Ce nebunie: cea mai titrată echipă din Europa vrea un jucător din SuperLigă! Prețul: 8.000.000 €

ASA TG. MUREŞ ASA TG. MUREŞ
Cartonaşe Roşii
    S-a terminat meciul
  • 90+4 | Goluri
    GOOOOOOL ASA! GOOOOOOOL Hora! Mijlocaşul oaspeţilor transformă lovitura de pedeapsă
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Panagopoulos e avertizat pentru proteste
  • 90+3 | Penalty-uriU CLUJ
    Penalty pentru oaspeţi. Hora scoate uşor o lovitură de pedeapsă după un duel aerian cu Skvorc
  • 90+2 | OcaziiU CLUJ
    Bumba scoate o minge de pe partea stângă la Mureşan, dar acesta nu nimereşte cadrul porţii cu un şut din careul de 16 metri
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    Sepsi este avertizat după un fault de la spate făcut asupra lui Kovacs
  • 88 | OcaziiU CLUJ
    N`Doye trage puternic de la 20 de metri, după o respingere greşită a gazdelor, dar nimereşte bara stângă a porţii lui Panagopoulos
  • 83 | Schimbări
    Voiculeţ îi lasă locul pe teren lui Gorobsov
  • 78 | Faze meciU CLUJ
    Bumba a disputat 14 partide în acest sezon: a marcat trei goluri şi a furnizat două pase decisive
  • 76 | Goluri
    GOOOOOOOOL ASA! GOOOOOOL Bumba. Voiculeţ centrează în forţă, în faţa porţii şi Bumba marchează de la şase metri, acolo unde a ajuns nemarcat
  • 75 | Faze meciU CLUJ
    Lovitură liberă pentru gazde: Stăncioiu iese pe centrare, dar bâlbâie mingea în careu, dar Mengolo nu profită, în duelul cu doi adversari şi, până la urmă Stăncioiu prinde mingea
  • 70 | Schimbări
    Manolov e înlocuit de Axente
  • 70 | OcaziiU CLUJ
    N`Doye şutează de la marginea careului, dar execuţia mijlocaşului oaspeţilor trece peste poarta lui Panagopoulos
  • 69 | OcaziiU CLUJ
    Bumba şutează printre picioarele unui adversar, de la 20 de metri, dar mingea trece puţin pe lângă poarta gazdelor
  • 68 | Cartonaşe Galbene
    Bumba este avertizat
  • 65 | OcaziiU CLUJ
    N`Doye trage în forţă, mingea este respinsă de Panagopoulos până la Manolov. Acesta scoate la Voiculeţ, care trage din prima pe lângă poartă, de la 11 metri
  • 54 | Cartonaşe Galbene
    Mengolo simulează în careul oaspeţilor într-un duel cu Feussi şi primeşte cartonaşul galben
  • 52 | Faze meciU CLUJ
    Golul lui ASA a fost al patrulea înscris împotriva Universităţii Cluj, în toate competiţiile
    A început repriza a doua
  • 45+2 | Final repriza 1
    S-a terminat prima repriză
  • 45+1 | OcaziiU CLUJ
    Contraatac periculos al oaspeţilor: N`Doye îi pasează pe culoar lui Goga, în spatele apărării gazdelor, în careul de 16 metri, dar fostul jucătorul al Clujului este blocat la limită de Panagopoulos
  • 45 | OcaziiU CLUJ
    Gabi Mureşan pătrunde pe partea stângă, îl driblează uşor pe Svorck, dar şutul său la colţul scurt se duce în plasa laterală
  • 37 | Schimbări
    Kovacs i-a luat locul lui Zijler
  • 36 | Faze meciU CLUJ
    Manolov îi aşează cu capul o minge lui Hora, la marginea careului, dar execuţia din prima a mijlocaşului oaspeţilor trece peste poarta lui Panagopoulos
  • 22 | Goluri
    GOOOOOOOOL ASA! GOOOOOOOL N`Doye! Mijlocaşul oaspeţilor a executat penalty-ul în forţă şi a deschis scorul
  • 21 | Cartonaşe Roşii
    Gravenberch este eliminat după intervenţia asupra lui Hora
  • 21 | Penalty-uriU CLUJ
    Penalty pentru oaspeţi! Hora driblează doi jucători scurt şi este faultat în careu de Gravenberch. Colţescu a acordat penalty şi l-a eliminat pe fundaş
  • 18 | Faze meciU CLUJ

