FOTBAL: FC CFR 1907 CLUJ - FC RAPID 1923 BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (05.05.2024)
Bogdan Lobonț a spus cine e antrenorul ideal pentru Rapid
FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - FC RAPID 1923 BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (10.05.2024)
Video Sepsi - Rapid 3-2. Giuleștenii vor încheia play-off-ul pe ultimul loc!
ianis
Video Ianis Hagi a jucat cu locul 2 din Spania, după 5 meciuri la rând pe bancă, și a fost decisiv! Nota primită

• SuperLiga: FCSB - CFR Cluj, sâmbătă, 20:00, DGS 1

UTA Arad a reușit să o învingă pe Dinamo, scor 2-1, în cadrul etapei a 15-a din SuperLiga României.

Dinamo a început mult mai bine partida, iar Dennis Politic a deschis scorul din pasa lui Amzar, în minutul 9.

Scorul pauzei a fost stabilit de Claudiu Micovschi, care a reușit să profite de o gafă a lui Quentin Bena.

Dinamo a ratat o șansă incredibilă de a duce scorul la 2-1, însă Congalo Gregorio a ratat incredibil în minutul 79.

UTA a dat lovitura în minutul 90+4. Homawoo a comis un henț, iar Mareclo Freitas l-a învins de la punctul cu var pe Adnan Golubovic.

VIDEO cu rezumatul partidei UTA - Dinamo 2-1

Înaintea acestei partide, cele două formații nu traversează cel mai bun moment. UTA este pe 14 în România și are 15 puncte acumulate în 14 meciuri jucate. De cealaltă parte, Dinamo este penultima în SuperLiga, cu 10 puncte acumulate.

Formația pregătită de Mircea Rednic vine după un eșec în Cupa României, scor 0-1 cu Universitatea Craiova. În campionat, în ultimele 5 meciuri, arădenii au o victorie și 4 remize.

În ceea ce privește trupa lui Ovidiu Burcă, lucrurile stau și mai rău. Dinamo nu a reușit să mai câștige de la finalul lunii august, atunci când se impunea în Cupa României în fața celor de la Metaloglobus, scor 2-1.

După ultimul meci disputat pe teren propriu (1-1 cu Poli Iași), fanii lui Dinamo i-au cerut demisia lui Ovidiu Burcă, astfel că rezultatul din această seară poate fi decisiv pentru tehnician.