Logo Liga 2 / Foto: FRF.ro
Video Liga 2 | Csikszereda - Gloria Buzău 0-1. Rezultatele ultimei etape din play-off și play-out
slbz
Final de sezon în Liga 2! Echipele care vor juca în SuperLigă, cine merge la baraj și formațiile retrogradate
Duckadam
”Poate ajunge FCSB în grupele Ligii Campionilor?” Helmut Duckadam a dat răspunsul printr-un singur cuvânt
Fotbal Club

Video UTA Arad și-a mărit avantajul față de locul 2. Rapid, un nou pas greșit. Toate rezultatele etapei cu numărul 23

01.03.2020, 18:50

Etapa a 23-a din Liga a 2-a i-a adus pe cei de la UTA Arad la nouă puncte de urmăritoarea CS Mioveni. Echipa lui Laszlo Balint are șanse din ce în ce mai mari la promovare.

UTA Arad
Jucătorii de la UTA Arad, sărbătorind un gol / Foto: Captură Digi Sport
  • Baraj SuperLigă: Botoșani - Mioveni, vineri, 20:00, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, vineri, 22:00, DGS 1

Scorul etapei a fost reușit de cei de la Viitorul Pandurii Târgu Jiu, care s-au impus cu 4-0 în fața lui Pandurii Târgu Jiu.

FC Argeș - CS Mioveni 1-1

Minutul 90+4: Final de meci la Pitești! FC Argeș și CS Mioveni remizează, scor 1-1, cu două goluri marcate în finalul partidei. Matiș a deschis scorul în minutul 81, iar Raul Costin a egalat în minutul 90.

În următoarea etapă, CS Mioveni va juca pe teren propriu cu SCM Gloria Buzău, în timp ce FC Argeș se va deplasa la Târgu Jiu, pentru meciul cu Pandurii.

În urma acestui meci, CS Mioveni rămâne pe locul doi, la un punct de Rapid, iar FC Argeș urcă pe locul cinci, cu 35 de puncte, la egalitate cu Petrolul Ploiești.

Minutul 90: GOOOL CS Mioveni! Oaspeții egalează cu reușita lui Raul Costin.

Minutul 81: GOOOL FC Argeș! Tofan trimite mingea în careu din aut, Matiș reia din prima cu dreptul și îl învinge pe Croitoru.

Minutul 60: Ocazie imensă pentru cei de la CS Mioveni! Coșereanu este lăsat liber în careul advers, dar îl lovește în picior pe Ducan și mingea iese în afara terenului.

Minutul 46: A început repriza a doua!

Minutul 45: Pauză!

Minutul 13: Grecu, prima mare ocazie a partidei! Mijlocașul lui FC Argeș a trimis puternic spre vinclul porții lui CS Mioveni, dar Croitoru a fost atent și a respins în corner.

Minutul 1: A început meciul dintre FC Argeș și CS Mioveni!

Echipele de start:

• FC Argeş: Ducan - Tofan, Turda, Deslandes, Şerbănică - Grecu, Moihedja, Şerban - Blejdea, Buhăcianu, Matiş
  • CS Mioveni: Croitoru - Alexe, Beţa, Hreniuc, Albăstroiu - Costin, Anghelina - Işfan, Coşereanu, Hergheligiu - Balint

ASU Poli Timișoara - Rapid 0-0

Minutul 90+3: Final de meci la Timișoara! Poli și Rapid remizează, iar giuleștenii ratează șansa de a urca, cel puțin temporar, pe locul doi în Liga 2. Pentru Rapid urmează duelul cu CSM Reșița de pe teren propriu, în timp ce Poli Timișoara se va deplasa la Chiajna, pentru meciul cu Concordia.

Rapid a jucat în zece oameni din minutul cinci, după eliminarea lui Băjan. Giuleștenii au cerut două penalty-uri în repriza secundă, dar Djuric și Drăghiceanu nu l-au impresionat pe arbitrul Florin Mazilu.

