Exclusiv Întrebat dacă ar semna cu FCSB, antrenorul care a uimit pe toată lumea a dat imediat răspunsul

18.09.2015, ora 21:00
Pandurii Pandurii
ASA Tg. Mureș ASA Tg. Mureș
Cartonaşe Roşii
    Final de meci la Severin! Pandurii Tg. Jiu câştigă cu 2-0 şi se apropie la un punct de liderul Astra Giurgiu.
  • 89 | Cartonaşe Roşii
    Cartonaş roşu pentru Pedro, care l-a faultat pe Munteanu, scăpat singur cu Stăncioiu, pe contraatac.
  • 88 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Axente.
  • 82 | Schimbări
    Ultima schimbare la gazde. Nistor a fost înlocuit de Piţian.
  • 78 | Goluri
    GOOOOOOOOOOL, 2-0 Pandurii! Hora a dublat avantajul gazdelor, cu o finalizare simplă, după o pasă excelentă primită de la Nistor.
  • 76 | OcaziiPandurii
    Ocazie Pandurii! Munteanu a tras frumos de la 18-19 metri, dar mingea a trecut puţin pe lângă vinclul porţii lui Stăncioiu.
  • 74 | Schimbări
    O nouă modificare la Pandurii. A ieşit Răduţ şi a intrat Valentin Munteanu.
  • 73 | Schimbări
    Schimbare la ASA. Axente a intrat în locul lui Brandan.
  • 72 | Faze meciPandurii
    Momcilovic a executat o lovitură liberă de la distanţă, însă Stăncioiu a fost din nou la post şi a reţinut.
  • 68 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Romario.
  • 68 | Faze meciPandurii
    Nistor a tras cu pământul de la distanţă, dar Stăncoiu a fost atent şi a prins fără mari probleme.
  • 65 | OcaziiPandurii
    Ocazie ASA! O nouă oportunitate pentru echipa lui Miriuţă. Mingote l-a blocat însă foarte bine pentru Pedro.
  • 63 | Schimbări
    Prima modificare la gazde. Ciucur a intrat în locul lui Nicoară.
  • 62 | Faze meci
    Jucătorii celor două formaţii au fost la un pas de încăierare, dar conflictul a fost aplanat de arbitrul Găman, care nu a fost nevoit să acorde vreun cartonaş.
  • 59 | OcaziiPandurii
    Ocazie ASA! O nouă şansă mare pentru oaspeţi, după lovitura de colţ, dar Mingote a intervenit providenţial şi a respins.
  • 58 | OcaziiPandurii
    Ocazie ASA! Şansă mare pentru oaspeţi, după o fază frumoasă, dar şutul violent al lui Mureşan a fost deviat în corner de Vasco Herculano.
  • 56 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Pedro i-a luat locul lui Dedov.
  • 55 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Stăncioiu.
  • 52 | OcaziiPandurii
    Ocazie Pandurii! Răduţ a luat din nou o acţiune pe cont propriu, pe care a finalizat-o cu un şut la colţul scurt, prins fără probleme de Stăncioiu.
  • 49 | Cartonaşe Galbene
    Droppa este şi el avertizat de arbitru.
  • 48 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Vasco Herculano.
    Pauză la Severin! Pandurii Tg. Jiu este în avantaj, scor 1-0, în faţa lui ASA Tg. Mureş.
  • 45+1 | OcaziiPandurii
    Ocazie ASA! Golanski a fost aproape de egalare, dar şutul său a lovit bara porţii lui Mingote.
  • 31 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Răduţ, pentru proteste.
  • 30 | OcaziiPandurii
    Ocazie ASA! Ramiro Costa a ratat incredibil din câţiva metri, trimiţând pe lângă poartă, după o centrare perfectă a lui Balic. Oaspeţii puteau primi un penalty la această fază, Romario fiind împins uşor în aer de Filipetto, în timp ce încerca să ajungă la minge.
  • 22 | Faze meciPandurii
    Gabi Mureşan nu a profitat de o ieşire greşită pe centrare a lui Mingote şi a trimis peste poartă, după un corner.
  • 20 | Faze meciPandurii
    Gol anulat ASA! Oaspeţii au reuşit să marcheze, dar golul a fost anulat pentru offside. Reluările nu au lămurit dacă Ramiro Costa se afla sau nu în afara jocului.
  • 18 | Faze meciPandurii
    Mingea trimisă peste poartă de Ionuţ Balaur. Fundaşul oaspeţilor a trimis cu capul, după o lovitură liberă executată de Brandan.
  • 10 | Goluri
    GOOOOOOOL, 1-0 Pandurii! Gazdele au deschis scorul, prin Nicoară, care a tras frumos din prima de la marginea careului, după o acţiune personală superbă reuşită de Răduţ.
  • 5 | Faze meciPandurii
    Ramiro Costa a trimis cu capul, după o centrare a lui Romario, dar Mingote nu a avut probleme şi a prins uşor.
Vasile MiriuțăASA Tg. Mureș

VIDEO Pandurii - ASA 2-0. Nicoară şi Hora au adus victoria gazdelor. Gorjenii sunt la un punct de Astra

Pandurii Tg. Jiu a învins-o cu 2-0 pe ASA Târgu Mureş, în primul meci al etapei a 11-a, şi a ajuns la trei victorii în ultimele patru meciuri de campionat.

Viorel Nicoară a deschis scorul după zece minute, la capătul unei acţiuni superbe a lui Mihai Răduţ. A fost primul gol pentru mijlocaşul de 27 de ani în acest sezon.

Zece minute mai târziu, Ramiro Costa a avut un gol anulat pentru offside, acelaşi jucător irosind şi o ocazie uriaşă în minutul 30, fază la care mureşenii au cerut penalty, pentru o împingere a lui Romario.

În debutul părţii a doua, oaspeţii au fost mai periculoşi şi au ratat mai multe ocazii la poarta lui Mingote, dar de marcat au marcat tot jucătorii lui Edi Iordănescu.

În minutul 78, Hora a dublat avantajul Pandurilor, după o pasă excelentă oferită de căpitanul Dan Nistor.

Cu un minut înainte de final, ASA Târgu Mureş a rămas în inferioritate numerică. Pedro a văzut roşu direct, după un fault asupra lui MUnteanu care scăpase singur cu Stăncioiu pe contraatac.

S-a terminat 2-0, iar ASA a suferit prima înfrângere în campionat după cinci etape.

Foto Ianis Hagi, lovit în față de Vinicius...

21

Exclusiv Ilie Dumitrescu a văzut ipostaza cu...

FOTBAL:CORVINUL HUNEDOARA-OTELUL GALATI, FINALA CUPEI ROMANIEI BETANO (15.05.2024)

Video Victorie istorică! Corvinul Hunedoara a...

Screenshot 2024-05-15 232704

Reacția presei din Spania, după ce...

Athletic Club v Deportivo Alaves - LaLiga EA Sports Ianis Hagi of Deportivo Alaves in action during the LaLiga EA Sports

FOTBAL: Almeria - Barcelona, 22:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Nota primită de Radu Drăgușin, după ce a jucat peste 100 de minute cu Manchester City

Tottenham Hotspur v Manchester City, Premier League, Football, Tottenham Hotspur Stadium, London, UK - 14 May 2024

Foto Ianis Hagi, lovit în față de Vinicius Junior! Gestul făcut imediat apoi de starul lui Real Madrid

21

Video Ce a spus Ange Postecoglou despre Radu Drăgușin chiar pe gazon, imediat după meciul cu Manchester City