Getafe Vs Real Madrid in Getafe, Spain - 01 Feb 2024
Alertă la Real Madrid! Carlo Ancelotti a numit titularul care ar putea rata finala Champions League
Leipzig, Sachsen, Deutschland, 13.02.2024: Red-Bull-Arena: Champions League: RB Leipzig - Real Madrid: Real-Trainer Carl
Surpriza pregătită de Carlo Ancelotti pentru Borussia Dortmund în finala Champions League
popesti la patrat
Video Octavian Popescu s-a dezlănțuit la parada campionilor: a luat microfonul și a făcut spectacol

• 90 | Faze meciValencia
    Pepe îşi încearcă norocul cu un şut de la 35 de metri, dar mingea trece peste poarta Valenciei
  • 89 | Faze meciValencia
    Chicharito prelungeşte centrarea lui Jese de pe partea dreaptă, dar Ronaldo nu poate relua de la colţul lung
  • 84 | OcaziiValencia
    Diego Alves intervine senzaţional la lovitura de cap trimisă de Isco, de la opt metri şi Otamendi îndepărtează pericolul
  • 81 | Faze meciValencia

Ronaldo îl încearcă pe Alves cu un şut de la 25 de metri, dar portarul Valenciei prinde mingea

• 80 | Schimbări
    Benzema îi lasă locul lui Chicharito Hernandez
    Rodrigo îi înlocuieşte pe Negredo
  • 79 | OcaziiValencia
    Centrarea lui Kroos este reluată cu capul puţin pe lângă poarta Valenciei de acelaşi Ramos
  • 68 | OcaziiValencia
    Barragan ratează cea mai mare ocazie a reprizei secunde, după un atac şcoală al gazdelor
  • 65 | Goluri
    GOOOOOOL Valencia. Otamendi reia cu capul de lângă Sergio Ramos, după un corner, şi îl invinge pe Casillas
  • 63 | Cartonaşe Galbene
    Carvajal primeşte un galben după un fault făcut la Gaya şi va rata următorul meci din La Liga
  • 52 | Goluri
    GOOOOOL Valencia. Barragan egalează, după ce şutul său a fost deviat nefericit pentru Real de Pepe
  • 48 | Faze meciValencia
    Valencia nu a mai bătut liderul din La Liga, pe Mestalla, din 2007 (2-1 cu Barcelona). De atunci, s-au înregistrat trei egaluri şi cinci înfrângeri
  • 46 | OcaziiValencia
    Şutul din voleu al lui Gomes, de la 22 de metri, şterge stâlpul drept al porţii lui Casillas
    A început repriza a doua
  • 45+3 | Final repriza 1
    S-a terminat prima repriză
  • 45+2 | OcaziiValencia
    Şutul lui Gomes este deviat în bară de Carvajal, la cea mai mare ocazie a partidei pentru Valencia
  • 46+1 | OcaziiValencia
    Benzema profită de alunecarea lui Otamendi, dar şutul francezului de la 16 metri este prins de Diego Alves
  • 40 | OcaziiValencia
    Barragan s-a trezit cu mingea la picior la marginea careului de 16 metri, dar a tras în Pepe la o fază la care Casillas era bătut
  • 39 | Cartonaşe Galbene
    Isco vede şi el cartonaşul galben
  • 38 | Faze meciValencia
    Alcacer trimite mult peste poarta lui Casillas dintr-o lovitură liberă de la 28 de metri
  • 27 | Faze meciValencia
    Cristiano Ronaldo l-a egalat pe Raul în topul golurilor marcate în deplasare în La Liga (87)
  • 25 | OcaziiValencia
    Ronaldo îl driblează pe Diego Alves, dar şutul din unghi al portughezului loveşte plasa laterală
  • 23 | Cartonaşe Galbene
    Gaya este avertizat după ce a intrat pe teren înainte ca Piatti să părăsească suprafaţa de joc
  • 23 | Schimbări
    Piatti s-a accidentat şi este înlocuit de Gaya
  • 21 | Faze meciValencia
    Ronaldo bate pe centrul porţii o lovitură liberă de la 25 de metri
  • 17 | OcaziiValencia
    Casillas iese greşit la o centrare şi Alcacer trimite spectaculos, dar pe lângă poartă
  • 9 | Faze meci
    De două ori s-au mai întânit cele două echipe, pe terenul Valenciei, în prima etapă a anului, în 1971 s-au impus "liliecii" cu 1-0 şi în 1986 au pierdut cu 3-0
  • 2 | Faze meciValencia
    Real Madrid a pierdut numai o dată în ultimele 16 sezoane primul meci al anului, în 2007, cu Deportivo La Coruna

