FotoJet (3)
Cincinnati, Ohio, USA. August 23, 2023: Inter Miami CF player Lionel Messi celebrates teammate Leonardo Campana's goal (not pictured) during a Lamar Hunt US Open Cup soccer game between FC Cincinnati and Inter Miami CF at Nippert Stadium in Cincinnati, Oh
Unicul Leo Messi! Nimeni n-a mai reușit așa ceva în istoria fotbalului
Alexandru Băluță l-a ”înțepat” pe Mihai Rotaru, în ziua meciului Universitatea Craiova - FCSB. De ce este dezamăgit
Digi Sport Special

Tragedie în fotbal! Un antrenor a făcut infarct și a murit, după ce echipa sa a marcat golul victoriei în prelungiri

articol scris de Mihai Alecu
05.12.2021, 11:50

Din păcate, sportul rege mai are parte și de tragedii, iar utima vine din Egipt, unde un antrenor a decedat.

antrenor-mort
Antrenorul echipei Al Magd a suferit un infarct pe teren și a murit / Foto: Twitter
  • SuperLiga: Hermannstadt - Poli Iași, luni, 15:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - FCSB, luni, 21:00, DGS 1

Antrenorul echipei Al Magd a suferit un infarct la ultimul meci jucat de echipa sa, în urma unui gol victorios marcat în prelungiri.

Tragedie în Egipt. Antrenorul lui Al Magd, Adham El-Selhadar, a decedat după un gol marcat în prelungiri de echipa sa

Liga a doua din Egipt a adus un eveniment regretabil, la meciul dintre Al Magd și El Zarqa, terminat 1-0.

Gazdele au marcat golul victoriei în al doilea minut de prelungiri și totul avea să se transforme într-o tragedie în scurt timp.

Antrenorul Adham El-Selhadar a suferit un infarct din cauza emoțiilor, iar primele îngrijiri au fost acordate chiar la marginea terenului.

Acesta a fost transportat la spital, însă din păcate nu s-a mai putut face nimic, inima cedându-i de tot într-un final.

Mesajele de condoleanțe din partea celor mai puternice formații din Egipt

Tragedia care a lovit fotbalul din Egipt a avut ecou și la cele mai puternice echipe din țară.

Al Ahly și Ismaily au avut mesaje de condoleanțe pe rețelele sociale. El-Selhadar chiar o pregătise pe formația din urmă pentru ceva timp.

Etichete: mort , egipt , infarct , el magd , adham el-selhadar

O regină a frumuseții din Ecuador a fost găsită de mafioți după ce a dezvăluit pe Instagram unde se află și nu a mai scăpat cu viață

O fostă concurentă la Miss Ecuador, Landy Parraga Goyburo a fost împușcată mortal în restaurantul...

Sony Pictures' "Spider-Man: No Way Home" Los Angeles Premiere - Red Carpet
O actriță celebră din SUA a văzut un român și a izbucnit imediat în râs. Ce a urmat

A văzut cum a apărut în public la Miami și a întrebat-o direct: ”Ești bolnavă?”. Răspunsul dat imediat de model
miami
45.000€ pe lună! A cerut cel mai mare salariu din SuperLigă ca să se transfere la FCSB
gigi
S-a terminat! Își face bagajele și pleacă, după doar 6 meciuri jucate la Tottenham
Tottenham Hotspur v Brighton and Hove Albion - Premier League - Tottenham Hotspur Stadium
Radu Drăgușin nu se mai ferește! Cum a fost surprins pe bancă, în timp ce Tottenham pierdea cu Liverpool
dragu

Foto ”Ireal”. Donald Trump și un model au provocat indignare prin aparițiile de la Miami: ”Lumea ciudaților”
vr
Video Primul meci, prima criză de nervi! Dan Petrescu, ieșire incontrolabilă în CFR - Rapid și declarația serii după meci