Minutul 76: Drăghiceanu a căzut în careu, dar arbitrul a lăsat jocul să continue, spre nemulțumirea lui Daniel Pancu.

Minutul 60: Rapid a cerut penalty la o cădere în careu a lui Sandro Djuric. Acesta nu l-a impresionat pe centralul Florin Mazilu, care i-a arătat cartonașul galben pentru simulare, spre nemulțumirea jucătorilor giuleșteni.

Minutul 46: A început repriza secundă!

Minutul 45: Pauză la Timișoara!

Minutul 5: Eliminare la Rapid! Băjan a fost trimis la cabine după cinci minute, în urma unei ciocniri cu Cherecheș. Fundașul timișorenilor a fost transportat cu ambulanța la spital. Sergiu Popovici l-a înlocuit.

Minutul 1: Fluier de start la Timișoara!

• ASU Poli: Murariu - Jurj, Mera, Scutaru, Cherecheș - Săulescu, Codrea - F. Trip, A. Munteanu, Ignea - Axente
  • Rapid: Mihai Popa - Băjan, Mallo, Iacob, Goge - Lazăr, Djuric - Sefer, Alami, Hlistei - Labeau

Rapid a remizat în primul meci din 2020, cu Turris, scor 0-0, dar acum are din nou șansa de a urca pe locul 2. Cel puțin până la derby-ul FC Argeș - CS Mioveni. Meciul ASU Poli Timișoara - Rapid va începe la ora 11:00 și va fi transmis în direct pe Digi Sport 1 și pe digisport.ro, pentru abonații RCS-RDS.

Liga a 2-a, Etapa 23

• Gloria Buzău - Universitatea Cluj, ora 17:00
Untitled
Clasament Liga 2/ Foto: Flashscore.

Petrolul - Farul 0-0

Minutul 90+5: Final de meci pe ”Ilie Oană”! Petrolul se încurcă pe teren propriu cu Farul, echipa lui Ianis Zicu, și rămâne pe locul cinci în eșalonul secund. De partea cealaltă, constănțenii au ajuns la 33 de puncte și urcă pe locul opt, la egalitate cu ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu.

Pentru Petrolul urmează meciul cu Csikszereda, în timp ce Farul va primi în următoarea etapă vizita celor de la Turris.

Minutul 90: Meciul va fi prelungit cu cinci minute.

Minutul 72: Ocazie importantă pentru Petrolul! Hamza centrează în careu, Gabriel Deac reia cu capul, dar Vlad Muțiu este atent și îi salvează pe constănțeni.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 1: Fluier de start pe ”Ilie Oană”, în Petrolul Ploiești - Farul Constanța!

UTA Arad - Ripensia Timișoara 3-0

UTA Arad s-a impus cu 3-0 pe teren propriu în etapa cu numărul 23 din Liga 2. Valentin Buhăcianu a marcat în prima repriză și a stabilit scorul pauzei, 1-0 pentru echipa lui Laszlo Balint. Tot Buhăcianu a marcat și după pauză, iar Octavian Ursu a stabilit scorul final, 3-0 pentru UTA.

Minutul 90+3: Final de meci la Arad! UTA a câștigat și al doilea meci din 2020, împotriva celor de la Ripensia Timișoara, și rămâne pe primul loc în Liga 2, la zece puncte distanță de urmăritoarea CS Mioveni.

Minutul 78: GOOOL UTA! Ursu trece de un adversar și îl execută pe portarul Moldovan din fața porții. Arădenii au 3-0, iar victoria e din ce în ce mai clară.

Minutul 61: GOOOL UTA! Tomozei a centrat din flancul drept, iar Buhăcianu a înscris cu sânge rece pentru 2-0.

Minutul 45: Pauză la Arad!

Minutul 29: GOOOL UTA! Valentin Buhăcianu deschide scorul după ce a fost scăpat din marcaj de defensiva timișorenilor. Este al 12-lea gol pentru atacantul UTA-ei în acest sezon.