ASA a obţinut 10 puncte în deplasare în acest sezon, înregistrând două victorii, patru egaluri şi trei înfrângeri

• 13 | Faze meciU CLUJ
    Dorin Goga a evoluat pentru Universitatea Cluj în perioada 2003-2008 şi a marcat 49 de goluri în Liga I pentru ardeleni
  • 10 | Faze meciU CLUJ
    Gabi Mureşan a executat în forţă o lovitură liberă de la 30 de metri, obţinută de Dorin Goga, dar mingea a trecut mult peste poarta gazdelor
  • 5 | Faze meciU CLUJ
    Mengolo a primit o minge în faţă de la Feussi, de la câţiva metri, şi a avut nevoie de îngrijiri medicale
  • 3 | Faze meciU CLUJ
    ASA nu a mai bătut-o pe Universitatea Cluj din mai 2010, atunci când cele două echipe evoluau în Liga II şi mureşenii se impuneau cu 2-1
Liviu CiobotariuASA TG. MUREŞ

VIDEO U Cluj - ASA Tg. Mureş 0-3. Colţescu a dictat două penalty-uri şi o eliminare

ASA Târgu Mureş a urcat pe podiumul din Liga I după o victorie la scor pe Cluj Arena.

În minutul 21, Hora a forţat pătrunderea în careul advers şi a fost faultat de Gravenberch. Centralul Colţescu l-a eliminat pe olandez şi a arătat lovitura de pedeapsă, transformată de N`Doye, ajuns la şaptelea gol al sezonului.

Pe finalul reprizei, Gabi Mureşan a fost aproape de desprindere, dar a nimerit plasa laterală. Cu un sfert de oră înainte de final, Voiculeţ a centrat în forţă în faţa porţii iar Bumba, intrat pe teren în repriza a doua, a dus scorul la 2-0. N`Doye a tras puternic de la 20 de metri, dar a nimerit bara.

Ultimul cuvânt l-au avut tot oaspeţii, care au scos o nouă lovitură de pedeapsă, prin Hora în prelungiri. Acelaşi mijlocaş a executat şi a stabilit scorul final U Cluj - ASA 0-3, iar mureşenii au învins din nou "şepcile roşii" după 5 ani de pauză.

Tottenham a primit oferta pentru Radu...

Radu Draguin of Tottenham Hotspur during the Premier League match Tottenham Hotspur vs Manchester City at Tottenham Hotspur Stadium, London, United Kingdom, 14th May 2024(Photo by Mark Cosgrove/News Images)

Foto Gestul lui Ronald Gavril față de...

amp8

Pep Guardiola a numit echipa pentru...

Manchester City v Chelsea, Emirates FA Cup, Semi Final, Football, Wembley, London, UK - 20 Apr 2024

Foto Valeriu Iftime a intrat în vestiar după...

• FOTBAL: Oțelul Galați - ”U” Cluj, 14:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• arsenal

FOTBAL: Arsenal - Everton, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Chelsea v Liverpool, EFL Carabao Cup Final, Football, Wembley Stadium, London, UK - 25 Feb 2024

FOTBAL: Liverpool - Wolves, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 3

• Erling Haaland of Manchester City celebrates his goal to make it 3-0 during the Premier League match Manchester City vs Wolverhampton Wanderers at Etihad Stadium, Manchester, United Kingdom, 4th May 2024(Photo by Mark Cosgrove/News Images)

FOTBAL: Manchester City - West Ham, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:FCSB-RAPID BUCURESTI, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (20.04.2024)

FOTBAL: Rapid - FCSB, 21:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Spain: REAL MADRID v FC BARCELONA. LA LIGA 2023/2024. ROUND 32.

FOTBAL: Barcelona - Rayo Vallecano, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 4

Tottenham a primit oferta pentru Radu Drăgușin și a dat răspunsul pe loc

Decizia luată de Parma, după ce Dennis Man a cerut un salariu de 2.000.000 € pe an

DENNIS MAN, ALESSANDRO CIRCATI, ANGE YOAN BONNY, Serie B, 2023-24, Parma vs Cremonese 1-1, 05-05-2024, Esultanza, Celebr

Foto Adrian Mutu s-a întâlnit cu ”my friend” Cristiano Ronaldo! Cadoul primit de la portughez