FOTBAL:CHINDIA TARGOVISTE-CFR CLUJ, SUPERLIGA (07.08.2022)
Dan Petrescu, criticat dur după ce a revenit la CFR: ”Nu mi-a plăcut niciodată”
Capture
10.000 de bilete vândute într-o singură oră! Anunțul făcut de Mihai Stoica despre meciul cu CFR Cluj

Gol din Penalty
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    FINAL DE MECI! CFR Cluj obţine a doua victorie la rând în play-off şi urcă pentru moment pe locul 2 al clasamentului, la două puncte în urma liderului Viitorul.
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Băluţă.
  • 89 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Andrei Ivan a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat, după o intrare asupra lui Camora.
  • 81 | Schimbări
    Ultima schimbare la clujeni. Dan Roman a intrat în locul lui Omrani.
  • 80 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Tiago Lopes.
  • 79 | Schimbări
    Schimbare la CS U. Tânărul de doar 16 ani Markovic îşi face debutul în Liga 1, înlocuindu-l pe Mateiu.
  • 76 | OcaziiCS U Craiova
    Ocazie CS U! Mincă a păstrat rezultatul neschimbat, cu o paradă extraordinară la lovitura de cap a lui Jazvic.
  • 75 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Andrei Ivan.
  • 73 | Goluri
    GOOOOOL, 4-1 CFR! Oaspeţii se desprind, graţie "dublei" lui Deac. Fotbalistul dorit de Steaua a înscris simplu din apropiere, după un nou assist al lui Omrani.
  • 71 | Schimbări
    Schimbare la CFR. Antal a intrat în locul lui Păun.
  • 71 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Gomelt.
    Schimbare la gazde. Intrat pe teren în prima repriză, Bucurică a fost înlocuit de Jazvic.
  • 69 | Goluri
    GOOOOOL, 3-1 CFR! Clujenii au refăcut diferenţa de două goluri, prin Gomelt, care a înscris cu un şut la colţul lung, după o pasă foarte bună primită de la Omrani.
  • 68 | OcaziiCS U Craiova
    Ocazie CS U! După o fază confuză, mingea a ajuns norocos la Gustavo, care, din mijlocul careului, a trimis peste poartă. A doua mare şansă irosită de brazilian.
  • 63 | Schimbări
    Schimbare la CFR. Rus a intrat în locul lui Nascimento.
  • 58 | OcaziiCS U Craiova
    Ocazie CS U! Oltenii au fost foarte aproape de egalare. Mincă a reuşit, însă, să respingă în corner şutul foarte bun al lui Gustavo.
  • 52 | Cartonaşe Galbene
    Bancu a fost avertizat la rândul său, după încăierarea de la mijlocul terenului.
    Cartonaş galben primit de Deac, pentru proteste.
  • 50 | Cartonaşe Galbene
    Intrare tare a lui Horj asupra lui Băluţă, iar jucătorii celor două echipe au fost la un pas de bătaie. Fundaşul clujenilor a primit cartonaşul galben şi, în cele din urmă, lucrurile nu au degenerat.
  • 50 | Faze meciCS U Craiova
    Fază controversată în careul gazdelor. Clujenii au cerut penalty, pentru un presupus fault al lui Screciu asupra lui Omrani.
  • 49 | Gol din Penalty
    GOOOOOL CS U, 1-2! Gustavo transformă impecabil lovitura de pedeapsă şi reduce din diferenţă.
  • 48 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Camora, pentru proteste.
  • 47 | Penalty-uriCS U Craiova
    Penalty CS U! Gazdele primesc o lovitură de la 11 metri, pentru un presupus henţ al lui Horj. Decizia i-a aparţinut arbitrului asistent.
    PAUZĂ la Piteşti! CFR Cluj conduce cu 2-0 în duelul cu CS U Craiova.
  • 37 | OcaziiCS U Craiova
    Ocazie CS U! Oltenii puteau reveni în joc, dar Mincă a avut un reflex senzaţional la mingea trimisă cu capul de Băluţă, după centrarea foarte bună a lui Gustavo.
  • 29 | Schimbări
    Schimbare la Craiova. Briceag, accidentat, i-a lăsat locul lui Bucurică.
  • 20 | Goluri
    GOOOOOL, 2-0 CFR! Oaspeţii se desprind imediat. După ce a reuşit să deschidă scorul, Deac a oferit şi o pasă decisivă, pentru Păun, care a înscris simplu, din faţa porţii.
  • 18 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 CFR! Deac a deschis scorul cu un şut senzaţional de la 25 de metri. Fotbalistul clujenilor a recuperat o minge respinsă nu foarte bine de apărarea gazdelor şi a tras formidabil, fără speranţe pentru Calancea. Balonul a lovit şi bara transversală, înainte de a intra în poartă.
  • 14 | OcaziiCS U Craiova
    Ocazie CS U! Prima şansă de gol a aparţinut oltenilor. Zlatinski a tras cu stângul de la marginea careului, dar mingea a trecut puţin pe lângă poartă.
    A început meciul. Lovitura de star a aparţinut Craiovei.
Vasile MiriuțăCFR Cluj

CS U Craiova - CFR Cluj 1-4. Ardelenii au reuşit scorul play-off-ului. "Dublă" pentru Deac

CFR Cluj a urcat pentru moment pe locul 2 în play-off, după victoria din deplasare cu CS U Craiova, scor 4-1. Jucătorul dorit de Gigi Becali la FCSB, Ciprian Deac, a fost omul meciului, cu o "dublă" şi o pasă de gol.

Proaspăt eliminată din Cupă de ACS Poli Timişoara, CFR Cluj şi-a luat revanşa cu CS U Craiova. Oltenii, veniţi după calificarea în semifinale obţinută în faţa lui Dinamo, au încasat primele două goluri în două minute.

După ce a ratat un penalty cu Timişoara, Deac a prins un şut de generic din afara careului şi a deschis scorul în minutul 18.

Două minute mai târziu, acelaşi Deac i-a pasat decisiv lui Păun, care a făcut 2-0 chiar de ziua sa de nastere.

În debutul părţii a doua, CS U a primit o lovitură de la 11 metri, după un henţ al lui Horj, iar Gustavo a redus din diferenţă.

În zadar, însă. Pe contraatac, Omrani a oferit două assist-uri pentru Gomelt şi al doilea gol al lui Deac, iar CS U Craiova - CFR Cluj s-a încheiat 1-4.

Căpitanul gazdelor, Andrei Ivan, nu a mai prins finalul pe teren. În minutul 89, a luat al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat.

Etapa viitoare, oltenii joacă pe terenul liderului Viitorul, în timp ce CFR Cluj se deplaseaza la Bucureşti, pentru duelul cu Dinamo.

Exclusiv ”A semnat”. Dan Șucu și Victor...

FOTBAL:ROMANIA-MUNTENEGRU, LIGA NATIUNILOR (14.06.2022)

Carlo Ancelotti a spus lucrurilor pe...

Video Exclusiv Mihai Rotaru și Decebal Rădulescu...

colaj decebal rotaru

Ce a titrat L'Equipe, după înfrângerea...

FOTBAL: Chelsea - Tottenham, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Femeia care și-a cumpărat un avion pentru a nu mai plăti mereu două locuri a intrat pe teren și internetul ”a explodat”

gracie1

Exclusiv ”A semnat”. Dan Șucu și Victor Angelescu au rezolvat prima ”mutare” pentru sezonul următor

Carlo Ancelotti a spus lucrurilor pe nume, după Bayern Munchen - Real Madrid 2-2