Minutul 1: Fluier de start la Arad!

Etapa începe în forţă între UTA, principala candidată la promovarea în Liga 1 la finalul campionatului, şi una dintre marile sale rivale de la Timişoara, Ripensia. Aceasta din urmă este una dintre performerele rundei trecute, după 3-0 cu Metaloglobus.

• UTA-Ripensia va începe la ora 11:00 şi va fi în direct pe Digi Sport 1 şi pe siteul digisport.ro.

Tot astăzi va juca şi Petrolul, iar echipa care vine pe stadionul din Ploieşti este Farul, trupa patronată de Ciprian Marica şi antrenată de Ianis Zicu. Chiar dacă nimeni nu-i dădea nicio şansă echipei de pe Litoral, diferenţa de formaţia clasată pe locul 3 este de numai patru puncte, iar până la final mai este foarte mult de jucat.

Dacă va învinge, Petrolul poate urca, intermediar, până lpe locul 2, la egalitate de puncte cu Mioveni, echipă care a pierdut surprinzător în prima etapă din 2020.

• Petrolul - Farul Constranţa va începe la ora 13:00 şi va fi în direct pe Digi Sport 1 şi pe siteul digisport.ro

Etichete: uta ripensia , arges mioveni , etapa a 23-a liga a 2-a , video liga a 2-a , petrolul-farul , asu poli-rapid

Motivul tulburător pentru care bărbatul dispărut și găsit în viață după 27 de ani, la doar 100 de metri de casa lui, nu a cerut ajutor

Un tânăr care a fost răpit în urmă cu 27 de ani și a fost găsit acum, în viață, în beciul vecinului...

FOTBAL:CORVINUL HUNEDOARA-OTELUL GALATI, FINALA CUPEI ROMANIEI BETANO (15.05.2024)
Ilie Dumitrescu a văzut ipostaza cu ”pătrățelele” fotbaliștilor de la Corvinul și a reacționat: ”Vrei să-ți spun ceva?”

Presa din Grecia, tranșantă după ce PAOK-ul lui Lucescu a ajuns să aibă titlul la mâna ei: "La gunoi!"
UEFA Fußball Conference League, Playoff Round Saison 2023-2023 Toumba Stadion Thessaloniki, 31.08.2023 PAOK Thessaloniki
A "măcelărit" imnul în fața a 70.000 de oameni și a ajuns să fie batjocorit în întreaga țară: "Retrage-te!"
albanoo
Ofertă de 1.3 milioane de euro pentru Louis Munteanu! Ce urmează pentru atacant
Dennis Man a solicitat 2.000.000€: clubul urgentează negocierile
dennis-man
Duckadam

Lovitură de teatru la Barcelona: Xavi, ca și dat afară!
Xavi joan laporta
Pus la zid în întreaga țară după ce a "măcelărit" imnul Italiei, Al Bano a reacționat
Atalanta BC v Juventus FC, Italy Cup Final, Football
”Întăriri” pentru Real Madrid în finala Champions League
Real Madrid Training Session and Press Conference - Ciudad Real Madrid Training Centre - Monday 8th May
”Mi-am luat la revedere de la jucători”. Lui Daniel Oprița îi expiră contractul cu CSA Steaua: ”Vedem ce va fi”
daniel oprita
O femeie și fiica ei au fost date afară dintr-un supermarket, din cauza felului în care erau îmbrăcate: „Mi s-a părut ridicol!”
Florin Tănase se întoarce la FCSB! Transferul anului: „Discuții finale cu Gigi Becali"
Tatăl lui Luca Mihai, mărturie de impact: „Nu am mai spus asta, trei zile băiatul meu a fost între noi și alt Pământ!”
Cum arată Eva Green la 18 ani de când a fost fată Bond. A făcut furori în două apariții în aceeași zi la Cannes
Antonia, într-o salopetă descheiată până la abdomen, "asortată" cu o atitudine de femme fatale. "Pur și simplu perfectă"