FOTBAL:RAPID BUCURESTI-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (29.04.2024)
Cel mai slab Rapid de după Revoluție! Cifrele care arată dezastrul girat de Bergodi și de Lobonț
Cosmin Matei, surprins de victoria la scor cu Farul: ”Nu ne așteptam”. Ce a spus despre cazul său
Dan Șucu și Victor Angelescu
Exclusiv A intrat în direct și i-a ”desființat” pe șefii de la Rapid: ”La fel de vinovat ca Niculae! Să dispară!”
LIVE Digi Sport Matinal
FCU 1948 Craiova FCU 1948 Craiova
1 - 1
Poli Iasi Poli Iasi
Ma 27.02.2024 16:15

FCU Craiova - Poli Iași 1-1. Egal între vecinele de clasament! Fiecare echipă a avut câte un gol anulat la VAR

27.02.2024, 18:08

• Premier League: Tottenham - Burnley, sâmbătă, 17:00, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - CFR Cluj, sâmbătă, 20:00, DGS 1

Statistica arată că meciul dintre FCU Craiova și Poli Iași a fost abia al doilea dintre cele două echipe pe prima scenă a fotbalului de la noi, după cel din turul campionatului, când a fost 1-1.

Meciul retur dintre FCU Craiova și Poli Iași a avut parte de același rezultat, scor 1-1.

FCU Craiova - Poli Iași 1-1. Remiză între echipele de clasament

Partida a început rău pentru olteni, care au pierdut doi jucători din cauza accidentărilor. În cele din urmă, echipa din Bănie a deschis scorul, prin Ibrahim, în minutul 19.

Poli Iași a egalat chiar înainte de pauză, prin Bettaieb, care a înscris în minutul 45+1.

Scorul final a fost stabilit încă de la pauză, pentru că reușitele semnate după pauză de Kabran (56') și Sidibe (76') au fost anulate de VAR pentru ofsaid, respectiv henț.

În urma acestui rezultat, cele două rămân vecine de clasament. FCU Craiova 1948 este pe 12, iar Poli Iași pe 13. Ambele au câte 31 de puncte.

• 90+6 fr2

Final de meci. Partida s-a terminat cu scorul de 1-1.

• 90+5 oc
    Ocazie Poli Iasi

Ocazie mare pentru oaspeți! Mingea șutată de Jatoba a trecut puțin pe lângă poartă.

• 90+2 s
    Schimbare Poli Iasi

Allanzinho a fost scos de pe teren, iar în locul său a intrat Nicolas Samayoa.

• 90+1 cgr
    Cartonaş galben-roşu Poli Iasi

Bordeianu a fost eliminat, după ce a oprit un contraatac al gazdelor.

• 85 s

Bahassa a intrat în locul lui Jibril Ibrahimi.

• 81 oc

Ocazie Poli Iași! Allanzinho a avut o nouă șansă pentru echipa sa, dar șutul a trecut pe lângă poartă.

• 77 cg
    Cartonaş galben Poli Iasi

Bordeianu a primit cartonașul galben.

• 76
    Info

Imediat după ce Poli Iași a ratat o ocazie mare, gazdele au dat lovitura și au marcat prin Sidibe. Reușita a fost, însă, anulată pentru henț.

• 76 oc

Ocazie Poli Iași! Gehorghiță a șutat foarte bine din afara careului, dar mingea a trecut puțin pe lângă vinclu.

• 67 s

Kevin Kabran a fost schimbat cu Andrei Gheorghiță.

• 56
    Info

Kabran marcase, după o greșeală foarte mare a celor de la FCU Craiova 1948. Reușita a fost anulată pentru offiside.

• 45+6 fr1

Prima repriză s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

• 45+1 g
    Gol Poli Iasi

Gooool Poli Iași! Bettaieb a reușit egalarea pentru oaspeți, chiar înainte de pauză. Acesta a marcat printr-o lovitură de cap.

• 45 s

Luca Mihai a fost schimbat cu Carlos Jatoba.

• 45 s

Saghiri a fost înlocuit cu Bordeianu.

• 45 sr2

A început repriza a doua dintre FCU Craiova 1948 și Poli Iași.

• 45 sp1
    Start prelungiri repriza 1 Au fost arătate șase minute de prelungire.
  • 41 cg
    Cartonaş galben FCU 1948 Craiova

Lekiatas este primul jucător avertizat cu cartonaș galben.

• 40 oc
    Ocazie FCU 1948 Craiova

Ocazie FCU Craiova! Sidibe a depășit foarte frumos doi adversari, dar șutul său a fost blocat de un fundaș al oaspeților.

• 33 oc

Ocazie Poli Iași! Allanzinho a ajuns într-o poziție bună, dar șutul său s-a dus peste poartă.

• 23 s

Probleme și pentru Iași! Portarul Ailenei a acuzat probleme și a fost schimbat. Toma Niga i-a luat locul.

• 19 g
    Gol FCU 1948 Craiova

Gooool FCU Craiova! Alexandru Chițu a avut o incursiune foarte frumoasă și i-a centrat decisiv lui Ibrahimi, care a îndeplinit o simplă formalitate.

• 13 s

O nouă schimbare fortață! Compagnucci s-a accidentat și a fost înlocuit cu Sidibe.

• 5 s

Prima schimbare a meciului are loc chiar în minutul 5. Padula nu a mai putut continua din cauza problemelor medicale și a fost înlocuit cu Vlad Achim.