iacob
Mesajul lui Paul Iacob, după criticile primite în urma scenelor reprobabile din Giulești
FOTBAL:RAPID BUCURESTI-FARUL CONSTANTA, CUPA ROMANIEI (9.11.2022)
Exclusiv Reacția galeriei Rapidului, după ce Dan Șucu a luat decizia finală în privința lui Marius Șumudică
dansucu
Anunțul care dă peste cap totul! Ce a spus Dan Șucu, după ce a renunțat la varianta Marius Șumudică
Fotbal European
Universitatea Cluj Universitatea Cluj
2 - 1
FCU 1948 Craiova FCU 1948 Craiova
Du 03.12.2023 16:00

Universitatea Cluj - FCU Craiova 2-1. Trupa lui Ioan Ovidiu Sabău a urcat pe loc de play-off

03.12.2023, 17:50

• Media: Fotbal Club, joi, 19:30, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - Rapid, vineri, 20:30, DGS 1

Duelul dintre Universitatea Cluj și FCU Craiova s-a încheiat cu victoria ardelenilor, scor 2-0.

Universitatea Cluj - FCU Craiova 2-0

Meciul a început cu atacurile celor de la Universitatea Cluj, care și-a creat mai multe ocazii. Ianis Stoica a fost cel care a deblocat tabela, în minutul 19. Chiar dacă ardelenii au continuat să atace, oltenii au restabilit egalitatea prin Bahassa, în minutul 38.

Scorul final a fost stabilit în minutul 53, când Daniel Popa a marcat spectaculos din pasa lui Alex Chipciu.

S-a terminat 2-1, iar ”U” Cluj a urcat pe locul 6 în SuperLigă, cu 26 de puncte. De partea cealaltă, FCU Craiova rămâne pe locul 14, cu 18 puncte.

VIDEO cu rezumatul meciului:

Universitatea Cluj traversează un moment bun, iar elevii lui Ioan Ovidiu Sabău au 23 de puncte acumulate în 17 meciuri. În cazul unui succes astăzi, ardelenii o egalează pe Hermannstadt, ocupanta ultimului loc care asigură prezența în play-off.

De cealaltă parte, FCU Craiova se situează pe locul 14 în clasament și are 18 puncte acumulate. Oltenii s-au impus în ultima etapă, scor 2-1 cu Sepsi, și au întrerupt seria de 7 meciuri fără succes.

• 90+3 fr2

Final de meci. Universitatea Cluj a câștigat cu 2-1 meciul cu FCU Craiova.

• 89 oc
    Ocazie FCU 1948 Craiova

Oltenii caută egalarea, însă au nu reușesc să treacă de defensiva ardelenilor.