Scotia

Citește pe Digi Sport totul despre fotbalul din Scoția. Digi Sport îți oferă ultimele noutăți din campionatul scoțian, cele mai noi rezultate și clasamentul la zi. Află totul despre cele mai populare echipe din Scoția, noutăți despre fotbaliști, echipe, antrenori, transferuri, meciuri și goluri de neuitat, interviuri și declarații exclusive.

Video Celtic - Hearts 4-1. Dublă a lui Griffiths și victorie categorică în prima etapă din Scoția

Celtic gol

Video Sezon istoric pentru Celtic. Record de peste 100 de ani egalat de campioana Scoţiei

celtic titlu

Video Aberdeen - Celtic 1-3. Show total în primul sfert de oră

Celtic buc

Video Rangers - Celtic 1-5. Cea mai clară victorie din ultimii 119 ani pe terenul rivalei

collage old firm

Video Ross County - Celtic 2-2. Gazdele au egalat după un penalty inventat

Ross Celtic

Video Ce reușită în Scoția! Gol marcat de la mijlocul terenului, din lovitura de începere

Tottenham a primit oferta pentru Radu Drăgușin și a dat răspunsul pe loc

Radu Draguin of Tottenham Hotspur during the Premier League match Tottenham Hotspur vs Manchester City at Tottenham Hotspur Stadium, London, United Kingdom, 14th May 2024(Photo by Mark Cosgrove/News Images)

Decizia luată de Parma, după ce Dennis Man a cerut un salariu de 2.000.000 € pe an

DENNIS MAN, ALESSANDRO CIRCATI, ANGE YOAN BONNY, Serie B, 2023-24, Parma vs Cremonese 1-1, 05-05-2024, Esultanza, Celebr

Foto A "măcelărit" imnul în fața a 70.000 de oameni și a ajuns să fie batjocorit în întreaga țară: "Retrage-te!"

albanoo

Foto Adrian Mutu s-a întâlnit cu ”my friend” Cristiano Ronaldo! Cadoul primit de la portughez

Screenshot 2024-05-17 at 18.33.57

Tottenham a primit oferta pentru Radu...

Pep Guardiola a numit echipa pentru...

Manchester City v Chelsea, Emirates FA Cup, Semi Final, Football, Wembley, London, UK - 20 Apr 2024

Video Exclusiv Helmut Duckadam a aflat ce antrenor...

duckadam

Foto Valeriu Iftime a intrat în vestiar după...

Știri

Video Celtic Glasgow a cucerit al şaselea titlu de campioană a Scoţiei la rând

celtic campioana

Video Doi jucători din aceeași echipă s-au luat la bătaie pe teren

bataie scotia

Video Dundee – Celtic 1-2. Oaspeții își continuă marșul spre cel de-al șaselea titlu consecutiv

captura gol celtic

Video Aberdeen - Hearts 2-0. Gazdele şi-au asigurat locul 2 la finalul sezonului regulat

aberdeen hearts

Video Celtic - Rangers 1-1. "Protestanții" au dat lovitura pe final, prin veteranul de 38 de ani

captura pen

Hamilton – Celtic 0-3. Echipa lui Rodgers a câștigat 17 din 18 meciuri în campionat

celtic-2

Video Motherwell - Celtic 3-4. Condusă cu 0-2, campioana a revenit și a câștigat în minutul 90!

celtic

Video Partick Thistle - Glasgow Rangers 1-2. Joe Dodoo, eroul din ultimul minut al prelungirilor

ross county rangers

Video Aberdeen - Celtic 0-1. Campioana rămâne neînvinsă şi se desprinde în clasament

rogic aberdeen

Joey Barton, pus oficial sub acuzare! E cercetat pentru că ar fi pariat pe 44 de meciuri

barton gerrard anglia

Video Portarul a prins mingea, iar apoi a fost busculat. Eroare uriaşă a arbitrului: ce a dictat