Chelsea v West Ham United, Premier League - 05 May 2024
Video Cole Palmer, direct în istoria Premier League
Pep Guardiola a făcut în direct calculele pentru titlul din Premier League, după succesul cu Wolves
Superliga Stage 25: CFR 1907 CLUJ vs RAPID BUCURESTI Romania Superliga stage 25: CFR 1907 CLUJ vs. FC RAPID BUCURESTI, d
Live Video&Text CFR Cluj - Rapid 3-2, ACUM, în direct la Digi Sport 1. Giuleștenii au ratat penalty
Etapa 8 Superliga: CFR Cluj-Rapid
Play-off

Video Chelsea - Crystal Palace 2-1. Un penalty dictat în minutul 88 după intervenția VAR le-a adus victoria gazdelor

27.12.2023, 23:28

Chelsea a învins-o, scor 2-1, pe Crystal Palace, în etapa a 19-a din Premier League.

profimedia-0832687017
Noni Madueke a transformat penalty-ul decisiv din Chelsea - Crystal Palace / Foto: Profimedia
  • SuperLiga: CFR Cluj - Rapid, duminică, 21:30, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - FCSB, luni, 21:00, DGS 1

Pe ”Stamford Bridge”, gazdele au deschis scorul în minutul 13, prin Mykhaylo Mudryk, care a trimis în poartă un balon centrat de Malo Gusto.

Chelsea - Crystal Palace 2-1

Chelsea a continuat să domine meciul și a mai avut ocazii de a marca, dintre care una mare, ratată de Mykhaylo Mudryk singur cu portarul, în minutul 23, iar ocaziile ”s-au răzbunat”.

Crystal Palace a reușit să egaleze în minutul 45+1, prin Michael Olise, găsit în careu de o centrare perfectă a lui Jordan Ayew. 1-1 a fost scorul pauzei.

Crystal Palace a ieșit mai bine de la cabine și a fost aproape de gol în minutul 53, când Eberechi Eze a trimis aproape din lovitură liberă. Pe măsură ce minutele au trecut, Chelsea a crescut în joc și s-a instalat la conducerea meciului.

Primul avertisment a fost dat de Chelsea în minutul 74, când Nicolas Jackson a ratat o mare ocazie de gol. Un minut mai târziu, același atacant a trimis mingea în poartă, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

Chelsea a învins-o pe Crystal Palace cu un penalty dictat în minutul 88. Este pe 10 în Premier League

Chelsea a continuat să atace și, în minutul 88, arbitrul a arătat punctul cu var după ce a revăzut la monitorul VAR faultul făcut de Eberechi Eze asupra lui Noni Madueke în propriul careu.

Tot Noni Madueke a transformat lovitura de la 11 metri și i-a adus victoria lui Chelsea.

După victoria cu Palace, Chelsea este pe locul 10 în Premier League, cu 25 de puncte acumulate în 19 runde. Învinsă de pe ”Stamford Bridge” rămâne pe 16, cu 18 puncte.

VIDEO cu rezumatul meciului Chelsea - Crystal Palace 2-1:

Min. 90+8: Fluier final! Chelsea o învinge pe Crystal Palace cu 2-1.

Min. 89: Gol Chelsea! Noni Madueke transformă lovitura de la 11 metri.

Min. 88: Penalty pentru Chelsea! Arbitrul central merge la monitorul VAR pentru a revedea un duel dintre Noni Madueke și Eberechi Eze și arată punctul cu var.

Min: 75: Gol anulat Chelsea! Thiago Silva centrează și Nicolas Jackson reia în poartă, dar reușita este anulată pentru un ofsaid la atacantul lui Chelsea.

Min. 74: Conor Gallagher îi pasează perfect lui Nicolas Jackson, care ratează din situație de unu la unu cu portarul.

Min. 53: Eberechi Eze șutează periculos din lovitură liberă, dar mingea trece pe lângă poartă.

Min. 45+1. Gol Crystal Palace! Jordan Ayew centrează perfect și-l găsește pe Michael Olise, care nu iartă.

Min. 23: Chelsea trece pe lângă golul de 2-0! Același Mykhaylo Mudryk pătrunde în careu și încearcă un lob, dar Dean Henderson respinge.

Min. 13: Gol Chelsea! Malo Gusto centrează și Mykhaylo Mudryk finalizează simplu.

UPDATE, ora 21:30: Fluier de start pe ”Stamford Bridge”.

