Captură de ecran 2024-05-19 110722
Oficial A semnat, la doar o zi după ce a fost dat afară
Varianta de rezervă: atacantul de 1.000.000€ ar putea reveni la FCSB
Manchester City's Jack Grealish during the Premier League trophy parade in Manchester. Picture date: Monday May 23, 2022.
Live Video&Score Man. City - West Ham 3-1, DGS 1 / Arsenal - Everton 2-1, DGS2. Titlul se decide în ultima etapă
LIVE Premier League: Manchester City-West Ham
Etapa 38
Hermannstadt Hermannstadt
2 - 2
Astra Giurgiu Astra Giurgiu
Lu 17.02.2020 20:00

Hermannstadt - Astra 2-2. Giurgiuvenii puteau să-și asigure locul în play-off, dar au fost egalați în minutul 88

17.02.2020, 21:40

• Premier League: Man. City - West Ham, duminică, 18:00, DGS 1

• SuperLiga: Rapid - FCSB, duminică, 21:00, DGS 1

La Sibiu, Hermannstadt a ratat 4 ocazii în prima repriză a meciului cu Astra, care nu s-a apropiat de poartă. Golul a venit în partea secundă, când Debeljuh a marcat pentru sibieni în minutul 48. Bucuria echipei lui Miriuță nu a ținut mult, pentru că Valentin Gheorghe a reușit o dublă în minutele 55 și 67 și a devenit golgheterul Astrei, cu 10 goluri, depășindu-l pe Alibec.

Hermannstadt - Astra 2-2. Giurgiuvenii au fost egalați în minutul 88

Giurgiuvenii au primit însă lovitura în minutul 88, prin Bălan, iar Hermannstadt - Astra s-a terminat 2-2. Pentru calificarea în play-off, giurgiuvenii au nevoie de o remiză cu Sepsi în ultima etapă din sezonul regulat.

Astra poate fi a patra echipă care își asigură calificarea în play-off-ul Ligii 1. Pentru a nu avea emoţii în ultima etapă din sezonul regulat, giurgiuvenii au nevoie de o victorie în această seară, pe terenul lui FC Hermannstadt.

Echipa lui Bogdan Andone e la trei puncte distanță de a-şi asigura locul în primele șase echipe ale campionatului.

Astra are trei înfrângeri în ultimele patru etape, în timp ce sibienii lui Vasile Miriuţă sunt pe locul 10 în clasament, la numai trei puncte deasupra locurilor retrogradabile.

FC Hermannstadt - Astra (20:00, Digi Sport 1). Echipele probabile

FC Hermannstadt: Cristiano - Tiago, Viera, Luchin, Opruț - Rimane, Dîlbea, Petrescu, Bușu - Sîntean, Debeljuh.

Astra: Lazar - Graovac, Tamaș, Dima, Radunovic- Simion, Crepulja, V. Gheorghe, Enache - Fatai, Alibec.

Arbitru: Sebastian Colţescu - Daniel Mitruţi şi Daniel Hulubei.

FC Hermannstadt - Astra va fi în direct la Digi Sport 1 astăzi, de la ora 20:00. Cele mai importante faze vor fi în format VIDEO, în timp real, pe digisport.ro.

• 90+4 fr2

Final de meci. Hermannstadt - Astra se termină 2-2.

• 90+3 oc oc

Ocazie Hermannstadt. După o centrare din lovitură liberă, Bălan trimite puțin pe lângă, cu capul.

• 89 s s

Balaure intră în locul lui Valentin Gheorghe.

• 88 cg cg

Bălan primește cartonaș galben.

• 88 g g

GOOOOOL Hermannstadt! Bușu trimite în careu, Dobrosavlevici deviază până la Bălan, care egalează

• 86 oc oc

Ocazie Astra. Alibec îi pasează în centru lui Valentin Gheorghe, care încearcă să-l dribleze pe portarul sibienilor, dar preia prea lung și e deposedat de portar.

• 67 g g

GOOOOOL Astra! Valentin Gheorghe reușește dubla, cu un șut plasat din careu.

• 65 s s

Dumitriu intră în locul lui Yazalde.

• 62 cg cg

Rimane primește cartonaș galben.

• 57 oc oc

Ocazie Astra. Alibec creează o fază frumoasă și îi trimite lui Alex ioniță, care ratează exasperant.

• 55 g g

GOOOOOL Astra! Valentin Gheorghe egalează după 7 minute cu un șut printre picioarele portarului, din pasa lui Begue.

• 54 cg cg

Yazalde primește cartonaș galben.

• 48 g g

GOOOOOL Hermannstadt! Debeljuh trimite cu capul în plasă, după lovitura liberă executată de Petrescu.

Bușu intră în locul lui Cordea.

Începe repriza a doua.

La pauză, Hermannstadt - Astra 0-0.

• 37 oc oc

Ocazie Hermannstadt. Petrișor Petrescu execută o lovitură liberă, dar mingea trece foarte puțin peste transversală.

• 32 cg cg

Opruț primește cartonaș galben.

• 31 oc oc

Ocazie Hermannstadt. Cordea execută o lovitură liberă, iar Dobrosavlevici trimite cu capul, din careu, dar Lazar respinge.

• 29 oc oc

Ocazie Hermannstadt. Rimane trage de la distanță, pe jos, dar portarul prinde.

• 25 cg cg

Dobrosavevici primește cartonaș galben.

• 18 cg cg

Tamaș primește cartonaș galben.

• 6 oc oc

Ocazie Hermannstadt. După un corner, sibienii trimit cu capul, dar portarul Lazar vede mingea în ultimul moment.