Luis Enrique a anunțat ”revoluția”, după plecarea lui Mbappe: ”Va fi foarte greu să joci pentru PSG”
FOOTBALL : Toulouse vs PSG 2eme Journee du Championnat de France de Ligue 1 UBEREATS - Toulouse - 19-08-2023
După 9 ani și 20 de trofee, a anunțat că pleacă de la PSG! Unde ar putea ajunge
FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-UNIVERSITATEA CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.12.2023)
Alertă la Dinamo! 4 jucători sunt OUT pentru turul cu Csikszereda: anunțul lui Zeljko Kopic

• 86 | OcaziiSaint Etienne
    Saint Etienne are cea mai mare ocazie a reprizei, dar Douchez scoate incredibil o lovitură de cap trimisă din şase metri de Van Wolfswinkel
  • 86 | Cartonaşe Galbene
    Moura este avertizat
  • 86 | Faze meciSaint Etienne
    Monnet-Paquet trage de la zece metri, din unghi, dar Douchez prinde fără probleme
  • 73 | Faze meciSaint Etienne
    Arbitrii au plecat spre vestiare, dar jucătorii aşteaptă pe teren reînceperea partidei
    Meciul este întrerupt, după ce fanii lui Saint Etienne au aruncat cu diferite obiecte pe teren
  • 68 | OcaziiSaint Etienne
    Lucas a scapăt singur cu portarul, l-a driblat pe portarul gazdelor, dar a intrat în unghi şi a şutat pe lângă poartă
  • 51 | Faze meciSaint Etienne
    PSG este echipa cu cele mai multe trofee ale Cupei Ligii câştigate (4)
  • 49 | OcaziiSaint Etienne
    Hamouma a trimis puţin pe lângă poarta oaspeţilor dintr-o lovitură liberă de la 28 de metri
    A început repriza a doua
    Cohade a fost înlocuit de Corgnet
    S-a terminat prima repriză
  • 44 | Cartonaşe Galbene
    Lemoine a fost avertizat după un fault la Verratti
  • 40 | Faze meciSaint Etienne
    În trei din ultimele patru meciuri dintre cele două echipe disputate în Cupa Franţei sau în Cupa Ligii a fost nevoie cel puţin de prelungiri pentru a afla învingătoarea
  • 38 | Cartonaşe Galbene
    Ibrahimovic primeşte primul cartonaş galben al partidei pentru proteste
  • 30 | OcaziiSaint Etienne
    Sall a avut cea mai mare ocazie a meciului. Verratti a respins de pe linia porţii lovitura de cap a fundaşului gazdelor
  • 26 | Faze meciSaint Etienne
    Blaise Matuidi a jucat patru sezoane pentru Saint Etienne şi a ajuns la PSG în 2011, pentru 7,5 milioane de euro
  • 20 | Faze meciSaint Etienne
    Saint Etienne are o serie de 11 meciuri fără înfrângere în Ligue I, unde a înregistrat 7 victorii şi 4 egaluri
  • 16 | Faze meciSaint Etienne
    Cohade trimite primul şut spre poarta lui Douchez, fără emoţii pentru portarul lui PSG
  • 12 | Faze meciSaint Etienne
    Saint Etienne are cea mai bună apărare din Ligue I. A primit doar 13 goluri, faţă de cele 17 încasate de PSG
  • 9 | OcaziiSaint Etienne
    Ruffier a respins greu şutul din lovitură liberă trimis de Zlatan Ibrahimovic de la 25 de metri
  • 4 | Faze meciSaint Etienne
    Cele două echipe s-au întâlnit ultima oară în Cupa Ligii în 2013, atunci când PSG s-a impus cu 2-1, după prelungiri
Laurent BlancPSG

VIDEO Saint Etienne-PSG 0-1. Campionii s-au calificat în semifinalele Cupei Ligii

Paris Saint-Germain s-a calificat în semifinalele Cupei Ligii Frantei, dupa ce a învins-o cu 1-0 în deplasare pe Saint-Etienne. Deţinătoarea trofeului a avut o prima ocazie în minutul 9, la lovitura liberă a lui Ibrahimovic.

"Verzii" au ripostat peste 20 de minute, când Verratti a respins de pe linia porţii lovitura de cap a lui Bayal Sall. Învingatoare cu 5-0 în duelul direct din Ligue 1 la începutul sezonului, PSG, a mai irosit o ocazie în minutul 66, prin Lucas Moura. Şase minute mai târziu, brazilianul i-a centrat lui Ibrahimovic şi atacantul suedez a dat lovitura de graţie gazdelor, cu pieptul.

Golul a fost validat după semnalizarea arbitrului asistent, ceea ce a stârnit tensiuni în rândul fanilor din peluză, care au aruncat cu obiecte pe gazon. Meciul a fost întrerupt de centralul Said Ennjimi pentru aproximativ zece minute şi a fost reluat doar după ce ambii antrenori, Christophe Galtier şi Laurent Blanc, au mers în vestiarul arbitrilor.

Saint-Etienne putea trimite meciul în prelungiri în minutul 87 prin Ricky Van Wolfswinkel, dar Douchez a salvat-o pe PSG cu un reflex de senzaţie. După 1-0 cu Saint-Etienne, Parisul va juca în Ligue 1 împotriva lui Evian, duminică, de la ora 15:00, în direct pe Digi Sport 1.

Foto Ianis Hagi, lovit în față de Vinicius...

21

Exclusiv Ilie Dumitrescu a văzut ipostaza cu...

FOTBAL:CORVINUL HUNEDOARA-OTELUL GALATI, FINALA CUPEI ROMANIEI BETANO (15.05.2024)

Video Victorie istorică! Corvinul Hunedoara a...

Screenshot 2024-05-15 232704

Video Simona Halep conducea cu 1-0 la seturi...

Screenshot 2024-05-15 183919

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • 10:00 Stirile Digi Sport
  • 10:15 Liga Digi Sport
  • 111111

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:FC ARGES-FC BOTOSANI, SUPERLIGA SUPERBET (29.01.2023)

SuperLiga, baraj: Botoșani - Mioveni, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• profimedia-0774483276

Serie A: Fiorentina - Napoli, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 4

MEDIA: Digi Sport Special, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• super avancronica

Media: Super Avancronica, 23:15, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Foto Ianis Hagi, lovit în față de Vinicius Junior! Gestul făcut imediat apoi de starul lui Real Madrid

21

Reacția "Împăratului" Fatih Terim, după ce Răzvan Lucescu l-a bătut a 3-a oară la rând: "Trebuie s-o spun!"

FC Schalke 04 v Galatasaray - UEFA Champions League Group D

Video Ce a spus Ange Postecoglou despre Radu Drăgușin chiar pe gazon, imediat după meciul cu Manchester City