Captură de ecran 2024-05-09 192434
Foto Soția unui fotbalist de la Real Madrid a ”trădat” și s-a dus la Jude Bellingham! Mesajul transmis
Real Madrid v FC Bayern München: Semi-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24
Englezii au mai descoperit ceva: Real Madrid a încălcat protocolul UEFA!
FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-FC HERMANNSTADT, SUPERLIGA SUPERBET (27.02.2024)
Exclusiv Claudiu Niculescu a analizat criza de la Dinamo, care e cu un pas în Liga 2

• SuperLiga: Sepsi - Rapid, vineri, 20:30, DGS 1

Valencia - Real Madrid 2-1 VIDEO. "Lilliecii" s-au impus pe Mestalla la capătul unui meci în care echipa lui Zidane nu a contat în atac decât în prelungiri. Antrenorul francez a simţit gustul înfrângerii pentru prima oară de la revenirea pe banca Realului! Guedes și Garay au marcat pentru Valencia, Benzema a punctat pentru Real Madrid.

Valencia s-a impus cu 2-1 pe Mestalla şi îşi continuă cursa spre un loc de Champions League.Real Madrid a fost fără replică pe Mestalla! Valencia a deschis scorul cu zece minute înainte de pauză, la şutul plasat al lui Guedes.

Liliecii au obţinut o victorie fără emoţii pe final. Garay a marcat în minutul 83 şi a dus scorul la 2-0 pentru Valencia. Benzema a reuşit să spele onoarea oaspeţilor la ultima fază. S-a terminat 2-1 pentru Valencia. Echipa lui Marcelino a ajuns la 12 meciuri fără înfrângere în La Liga şi s-a apropiat la un punct de locul al patrulea, ocupat de Getafe.

Știrea inițială

Real Madrid are probleme și după revenirea lui Zinedine Zidane, astfel că în acest moment preocuparea numărul 1 a ”galacticilor” pare a fi aceea de a mai reduce, pe cât posibil, distanța față de liderul și rivala Barcelona. Valencia trage tare pentru a prinde un loc de Europa iar echipa are acum un moral foarte bun, mai ales după victoria din etapa trecută, de pe Ramon Sanchez Pizjuan, Sevilla - Valencia 0-1. Iată ingredientele unui meci care se anunță extrem de spectaculos și care va fi transmis ÎN DIRECT la Digi Sport 1, de la ora 22:30.

Așadar, Zidane continuă să evalueze lotul pe care l-a moștenit, mai ales că în sezonul viitor este obligat să lupte iar pentru cele trei trofee puse în joc. Victoria cu Huesca, smulsă cu ”forcepsul” pe final, grație golului marcat de Karim Benzema, a menținut liniștea din cadrul lotului, deși e clar că acum toată lumea e dezamăgită la gruparea blanco.

Echipele probabile:

Valencia: Neto - Piccini (Wass), Garay, G. Paulista, Gaya - Ferran (Soler), Parejo, Kondogbia, Guedes - Gameiro, Rodrigo
Antrenor: Marcelino

Real Madrid: Keylor Navas - Odriozola, Varane, Ramos, Reguilon (Marcelo) - Modric, Casemiro, Kroos - Bale, Benzema, Asensio
Antrenor: Zinedine Zidane

Primul ”galactic” din noua eră ”Zidane”! Perez a pregătit 120 de milioane pentru starul dorit și de Man. United

Real Madrid este în pole-position pentru achiziționarea lui Joao Felix. Anunțul a fost făcut de The Sun, care susține că cele două cluburi uriașe din Manchester au rămas în spate în cursa pentru semnarea ”puștiului minune” de la Benfica.

Interesul manifestat pentru atacantul portughezilor i-a făcut pe oficialii Benficăi să îi propună un nou contract lui Joao Felix. În acest moment, acesta are o înțelegere cu echipa din Lisabona valabilă până în 2023.

Jucătorul care și-a trecut în cont 10 goluri în acest sezon are o clauză de reziliere a contractului de 120 de milioane de euro, iar aceasta ar urma să crească la 150 de milioane de euro. Astel, ”galacticii” ar fi nevoiți să plătească minimum 120 de milioane de euro.

• 90+4 fr2

Final de partidă. Valencia - Real Madrid 2-1

• 90+3 g g

GOOOL REAL MADRID! GOOOL BENZEMA! Atacantul francez reduce din diferență cu o lovitură de cap din 6 metri, după un corner

• 90 fm

Ramos este ținut în careu și centralul indică inițial punctul de la 11 metri. VAR-ul întoarce decizia, Ramos se afla în ofsaid

• 85 s s

Modificare la Valencia. Iese Gameiro și intră Santi Mina

• 84 g g

GOOOOL VALENCIA! GOOOL GARAY! Urcat în careu la un corner, Garay a câștigat duelul aerian cu adversarul direct, Casemiro, și l-a învins pe Navas cu o lovitură de cap