Echipa etapei a 9-a din play-off/play-out: Tony da Silva, antrenorul rundei
Screenshot 2024-05-14 083442
OUT! Gică Hagi a anunțat că-l dă afară pe cel mai bine plătit jucător de la Farul. Lovitură și pentru FCSB
Posibilii adversari ai Corvinului în preliminariile Europa League, după câștigarea Cupei României

"Am jucat doar 45 de minute!" Hagi a identificat cauzele înfrângerii de la Craiova

22.09.2018, 23:40

Video Craiova - Viitorul 2-0 | Universitatea Craiova a învins-o pe FC Viitorul cu scorul de 2-0 (1-0), sâmbătă seara, într-o partidă din etapa a 9-a a Ligii I de fotbal. Craiova s-a impus prin golurile atacantului bosniac Elvir Koljic ('5, '48), care a marcat după o pasă primită de la Nicuşor Bancu, respectiv după un corner executat de Alexandru Cicâldău. Koljic are patru goluri marcate în trei meciuri în acest campionat.

Hagi
Gică Hagi
  • La Liga: Las Palmas - Real Betis, joi, 20:30, DGS 4

• La Liga: Almeria - Barcelona, joi, 22:30, DGS 1

De cealaltă parte, Viitorul a ratat ocazii importante prin Voduţ şi Ianis Hagi. "O primă repriză a Craiovei, au jucat mult mai bine decât noi, au fost mai iuţi, ne-au depăşit ca ritm şi intensitate. A doua repriza am avut două ocazii, puteam să marcăm. Este meritată victoria celor de la Craiova, noi am jucat doar 45 de minute. Trebuie să recunoaştem că au fost mai buni", a spus Gică Hagi, la finalul meciului.

Hagi l-a avut ca adversar şi pe fostul său elev de la Viitorul, Alexandru Cicâldău. "Regele" a avut un mesaj pentru mijlocaşul Craiovei.

"Felicitări, a jucat bine, aţi luat un jucător foarte bun", a mai spus Hagi.

Craiovenii au trei victorii în ultimele patru meciuri. Viitorul venea după două victorii, cu CFR Cluj şi FC Hermannstadt. " Mai e până se termină campionatul, mai sunt meciuri. Fiecare meci e important. Anul e lung, mai sunt meciuri de jucat şi sperăm să facem un sezon bun. Nu e uşor. Mereu e greu, în fiecare an, pentru că schimbăm mulţi jucători, creştem jucători", a mai spus Hagi.

Etichete: gica hagi , universitatea craiova , viitorul , craiova viitorul , hagi cicaldau , alexandru cicaldau , video craiova - viitorul 2-0

Bărbatul omorât în bătaie de doi tineri de 16 și 20 de ani lângă Parcul Crângași a încercat să apere două fete

Bărbatul de 46 de ani care a fost omorât de doi tineri, de 16 și 20 de ani, lângă Parcul Crângași...

Tottenham Hotspur v Manchester City, Premier League, Football, Tottenham Hotspur Stadium, London, UK - 14 May 2024
Nota primită de Radu Drăgușin, după ce a jucat peste 100 de minute cu Manchester City

Nu mai există dubii: Tottenham i-a decis viitorul lui Radu Drăgușin!
Radu Dragusin la meciul amical de fotbal dintre Romania si Irlanda de Nord, desfasurat pe Arena Nationala, vineri 22 mar
Ce a spus Ange Postecoglou despre Radu Drăgușin chiar pe gazon, imediat după meciul cu Manchester City
Screenshot 2024-05-15 092336
Radu Drăgușin i-a făcut pe spanioli să exclame ”Incredibil! Inexplicabil!” în meciul cu City. Reacția lui spune totul
Reacția presei din Spania, după ce Ianis Hagi a vrut să-i dea gol lui Courtois de la 60 de metri
Athletic Club v Deportivo Alaves - LaLiga EA Sports Ianis Hagi of Deportivo Alaves in action during the LaLiga EA Sports

Exclusiv Mircea Lucescu a reacționat, după ce Corvinul a câștigat Cupa României: ”În primul rând, e mulțumită lui”
FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC CFR 1907 CLUJ, CUPA ROMANIEI BETANO - SEFRTURI DE FINALA (02.04.2024)
Fiorentina i-a stabilit un preț uriaș lui Louis Munteanu: atacantul, dorit de Gigi Becali la FCSB
FOTBAL:FARUL CONSTANTA-FCSB, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (31.03.2024)
Ce le-a spus Răzvan Lucescu grecilor, după ce a umilit-o pe Panathinaikos și a ajuns la 90 de minute de titlu
rzv
Ciprian Marica a răbufnit, după Farul - Universitatea Craiova 3-3: ”Nu au calitatea necesară”
Ciprian Marica
Kim Kardashian, cu părul blond și îmbrăcată într-o rochie mulată, un look în stilul Pamela Anderson, anii '90: „Babewatch”
A venit motivarea deciziei! Lovitură dură primită de FCSB și Gigi Becali: nu poate emite drepturi asupra palmaresului
Prima reacție milionarului Dorin Mateiu, bărbatul de 57 de ani care s-ar iubi cu Simona Halep! Ce zice de relație
Cum arată Eva Green la 18 ani de când a fost fată Bond. A făcut furori în două apariții în aceeași zi la Cannes
Fosta iubită a lui Dorian Popa, super distracție în Dubai. Bruneta de 41 de ani și-a luat la ea numai ținute scurte, decupate și mulate
Corvinul Hunedoara, opera unui antrenor despre care se vorbește prea puțin
De ce a fost Puiu Călinescu condamnat la moarte? Actorul fără facultate și-a văzut fiica murind
Adevărul despre aflarea locației unui contact din WhatsApp, fără să știe
Simona Halep a vorbit despre finalul carierei: ”Vreau să mă retrag de pe teren” VIDEO
Fotbalistul care are locul asigurat la EURO: ”Va fi acolo!”