sucu-14
Video&Foto Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul meciului dintre Rapid și Universitatea Craiova

• 78 | Ocazii
    Crețu a șutat puternic din interiorul careului, un adversar s-a aruncat în calea balonului și a respins, a interceptat Nuno Viveiros care a șutat apoi de la 14 metri peste transversală.
  • 76 | Schimbări
    Iese Begeorgi, intră intră Paolucci.
  • 74 | Cartonaşe Galbene
    Golubovic vede cartonașul galben după un fault asupra lui Begeorgi.
  • 69 | Schimbări
    Iese Astafei și intră Pacar.
  • 68 | Goluri
    GOOOOOOOOOL CSMS IAȘI! GOOOOOOOL PICCIONI! Jucătorul intrat în minutul 60 transformă impecabil o lovitură liberă de la 16 metri, central. CSMS Iași - Petrolul 1-0.
  • 66 | Ocazii
    Nuno Viveiros șutează din vole, de la 25 de metri, dar trimite, din poziție favorabilă, pe lângă.
  • 61 | Ocazii
    Markos scapă de la centrul terenului, talonat de un fundaș. șutează de la 18 metri lateral dreapta, dar o face slab și Grahovac reține.
  • 60 | Cartonaşe Galbene
    Astafei vede cartonașul galben.
  • 60 | Schimbări
    Iese Andrei Cristea, intră Piccioni.
  • 54 | Cartonaşe Galbene
    Mitic e avertizat după un fault asupra lui Stana.
    La gazde, Nuno Viveiros intrăm în locul lui Llullaku.
    Markos intră în locul lui Mareș.
  • 33 | Cartonaşe Galbene
    Mișelăricu e avertizat după un fault asupra lui Cristea.
  • 30 | Ocazii
    Llullaku trimite spre poartă, Cobrea e bătut, dar Benga respinge din apropierea liniei, balonul se lovește de Cobrea și Benga mai degajează o dată.
  • 15 | Ocazii
    Zoubir a șutat de la 30 de metri, dar a trimis puțin pe lângă vinclul porții lui Grahovac.
  • 3 | Cartonaşe Galbene
    Mareș a avertizat încă din startul partidei.

CSMS Iași - Petrolul 1-0. Victoria îi duce pe ieșeni pe primul loc în play-out

CSMS Iaşi rămâne prima în playout după 1-0 cu Petrolul. Italianul Piccioni a adus victoria, cu primul lui gol de când a venit în Moldova.

CSMS Iaşi a oprit seria de trei remize albe şi rămâne lider în play-out. Ultima clasată, Petrolul, a fost la un pas să deschidă scorul în deplasare după un sfert de oră, când Zoubir a trimis pe lângă, de la mare distanţă. A urmat replica Iaşiului, din minutul 30, când Benga a respins de pe linia porţii.

Intrat în minutul 60, Italianul Piccioni a marcat unicul gol al întâlnirii, opt minute mai târziu. A fost prima reuşita pentru el, la Iaşi.  Crețu și Nuno Viveiros și-au încercat și ei norocul la poarta lui Cobrea, în minutul 78. S-a terminat 1-0 pentru Iaşi, care şi-a consolidat poziţia de lider în play-out.

Cu cinci etape rămase, Petrolul are şanse minime să se salveze: este la zece puncte în spatele locului de baraj.

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după...