VIDEO Valencia - Real 2-1. Debut cu o înfrângere pentru "galactici" în 2015

Valencia a produs primul şoc al anului în La Liga, după ce a oprit la 22 seria victoriilor pentru Real Madrid. Pe Mestalla, "liliecii" au făcut o gardă de onoare la începutul meciului pentru a omagia triumful trupei lui Carlo Ancelotti la Mondialul Cluburilor, apoi s-au văzut conduşi pe tabelă după niciun sfert de oră.

Arbitrul Gil Manzano a acordat penalty la henţul lui Alvaro Negredo, iar Cristiano Ronaldo l-a executat pe Diego Alves de la 11 metri. A fost al 26-lea gol al portughezului în actuala stagiune din La Liga. Valencia a ripostat în finalul primei reprize, când şutul lui Andre Gomes a fost deviat în bară de Carvajal.

Tot mijlocaşul portughez a trimis puţin pe lângă ţintă în minutul 46, anunţând golul egalizator al lui Antonio Barragan. Fundaşul a bifat prima sa reuşita după şapte ani. Realul a fost aproape de a reveni în avantaj în minutul 59, când Gareth Bale a fost deposedat in extremis de Otamendi la capătul unei curse infernale pornite de la o eroare a lui Orban.

Argentinianul Nicolas Otamendi a devenit eroul Valenciei peste alte şase minute, după ce a înscris al doilea său gol în campionat. Isco a ratat singura şansă importantă a Realului până la final. Diego Alves a respins cu un reflex uluitor.

După 1-2 cu Valencia, Real Madrid va juca în "optimile" Cupei Spaniei, cu rivala Atletico, miercuri, de la ora 22.00, în direct pe Digi Sport 1.

Video Ianis Hagi a jucat cu locul 2 din...

ianis

Oficial OUT de la Bayern! Vândut la doar două...

firo: Fuvuball: Soccer: April 23, 2022 1st Bundesliga, season 2021/2022 31st matchday FC Bayern Mvnchen - Borussia Dortmund 3:1, Leroy Sane, Malik Tillman, FC Bayern Mvnchen, FCB, Bayern, FC Bayern, half figure,

Fanii lui Tottenham au tras aceeași...

Tottenham Hotspur v Burnley, Premier League, Football, Tottenham Hotspur Stadium, London, UK - 11 May 2024

Video Un copil s-a dus ”glonț” la Florinel...

florinel-coman

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • 10:00 LIVE Digi Sport Matinal
  • 11:30 LIVE Stirile Digi Sport
  • Arsenal v Newcastle United - Premier League - Emirates Stadium

Premier League: Manchester United - Arsenal, 18:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (20.04.2024)

SuperLiga: Dinamo - UTA, 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:FC VOLUNTARI-FC BOTOSANI, SUPERLIGA SUPERBET (17.07.2023)

SuperLiga: Voluntari - 'U' Cluj, 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• FOTBAL: UTA ARAD - FCU 1948 CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (06.05.2024)

SuperLiga: FCU Craiova - Hermannstadt, 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 3

• SuperLiga: Poli Iași - Petrolul / Oțelul - Botoșani (alternativ), ÎN DIRECT pe Digi Sport 4

Video Ianis Hagi a jucat cu locul 2 din Spania, după 5 meciuri la rând pe bancă, și a fost decisiv! Nota primită