Exclusiv "O să mergi să dai cu târnăcopul". Cum a fost Marius Lăcătuș la un pas să-și rateze cariera de fotbalist
Foto E gata, FCSB l-a ratat! Camerele l-au surprins chiar înainte să plece la noua echipă

CS U Craiova CS U Craiova
Steaua Steaua
Ratare Penalty-uri
  • 90 | Final repriza 2
    Final de meci la Drobeta Turnu Severin. Steaua a învins una dintre rivalele la supremaţie, CS U Craiova, scor 2-1.
  • 90 | Schimbări
    Schimbare la CS U Craiova. Apostol Popov a fost înlocuit de Robert Petre.
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    Dimitrov a primit şi el cartonaşul galben.
  • 79 | Goluri
    Gooool Steaua. Gabriel Enache a fructificat centrarea fostului său coleg de la Astra, William De Amorim.
  • 77 | Schimbări
    Schimbare la Craiova. Alexandru Băluţă a fost înlocuit de Nusmir Fajic.
  • 75 | Ocazii

Ocazie Steaua. Execuţie foarte bună a lui Denis Alibec, dintr-o lovitură liberă de la peste 22 de metri, respinsă de Calancea, de lângă bară.

• 75 | Schimbări
    Schimbare la Steaua. Mihai Pintilii este înlocuit de Sulley Muniru.
  • 74 | Cartonaşe Galbene
    Renato Kelic a primit şi el cartonaşul galben după un fault comis asupra lui Denis Alibec.
  • 69 | Faze meci
    Gabriel Tamaş a acuzat că a fost călcat pe mână după un duel cu Andrei Ivan şi şi-a rupt un deget.
  • 66 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Apostol Popov.
  • 65 | Cartonaşe Galbene
    Momcilovic a fost avertizat după duelul cu bulgarul Dimitrov.
  • 65 | Faze meci
    Radoslav Dimitrov a căzut foarte rău după un duel aerian cu Marko Momcilovic, însă şi-a revenit rapid.
  • 62 | Schimbări
    Schimbare la Steaua. Florin Tănase a intrat în locul lui Vlad Achim.
  • 58 | Cartonaşe Galbene
    Ovidiu Popescu a fost avertizat pentru un fault dur asupra lui Kelic.
  • 54 | Faze meci
    Şutul puternic al lui Andrei Ivan, de la aproximativ 25 de metri, a fost reţinut cu siguranţă de Florin Niţă.
  • 52 | Ocazii
    Ocazie Steaua! Marko Momcilovic a reluat peste poartă, cu capul, centrarea foarte bună a lui Vlad Achim.
    A început repriza secundă a derby-ului de la Drobeta Turnu Severin.
    Schimbare la Steaua. Mihai Bălaşa a fost înlocuit de Gabriel Enache.
    Pauză la Drobeta Turnu Severin. CS U Craiova şi Steaua se află la egalitate, scor 1-1.
  • 43 | Ocazii
    Ocazie CS U Craiova. Nicuşor Bancu a şutat puţin pe lângă poarta lui Florin Niţă din poziţie ideală, de la 16 metri de buturile Stelei.
  • 34 | Goluri
    Goooool CS U Craiova! Hristo Zlatinski nu a ratat şi al doilea penalty. L-a "executat" fără emoţii pe Florin Niţă şi a egalat scorul la Drobeta Turnu Severin.
  • 32 | Cartonaşe Galbene
    Gabriel Tamaş a primit cartonaşul galben pentru fault.
  • 32 | Penalty-uri
    Penalty pentru CS U Craiova. Gabriel Tamaş a comis încă o lovitură de la 11 metri. L-a faultat în propriul careu pe Nicuşor Bancu.
  • 28 | Ocazii
    Ocazie Steaua. Denis Alibec l-a servit excelent pe William De Amorim, al cărui şut, din colţul careului de 16 metri, a fost respins în faţă de Calancea.
  • 24 | Goluri
    Goooool Steaua! Gol de senzaţie al lui Mihai Pintilii, după un voleu superb de la peste 22 de metri, după o respingere a lui Stephane Acka.
  • 19 | Faze meci
    Oltenii au solicitat din nou penalty după duelul din careul Stelei, dintre Alexandru Băluţă şi Ovidiu Popescu.
  • 12 | Ratare Penalty-uri
    Craiova ratează penalty-ul! Bulgarul Hristo Zlatinski nu a reuşit să-l învingă pe Florin Niţă, care a respins execuţia mijlocaşului lui CS U Craiova.
  • 10 | Penalty-uri
    Penalty pentru CS U Craiova. Gabriel Tamaş a pierdut prim-planul după un duel cu Andrei Ivan şi l-a faultat în careu pe atacantul oltenilor.
  • 9 | Faze meci
    Fază de gol a oltenilor. Andrei Ivan a profitat de eroarea lui Moke şi a trimis spre poarta Stelei, însă Tamaş a respins din apropierea liniei porţii.
  • 6 | Faze meci
    Căpitanul-surpriză al Stelei, Denis Alibec, a ratat o execuţie de la 16 metri şi a acuzat uşoare probleme medicale.
  • 1 | Faze meci
    Suporterii Craiovei au pregătit o coregrafie specială înaintea partidei, cu mesajul "Numai stele cazătoare, într-un fotbal care moare/Doar iubirea alb-albastră a rămas să strălucească".
    A început derby-ul de la Drobeta Turnu Severin, dintre CS U Craiova şi Steaua.
Laurențiu ReghecampfSteaua

