Dorinel Munteanu a explicat cum a reușit FCSB să câștige titlul în SuperLiga
FOTBAL: AFC HERMANNSTADT SIBIU -UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET (10.12.2023)
Marius Măldărășanu, discurs sincer: ”Nu știu dacă voi reuși să fac vreo performanță ca antrenor!”
sucu-14
Video&Foto Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul meciului dintre Rapid și Universitatea Craiova
FC Voluntari FC Voluntari
1 - 1
Otelul Galati Otelul Galati
Sb 13.04.2024 17:00

FC Voluntari - Oțelul Galați 1-1. Moldovenii obțin un punct, după ce au marcat în prelungiri

13.04.2024, 18:57

• EHF European League: Skjern - Dinamo, marți, 19:45, DGS 2

• Champions League: Bayern Munchen - Real Madrid, marți, 22:00, DGS 1

FC Voluntari și Oțelul Galați au terminat la egalitate, scor 1-1, patrida din cadrul etapei a patra din play-out-ul SuperLigii României!

FC Voluntari - Oțelul Galați 1-1

Ilfovenii au început mult mai bine partida, iar Andrei Dumiter a deschis scorul, în minutul 22, după ce a fost lansat perfect de Vadim Rață.

Cea de-a doua repriză le-a aparținut gălățenilor, care au avut mai multe ocazii de a egala. Până la urmă, echipa lui Dorinel Munteanu a reușit să marcheze prin Lameira, în minutul 90+4.

• Astfel, FC Voluntari a rămas pe locul al 12-lea în clasament, cu 21 de puncte, în timp ce Oțelul a urcat pe 8, cu 27 de puncte.

VIDEO cu rezumatul partidei

FC Voluntari trece printr-o formă excelentă după numirea pe banca tehnică a lui Florin Pîrvu. Gazdele au trei victorii la rând, iar ultima a fost una extrem de categorică, scor 4-0 împotriva celor de la Petrolul Ploiești.

Oțelul are trei victorii la rând în play-out, contra celor de la Poli Iași, FCU Craiova 1948, respectiv Dinamo București. De asemenea, formația antrenată de Dorinel Munteanu a reușit și calificarea în semifinalele Cupei României pe terenul celor de la Universitatea Craiova, când Lameira a dat lovitura în minutul 114 al partidei.

În sezonul regulat, FC Voluntari și Oțelul Galați au remizat de două ori. La Galați scorul a fost de 2-2, după ce gazdele au avut avantaj de două goluri la pauză, în timp ce pe stadionul Anghel Iordănescu scorul a fost de 1-1.

• 90+7 final
  • 90+3 g
    Gol Otelul Galati

Lameira șutează perfect din marginea careului și îl învinge pe Vâlceanu!