Milan, Italy, 12th December 2023. Cristian Chivu Head coach of Internazionale reacts as he makes his way to the bench fo
Italienii au reacționat, după ce s-a aflat ce propunere a primit Cristi Chivu de la o cvadruplă câștigătoare UCL

• 90 | Final repriza 2
    Barcelona a făcut scor cu Athletic Bilbao, pe Camp Nou, scor 3-0, în derby-ul etapei a 24-a din Primera Division.
  • 89 | Ocazii
    Ocazie Barcelona! Aleix Vidal a fost la un pas de "dublă". Şutul său a fost respins de Iraizoz la Rakitic, însă croatul nu a nimerit spaţiul porţii oaspeţilor.
  • 73 | Schimbări
    Schimbare la Bilbao. Eraso a intrat în locul lui Raul Garcia.
  • 71 | Ocazii
    Ocazie Barcelona! Încă o şansă de gol al lui Neymar, care a şutat de la 18 metri, însă Iraizoz a reţinut în doi timpi.
  • 69 | Cartonaşe Galbene
    Aymeric Laporte a primit şi el cartonaşul galben.
  • 67 | Goluri

Goooool Barcelona! Aleix Vidal a ridicat scorul la 3-0 după un şut la colţul lung de la 15 metri, după o fază în care s-a încurcat la un moment dat cu coechipierul Neymar.

• 64 | Schimbări
    Schimbare la Barcelona. Lionel Messi a fost înlocuit de Sergi Roberto.
  • 59 | Schimbări
    Schimbare la Bilbao. San Jose i-a lăsat locul lui Benat.
  • 59 | Ocazii
    Ocazie Barcelona! Lionel Messi a ratat şansa "dublei" după ce a primit un cadou neaşteptat de la fundaşii lui Bilbao şi a şutat în plasa laterală.
  • 54 | Schimbări
    Schimbare la Barcelona. Rafinha Alcantara a părăsit terenul accidentat, după ce şi-a spart arcada, şi a fost înlocuit de croatul Ivan Rakitic.
  • 52 | Schimbări
    Schimbare la Bilbao. "Veteranul" Aduriz i-a luat locul lui Lekue.
  • 49 | Ocazii
    Ocazie Barcelona! Rafinha a ratat şansa golului de 3-0 după ce a reluat pe lângă poartă cu capul, din careul mic.
    A început repriza a doua a partidei de pe Camp Nou, dintre Barcelona şi Athletic Bilbao.
    Schimbare la Barcelona. Gerard Pique a fost înlocuit de Javier Mascherano.
    Pauză pe Camp Nou. Barcelona conduce cu 2-0 pe Athletic Bilbao graţie reuşitelor lui Alcacer şi Messi.
  • 43 | Ocazii
    Ocazie Barcelona! Acţiune superbă a lui Neymar, care a fost aproape de golul de 3-0. Şutul brazilianului a trecut însă puţin pe lângă poarta lui Iraizoz.
  • 40 | Goluri
    Gooool Barcelona! Lionel Messi a dublat avantajul campioanei Spaniei după o lovitură liberă din lateral dreapta. Şutul argentinianului a trecut printre mâinile lui Gorka Iraizoz, care are o mare parte de vină la acest gol.
  • 34 | Cartonaşe Galbene
    Oscar de Marcos a primit cartonaşul galben.
  • 32 | Ocazii
    Ocazie Bilbao! Inaki Williams a ratat şansa egalării. Scăpat singur cu portarul Barcelonei, fotbalistul bascilor a fost blocat excelent de Marc Andre Ter Stegen.
  • 26 | Cartonaşe Galbene
    Iturraspe e primul jucător "avertizat" de la Athletic
  • 22 | Cartonaşe Galbene
    Gerard Pique a primit cartonaşul galben după ce l-a ţinut pe Raul Garcia la marginea careului de 16 metri, după ce pierduse mingea în faţa adversarului
  • 18 | Goluri
    Gooool Barcelona! Paco Alcacer a înscris în premieră în campionat pentru catalani, după ce a reluat perfect, la colţul scurt, centrarea impecabilă a lui Neymar. Fostul atacant al Valenciei mai înscrisese doar în Cupa Spaniei pentru Barca, în victoria cu Hercules Alicante.
  • 12 | Ocazii
    Ocazie Bilbao! Şansă imensă de gol a lui Inaki Williams, care a reluat cu capul, de la 11 metri, pe lângă poarta Barcelonei.
  • 3 | Ocazii
    Bară Bilbao! Şansă imensă de gol a bascilor. Raul Garcia a nimerit bara de la numai şapte metri distanţă de poarta apărată de Ter Stegen.
  • 2 | Ocazii
    Ocazie Barcelona! Neymar a ratat prima şansă de gol a catalanilor.
    A început derby-ul etapei a 21-a din Primera Division, dintre Barcelona şi Athletic Bilbao.
Ernesto ValverdeAthletic Bilbao

Barcelona - Bilbao 3-0. Catalanii au defilat, cu Suarez doar rezervă și cu Messi înlocuit

Barcelona a învins-o pe Athletic Bilbao şi pune presiune pe liderul Real Madrid, care nu va juca în deplasarea cu Celta Vigo din cauza problemelor meteorologice. Bascii au ratat primele ocazii pe Camp Nou, prin Raul Garcia şi Inaki Williams.

În replică, Barca a deschis scorul prin Paco Alcacer, aflat la prima reuşită în campionat, în tricoul blaugrana. Messi a dublat avantajul din lovitură liberă cu cinci minute înainte de pauză, iar Neymar putea face chiar 3-0, dar nu a găsit cadrul porții.

Fără Luis Suarez, rămas pe bancă, și fără Messi, înlocuit în minutul 60, scorul final, 3-0 pentru Barcelona, a fost stabilit de Aleix Vidal.

Pe final, Vidal și Rakitic au irosit o dublă ocazie pentru catalani, care au înregistrat a şaptea victorie din ultimele opt meciuri cu Bilbao.

PROGRAMUL COMPLET AL TRANSMISIILOR DIGI SPORT

Video Cea mai în formă jucătoare din lume, un...

profimedia-0868753464

Video&Foto Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul...

sucu-14

Video ”Execuție” în 21 de minute! Ostapenko...

ostapenko

Exclusiv Mihai Stoica îl așteaptă la FCSB, dar...

MEDIA: Fotbal Club, ora 19:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• HANDBAL MASCULIN:DINAMO BUCURESTI-SPORTING LISABONA, EHF EUROPEAN LEAGUE (5.03.2024)

HANDBAL: Skjern - Dinamo, ora 19:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• Chemnitz, Deutschland 15. November 2023: FIBA Europe Cup - 2023/2024 - Niners Chemnitz vs. Spojnia Stargrad Im Bild: Bas

BASCHET: Olympiacos - Barcelona, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• logo liga campionilor

FOTBAL: Bayern Munchen - Real Madrid, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Video Cea mai în formă jucătoare din lume, un car de nervi în meciul cu Jaqueline Cristian: ”Vino aici! Mai mult respect”

Exclusiv Gata! Dan Petrescu s-a răzgândit

Screenshot 2024-04-28 at 23.20.51

”Tatăl meu `a explodat`!” Fiica unui antrenor a spus totul: ”Eram minoră și e o infracțiune”. Cu ce se ocupă tânăra

nadia-jemez20

A făcut 5-4 în minutul 90+5 și a scris istorie! Echipa care, după 121 de ani, va juca în premieră în cupele europene