CS U Craiova - Steaua 1-2. Prima victorie din 2017, adusă de rezerva Gabriel Enache pe final

Steaua a câştigat derby-ul contra lui CS U Craiova de la Drobeta Turnu Severin, scor 2-1, după o partidă dramatică. Oltenii au ratat un penalty, în minutul 12, prin bulgarul Zlatinski, iar "roş-albaştrii" au deschis scorul 12 minute mai târziu prin mijlocaşul rămas fără banderola de căpitan, Mihai Pintilii, care a înscris unul dintre cele mai frumoase goluri ale începutului de an.

Hristo Zlatinski nu a ratat şi a doua oară din penalty şi a egalat scorul la 1, după ce Gabriel Tamaş a provocat ambele lovituri de la 11 metri acordate de arbitrul Ovidiu Haţegan.

Intrat la pauză, în locul lui Mihai Bălaşa, Gabriel Enache a adus victoria Stelei în minutul 79, după centrarea brazilianului William De Amorim.

CS U Craiova - Steaua s-a încheiat 1-2, iar steliştii s-au distanţat la cinci puncte de olteni şi s-au apropiat la trei puncte de Viitorul, până la partida echipei lui Hagi contra Astrei.

Foto Radu Drăgușin nu se mai ferește! Cum a...

dragu

Radu Drăgușin, OUT de la Tottenham? Ce...

Chelsea v Tottenham Hotspur, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 02 May 2024

Dan Petrescu nu s-a abținut și a făcut...

dampe

Video Exclusiv La penalty-ul bătut de Rrahmani, 6...

penalty-rapid

• 06:15 Digi Sport Special

MEDIA: Liga Digi Sport, ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• radu-naum

MEDIA: Fotbal Club, ora 17:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL: GLORIA BUZĂU - CAMPIONII FC ARGEȘ, LIGA 2 CASA PARIURILOR, (29.10.2023)

FOTBAL: Gloria Buzău - Unirea Slobozia, ora 19:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Dobre-George_avatar_1503041741

MEDIA: Euro Fotbal, ora 21:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL: PSG - Dortmund, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

O actriță celebră din SUA a văzut un român și a izbucnit imediat în râs. Ce a urmat

Sony Pictures' "Spider-Man: No Way Home" Los Angeles Premiere - Red Carpet

A văzut cum a apărut în public la Miami și a întrebat-o direct: ”Ești bolnavă?”. Răspunsul dat imediat de model

miami

45.000€ pe lună! A cerut cel mai mare salariu din SuperLigă ca să se transfere la FCSB

gigi

S-a terminat! Își face bagajele și pleacă, după doar 6 meciuri jucate la Tottenham

Tottenham Hotspur v Brighton and Hove Albion - Premier League - Tottenham Hotspur Stadium