ECHIPELE

Sporting: Cuellar - L. Hernandez, Vranjes, Mere, Isma Lopez - Carmona (Halilovic 57), Mascarell (Cases73 ), Rachid, Jony - Sanabria (Lora 88), Carlos Castro

Antrenor: Abelardo Fernandez

Espanyol: Pau Lopez - Javi Lopez, Alvaro, O. Duarte, V. Alvarez - V. Sanchez (E. Roco 73), Diop, Abraham - Asensio, G, Moreno (S. Sevilla 89), Burgui (H. Perez 66)

Antrenor: Costel Gâlcă

LIVE VIDEO&SCORE

Min. 90: FINAL DE MECI! Espanyol Barcelona se impune cu 4-2 şi obţine a doua victorie consecutivă, îndepărtându-se pentru moment de zona fierbinte a clasamentului din La Liga.

Min. 80: GOOOOL ESPANYOL! Echipa lui Costel Gâlcă se desprinde din nou la două goluri, după autogolul lui Luis Hernandez. Jucătorul gazdelor a trimis în propria poartă o mingea centrată de pe partea stângă de Asensio.

Min 75: BARĂ SPORTING GIJON! Gazdele continuă să pună presiune la poarta lui Pau Lopez. Rachid a trimis un șut centrare înșelător care a lovit transversala porții catalane

Min 72: BARĂ SPORTING GIJON! Catalanii scapă fără gol primit la o fază extrem de delicată. După un corner, mingea a ajuns în fața porții, la Sanabria, care din cădere a șutat purtenic, dar a nimerit transversala

Min 62: GOOOOL SPORTING GIJON! GOOOL CASTRO! Replică imediată a gazdelor. Castro reușește și el dubla, cu o lovitură de cap din 6 metri.

Min 60: GOOOOL ESPANYOL! GOOOL GERARD MORENO! Atacantul lui Gâlcă reușește dubla, finalizând o acțiune personală cu un șut fără speranțe pentru Cuellar

Min 48: GOOOOL ESPANYOL! GOOOL GERARD MORENO! Început perfcet de repriză pentru formația catalană. Javi Lopez a centrat în fața porții pentru Gerard Moreno, care a reluat în plasa porții gazdelor din 6 metri

Min 46: A început repriza secundă a meciului dintre Sporting Gijon și Espanyol

Min 45: Final de repriză. Cele două formații au intrat la cabine la egalitate, scor 1-1

Min 42: GOOOOL ESPANYOL! GOOOL BURGUI! Echipa lui Costel Gâlcă a reușit să egaleze chiar înainte de pauză. Burgui a luat o acțiune pe cont propriu, a driblat toată apărarea gazdelor și l-a învins pe Cuellar cu un șut la colțul lung

Min 22: BARĂ ESPANYOL! Marcos Asensio execută foarte bine o lovitură liberă dintr-un unghi închis și trimite mingea în transversala porții apărate de Cuellar

Min 20: GOOOL SPORTING GIJON! GOOOL CASTRO! După câteva oportunități bune de a înscrie, gazdele au deschis scorul în cele din urmă. Pau Lopez a respins în față o centrare venită din flancul stâng al ofensivei gazdelor, balonul a ajuns la Carlos Castro, care a reluat în plasă din 8 metri.

Min 1: A început partida dintre Sporting Gijon și Espanyol

Etichete: galca , galca espanyol , gijon espanyol live video , sporting gijon espanyol video

De ce a fost descalificat reprezentantul Olandei înaintea finalei Eurovision 2024

Olanda a dezvăluit noi informații despre incidentul care a dus la descalificarea lui Joost Klein de...

FOTBAL:FCSB-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (11.05.2024)
FCSB a primit o lovitură chiar în seara în care a sărbătorit titlul! Ce se întâmplă în UEFA Champions League

”Mândră de tine”. A venit din Cipru pentru Elias Charalambous și a întors toate privirile în Capitală
charalambous
Se știu meciurile de baraj! Când se vor disputa partidele de menținere/promovare
liga 2
Dinamo a prins ”barajul”! Voluntari și FCU Craiova au retrogradat în Liga 2. Botoșani va merge și ea la meciurile de menținere/retrogradare
Viitorul antrenor al lui Dinamo, anunțat în direct
FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-FC HERMANNSTADT, SUPERLIGA SUPERBET (27.02.2024)

Cazul lui Edgar Ie a ajuns în presa din Spania: ”Marea înșelătorie a fotbalului modern”
WhatsApp Image 2024-05-13 at 11.47.28
Propunere pentru fotbalistul de 550.000€ al Rapidului: ”Ni-l dorim”
rapida
Fotbalistul și-a dat acordul și semnează cu Real Madrid până în 2029!
Champions League - Real Madrid V Bayern Munich, Spain - 08 May 2024
Ilie Năstase, tranșant după ce a înmânat trofeul FCSB: "E Steaua! Trebuie să-l susțin pe Talpan dacă sunt general?"
Gigi Becali, cu călugării la meciul cu CFR Cluj de pe Arena Națională
Cameron Diaz și Keanu Reeves, din nou împreună într-un film, după 28 de ani. Cum au fost surprinși pe platourile de la „Outcome”, pelicula regizată de Jonah Hill
"Avem și noi o Jennifer Lopez în România". În prag de 45 de ani, Lili Sandu a furat startul în sezonul costumelor de baie
De ce se albește părul și ce putem face pentru a stopa procesul, dacă nu avem o vârstă înaintată
6.200 lei pensie pentru un pensionar care primește și 1.000 lei în plus la recalculare. Cât a lucrat
Cel mai periculos lucru de pe Pământ: dacă stai lângă el 5 minute, te omoară în 2 zile și este foarte aproape de România
Gest bădărănesc al lui Florinel Coman după ce a fost scos de pe teren. Cum se justifică fotbalistul
Era poreclit ”noul Messi”, dar acum Xavi i-a închis ușa în nas! OUT de la Barcelona?