Exclusiv Florin Prunea a văzut ce a declarat Costel Gâlcă și a spus lucrurilor pe nume
gigibecali5
Reacția lui Gigi Becali, după ce a auzit că Risto Radunovic e dorit de CFR Cluj
mario camora și muhar
Live Video&Text CFR Cluj - Sepsi 1-0, ACUM, pe Digi Sport 1. Deschidere fulger de scor
Etapa 7 Superliga: CFR Cluj-Sepsi Sfantu Gheorghe
Play-off

Exclusiv Ion Crăciunescu a dat verdictul după CFR - Craiova 1-2! Două penalty-uri neacordate: ”Se duce cu intenție!”

16.03.2024, 22:54

CFR Cluj a fost învinsă de Universitatea Craiova, scor 1-2, la debutul în play-off. Portarul Popescu și fundașul Badelj au făcut un meci mare, iar ardelenii au pierdut meciul de debut în play-off.

ion craciunescu
Ion Crăciunescu / Foto: captură Digi Sport
  • SuperLiga: Petrolul - Botoșani, luni, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Rapid - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

Oltenii au deschis scorul în minutul 38 prin Baiaram, iar Craiova a revenit mai bine de la pauză și a marcat chiar și golul doi, prin Alex Mitriță. Gazdele au reușit și ele să înscrie prin Matei Ilie, în minutul 66. Ardelenii au reaprins partida, dar meciul s-a decis când același Ilie a văzut cartonașul roșu, în minutul 87.

Ion Crăciunescu a spus că fiecare echipă putea să primească câte un penalty

Meciul nu a fost lipsit de controverse. În minutul 48 al partidei, Mitriță a fost pus la pământ în careu de Kader Keita, dar arbitrul Andrei Chivulete, aproape de fază, nu a dictat lovitură de pedeapsă și nici nu a fost sesizat din camera VAR.

Prezent în studioul Digi Sport, fostul mare arbitru Ion Crăciunescu consideră că la acea fază, arbitrul trebuia să dicteze penalty.

VIDEO cu faza la care Universitatea Craiova trebuia să primească penalty

În minutul 61 al partidei, CFR Cluj a avut și ea o fază la care putea primi lovitură de pedeapsă. Vasile Mogoș a încercat să ajungă la o minge respinsă de fundașul advers, dar fundașul de bandă dreaptă al ardelenilor nu a putut interveni, din cauza lui Andrei Ivan, care l-a împiedicat.

Ion Crăciunescu a analizat faza respectivă la finalul meciului și a dat verdictul.

”Mie mi se pare fault, pentru că nu joacă mingea și se duce direct în el. Îi împiedică alergarea. Se duce cu intenție. Nu te scoli așa de jos dacă vrei să joci mingea. El aleargă spre mingea, iar Ivan sare în el. E penalty”, a declarat fostul mare arbitru.

VIDEO cu momentul în care arbitrul trebuia să dicteze lovitură de pedeapsă pentru CFR Cluj

VIDEO cu rezumatul meciului CFR Cluj - Universitatea Craiova 1-2

Etichete: penalty , cfr cluj , ion craciunescu , universitatea craiova

Prinţul Paul al României a fost prins de poliţişti într-un resort din Malta. România va cere extrădarea acestuia

Prinţul Paul Phillipe al României, unul dintre fugarii celebri de la noi în țară, a fost prins în...

ilie3
Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

Promovare! Vor juca din nou în prima ligă, la 8 ani de când au marcat întreaga lume a fotbalului
promovare
Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!
mm-stoica2
Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”
Screenshot 2024-04-27 at 23.03.18
Cum a numit-o Gică Hagi pe FCSB, după ce a câștigat titlul chiar după victoria cu Farul
Screenshot 2024-04-28 at 00.03.15

Exclusiv Helmut Duckadam n-are dubii: prima retrogradată din SuperLigă
FCSB, criticată după ce a cucerit titlul: ”Nu există, n-are nume! Sunt patru litere ale alfabetului!”
FOTBAL:FCSB-FARUL CONSTANTA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (27.04.2024)
Video&Foto Un fotbalist de la CFR a intrat pe internet și l-a înjurat pe David Miculescu! Cei de la FCSB s-au răzbunat în autocar
Screenshot 2024-04-28 at 20.00.07
Exclusiv Ion Crăciunescu, declarație misterioasă: ”Am înțeles că FCSB va reveni la Steaua! Sunt discuții”
Amal Clooney, într-o rochie mini de peste 20.000 de dolari. Avocata și-a arătat picioarele perfecte la o cină în New York
Omul care a vorbit cu Gigi Becali la 12 noaptea după titlul luat de FCSB: "Coman pleacă 99 la sută!"
Gigi Becali a dezvăluit ce mesaj a primit de la Dan Șucu și ce a făcut Cristi Borcea, după ce FCSB a luat titlul!
Cum arată Tia Carrere la peste 20 de ani de la serialul "Vânătoarea de comori". Într-o rochie scurtă și decoltată, la 57 de ani, actrița pare că a făcut un pact cu timpul
Kanye West, din nou în centrul atenției. Reacții după ce rapperul i-a făcut un „compliment” deplasat Biancăi Censori
De la Smart la Simple: ”Telefonul plictisitor" un nou trend printre tineri. Video
Cum sunt păcăliți șoferii să plătească amenzi care nu le-au fost date de poliție? Cine sunt escrocii
Omul de la care vine expresia "Să moară Cibilan!". Ultimul haiduc al Bucureștilor, de la întors banii cu lopata la o baracă în sărăcie lucie
FCSB e campioana României după 9 ani! Meciul decisiv, contra lui Gică Hagi
Exclusiv Ion Crăciunescu a dat verdictul, după cea mai controversată fază din Dinamo - Voluntari + Alt penalty neacordat