florin-pirvu
Video După ce FC Voluntari a rămas pe loc de baraj, Florin Pîrvu a trimis un mesaj categoric: ”Nu e echitabil!”
FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)
Dinamo e amenințată cu retrogradarea, iar Zeljko Kopic e resemnat: ”Ar fi un miracol să ne salvăm!”
Live Video&Text Dinamo - UTA, Voluntari - U Cluj, Oțelul - Botoșani, Poli Iași - Petrolul, FCU Craiova - Hermannstadt, ACUM. Finalele pentru salvare

• Premier League: Aston Villa - Liverpool, luni, 22:00, DGS 2

Ultimul meci din sezonul regulat al Ligii 1 s-a disputat la Chiajna. Într-o partidă amânată cu o zi din cauza condiţiilor meteo, Concordia a învins FC Voluntari cu 3-1, iar cele două echipe au făcut rocada în clasament.

Claudiu Niculescu a pierdut derby-ul Ilfovului, cu Chiajna, în care s-au marcat patru goluri şi doi jucători au fost eliminaţi.

Suspendat, Niculescu a stat în tribună şi a avut primul şoc în minutul 41, când portarul său a trimis mingea în propia poartă.

Debutant la Voluntari, Horj a oprit o fază de gol şi a văzut roşu în minutul 65. Avram a acordat lovitură liberă, Deac a făcut henţ şi Chiajna a primit penalty, din care Batin a marcat fără probleme.

Imediat după, Grădinaru a punctat pentru 3-0, cu ajutorul adversarului Bucurică. Apoi, Achim a reuşit unicul gol al oaspeţilor, în minutul 79, iar gazdele l-au pierdut pe Prepeliţă, cu patru minute înainte de final.

În urma acestui succes, Chiajna a urcat peste Voluntari în clasament şi va intra în play-out de pe poziţia a treia, după Dinamo şi Botoşani.

• 90 fr2

Final de meci. Concordia învinge Voluntari cu 3-1.

• 89 fm fm

Şut puternic Marinescu, mingea îl loveşte în cap pe Albu care cade pe gazon. Nu este nimic serios, jucătorul s-a întors rapid pe teren

• 88 s s

Intră Babic în locul lui Cristescu.

• 86 cgr cgr

Prepeliţă primeşte al doilea cartonaş galben şi este eliminat.

• 82 cg cg

Cazan faultează şi primeşte cartonaşul galben.

• 79 g g

GOOOL VOLUNTARI. Bud greşeşte în careu şi Achim înscrie din careul de 6 metri.

• 77 s s

Iese Claudiu Bumba şi intră Cristian Bud.

• 74 oc oc

Bălan şutează din lovitură liberă, Caparco respinge în careu. Benzar încearcă să trimită mingea, dar intervine cu piciorul portarul gazdelor. Benzar cere penalty

• 70 s s

Iese Ivanovici şi intră Cazan

• 69 g g

GOOOL SUPERB CONCORDIA. Voluntariul reia jocul de la mijlocul terenului, Achim greşeşte şi mingea ajunge la Grădinaru care reuşeşte un lob frumos, mingea este atinsă de Bucurică şi ajunge în plasă.

• 68 g g

GOOOL Concordia. Batin execută impecabil lovitura de la 11 metri şi ridică scorul la 2-0.

• 68 p

Deac atinge mingea cu mâna şi este penalty pentru Concordia.

• 66 cr cr

Grădinaru îi "fură" mingea lui Horj şi fundaşul Voluntariul îl faultează. Primeşte direct cartonaşul roşu.

• 64 oc oc

Bumba şutează puternic, dar mingea se loveşte în careu de Achim.

• 62 oc oc

Marinescu driblează frumos şi este blocat la marginea careului.

• 58 s s

Mutare ofensivă. Iese Ilie Răuţă şi intră Laurenţiu Marinescu.

• 54 oc oc

Ocazie mare pentru Concordia. Bumba pleacă pe contraatac şi este faultat, dar îi pasează lui Batin care ajunge singur cu Balauru. Portarul oaspeţilor a reuşit să respingă.

• 50 cg cg

Răuţă îşi faultează dur un adversar şi primeşte cartonaşul galben.

• 46 info

• 44 oc oc

Batin se află cu mingea în careu, dar este deposedat în ultimul minut de Horj.

• 41 ag ag

GOOOL. Centrare Bumba din corner, Achim deviază şi portarul Balauru îşi trimite mingea în propria poartă.

• 37 cg cg

Prepeliţă îl faultează pe Ivanovici, scăpat pe contraatac, şi primeşte cartonaşul galben.

• 29 oc oc

Ivanovici centrează din corner, Achim reia cu capul din careu şi mingea loveşte bara.

• 29 oc oc

Ivanovici îl lansează foarte bine pe Deac. Jucătorul oaspeţilor este blocat în careu de Caparco.

• 27 oc oc

Prima mare ocazie a meciului. Andrei Prepelilă reia spectaculos pe spate, iar Balauru reţine cu emoţii.

• 17 oc oc

Grădinaru este lansat în adâncime, dar portarul Baluru iese din careu şi respinge.

• 10 oc oc

Ivanovici centrează periculos din lovitură de la colţ, mingea este respinsă cu emoţii de Caparco.

• 1 sr1 sr1

A început partida de la Chiajna. Meciul se dispută cu o întârziere de 24 de ore, după ce a fost amânat din cauza condiţiilor meteo nefavorabile.

• 0

Rezumatul partidei din tur. La 2 octombrie 2017, Concordia s-a impus cu 1-0 pe terenul celor de la Voluntari, prin golul marcat de Batin.