Echipele de start:

• Chelsea: Petrovic - Gusto, Disasi, Badiashile, Colwill - Caicedo, Gallagher - Mudryk, Nkunku, Maatsen - Jackson

Rezerve: Bergstrom, Bettinelli - Broja, Castledine, Gilchrist, Lavia, Madueke, Matos, Silva

• Crystal Palace: Henderson - Clyne, Andersen, Guehi, Mitchell - Lerma, Richards - Olise, Eze, Ayew - Mateta

Rezerve: Matthews - Adaramola, Ahamada, Hughes, Franca, Ozoh, Riedewald, Schlupp, Tomkins

Chelsea - Crystal Palace, LIVE VIDEO, de la 21:30, Digi Sport 2. ”Aristocrații” vin după înfrângerea cu Wolves

După 18 etape, Chelsea se află abia pe poziția a 11-a în clasamentul campionatului Angliei, cu doar 22 de puncte acumulate. În ultimele patru runde, Chelsea a înregistrat o singură victorie și trei înfrângeri, ultima cu Wolves, scor 2-1.

De cealaltă parte, Crystal Palace se află pe locul 18 în Premier League, cu 18 puncte acumulate. ”Vulturii” sunt la doar trei puncte de primul loc care duce în Championship, care este ocupat de Luton Town.

Chelsea - Crystal Palace, LIVE VIDEO, de la 21:30, Digi Sport 2. Echipele probabile

CHELSEA (4-3-3): Petrovic; Malo Gusto, Disasi, Badiashile, Colwill; Caicedo, Gallagher, Enzo Fernandez; Mudryk, Jackson, Broja

CRYSTAL PALACE (4-3-3): Henderson; Clyne, Andersen, Guéhi, Mitchell; Lerma, Richards, Hughes; Olise, Mateta, J. Ayew

Programul zilei din Premier League:

Brentford - Wolverhampton, de la 21:30 pe Digi Sport 4

Chelsea - Crystal Palace, de la 21:30 pe Digi Sport 2

Everton - Manchester City, de la 22:15 pe Digi Sport 1

Clasamentul din Premier League:

Etichete: chelsea , premier league , crystal palace , video chelsea crystal palace

O regină a frumuseții din Ecuador a fost găsită de mafioți după ce a dezvăluit pe Instagram unde se află și nu a mai scăpat cu viață

O fostă concurentă la Miss Ecuador, Landy Parraga Goyburo a fost împușcată mortal în restaurantul...

walker
E gata să plece la 5.000 km distanță, după ce amanta a născut al doilea copil, iar soția al patrulea. Pe cine ia cu el

O actriță celebră din SUA a văzut un român și a izbucnit imediat în râs. Ce a urmat
Sony Pictures' "Spider-Man: No Way Home" Los Angeles Premiere - Red Carpet
A văzut cum a apărut în public la Miami și a întrebat-o direct: ”Ești bolnavă?”. Răspunsul dat imediat de model
miami
OUT de la FCSB, după șapte ani! ”Roș-albaștrii” îi caută deja înlocuitor
andrei-vlad
Dan Petrescu a reînceput treaba la CFR Cluj, soția, Adriana, a plecat la mii de kilometri. Cine a însoțit-o
adriana6

Video CFR Cluj, iertată de un cartonaș roșu în meciul cu Rapid? ”Crampoanele pe gambă” / ”E grav, sincer!”
intrare rrahmani
Ce a spus Postecoglou, după ce Radu Drăgușin a ajuns la 6 meciuri consecutive fără minut jucat
Tottenham Hotspur Men's Team Press Conference, Hotspur Way Training Centre, Enfield, UK - 12 Apr 2024
Exclusiv Verdictul specialistului, după ce Rapid a cerut penalty în derby-ul cu CFR Cluj
faza penalty
Dan Șucu încearcă marea lovitură: Mircea Lucescu la Rapid! Se implică și George Copos
Fotbalistul dorit de Gică Hagi într-un transfer cu schimb de jucători între el și Gigi Becali a luat decizia!
Anne Hathaway, superbă în roșu, într-o rochie fără bretele, cu crăpătură lungă pe picior. E trecută de 40 de ani, dar e neschimbată de două decenii
Cher, adevăratul motiv pentru care se întâlnește cu bărbați tineri: „Cei de vârsta mea sunt toți morți!”
Ceapa verde și beneficiile ei pentru sănătate. Ce persoane trebuie să fie precaute cu consumul acesteia
De câți ani de pensie se bucură un român care a cotizat 35 de ani? Speranța de viață influențează
Pensia pe care o primește Rică Răducanu. Ce sumă încasează în fiecare lună
Milionarul Arpad Paszkany, cadou de Paște de peste 100.000 de euro pentru noua iubită: ”A venit iepurașul” FOTO
Video Mohamed Salah, ”coșmarul” lui Tottenham
Chelsea v Liverpool, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 13 Aug 2023

O iluzie optică a făcut vâlvă pe rețelele sociale. Poți să ”vezi” cele trei creaturi din imagine în 15 secunde?
Un câine s-a trezit în miezul nopții ca să păzească jucăriile spălate și lăsate la uscat în balcon: ”Se temea să nu-i fie furate!”