sucu-14
Video&Foto Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul meciului dintre Rapid și Universitatea Craiova

FC VoluntariFC Voluntari
2 - 2
CFR ClujCFR Cluj
07.11.2015, 18:00, Digi Sport 1
FC Voluntari FC Voluntari
Gol din Penalty
    Finalul meciului! Voluntari - CFR se încheie cu scorul de 2-0, după ce nou-promovata a dominat clar prima parte și a avut un avantaj de două goluri
  • 90+2 | OcaziiFC Voluntari
    OCAZIE CFR! Cristian Lopez încearcă să marcheze cu o execuție spectaculoasă, însă reia din foarfecă pe centrul porții, iar Balauru reține
  • 90+1 | OcaziiFC Voluntari
    OCAZIE VOLUNTARI! Contraatac al echipei lui Mulțescu, Bălan scapă singur cu Marc, însă portarul clujenilor salvează excelent
  • 90 | Final repriza 2
    Meciul este prelungit cu 4 minute!
  • 87 | Cartonaşe Galbene
    La aceeași fază, Briceag vede cartonașul galben pentru proteste
    Jakolis este avertizat pentru un fault dur
  • 86 | Schimbări
    Schimbare Voluntari: Iese Vasile Mihai (introdus pe teren în minutul 66) și intră Alex Ioniță, fostul jucător al Rapidului
  • 84 | Gol din Penalty
    GOOOL CFR! Cristian Lopez înscrie fără probleme de la punctul cu var și scorul pe stadionul Dinamo devine acum 2-2!
  • 82 | Penalty-uriFC Voluntari
    PENALTY PENTRU CFR! Balauru nu este atent la o acțiune de atac a oaspeților și îl faultează pe Jakolis în careu
  • 75 | Goluri
    GOOOL CFR! Tiago Lopes centrează de pe partea dreaptă și Cristian Lopez înscrie cu destulă șansă, printr-o lovitură de cap, de lângă fundașii centrali adverși
  • 73 | Faze meciFC Voluntari
    CFR pare în acest moment o echipă resemnată cu înfrângerea, în timp ce FC Voluntari joacă precaut și nu mai forțează în atac, după avalanșa de ocazii din prima repriză
  • 71 | Faze meciFC Voluntari
    Corner pentru CFR, mingea cade în fața porții lui Balauru după reluarea lui Larie, însă niciun jucător al oaspeților nu este pe fază și portarul gazdelor reține
  • 66 | Schimbări
    Schimbare Voluntari: Iese Voduț și intră Vasile Mihai
  • 64 | Schimbări

Schimbare CFR: Iese Bruno, intră Jakolis

• 60 | Schimbări

Schimbare CFR: Iese Păun (extrem de nervos de decizia antrenorului) și intră Nouvier

• 57 | Faze meciFC Voluntari

CFR joacă la fel de slab ca în prima repriză și nu reușește să pună în pericol poarta lui Balauru

• 49 | Goluri
    GOOOL VOLUNTARI! Briceag scoate pentru Novac, iar mijlocașul ilfovenilor înscrie pentru 2-0 cu un șut plasat din afara careului. Este pentru prima oară în acest sezon când FC Voluntari înscrie de două ori într-un meci
    Schimbare și la CFR: Iese Gomelt și intră Beleck
    Schimbare Voluntari: Iese Todoran și intră Pancu
  • 45+2 | Final repriza 1
    Finalul primei reprize
  • 45 | Faze meci
    Prima repriză este prelungită cu 2 minute!
  • 41 | Cartonaşe Galbene
    Briceag este avertizat pentru un fault comis asupra lui Tiago Lopes
  • 34 | Faze meciFC Voluntari
    Bălan trimite peste poartă dintr-o lovitură liberă, fără mari emoții pentru Marc
  • 28 | OcaziiFC Voluntari
    Kone apare de această dată la finalizare, însă acesta nu prinde cadrul porții din careu, după o centrare de pe partea stângă
  • 23 | Faze meciFC Voluntari
    CFR ajunge și ea în careul advers, dar Păun luftează incredibil în momentul în care se pregătea să trimită decisiv lui Cristian Lopez, pregătit să reia din poziție favorabilă
  • 17 | OcaziiFC Voluntari
    Voluntariul continuă să preseze, Kone trimite în careu, însă Todoran nu reușește să reia în plasă din fața porții. Încă o șansă de gol pentru gazde, care domină autoritar în aceste momente
  • 15 | OcaziiFC Voluntari
    CFR are probleme mari în defensivă și este din nou aproape să primească gol. Achim trimite însă peste poartă cu capul, după un corner
  • 14 | OcaziiFC Voluntari
    OCAZIE VOLUNTARI! Ce start de meci la București!!! Contraatac pentru echipa lui Mulțescu, Voduț scapă singur cu Marc, care evită însă golul de 2-0 și respinge
  • 13 | OcaziiFC Voluntari
    Încă o șansă de gol pentru Voluntari! Voduț apare din nou la finalizare, dar nu găsește cadrul porții adverse
  • 10 | Goluri
    GOOOL VOLUNTARI! Corner pentru nou-promovata în Liga 1, oaspeții nu reușesc să respingă, balonul ajunge la Mihai Voduț și acesta îl învinge apoi pe Marc cu o execuție superbă, fără preluare
  • 9 | OcaziiFC Voluntari
    Petrucci greșește nepermis, Bălan este aproape să marcheze, însă șutul său este blocat cu o intervenție excelentă de Larie, iar balonul cade pe plasa laterală
  • 5 | OcaziiFC Voluntari
    Replica gazdelor vine prin Novac! Mijlocașul gazdelor apare la finalizare și trage bine la colțul scurt, însă Marc este pe fază și reține șutul acestuia
  • 2 | Faze meciFC Voluntari
    CFR are prima șansă de gol a meciului! Păun îi lasă inteligent balonul lui Camora, acesta avansează în banda stângă și trimite în careu, pe jos, însă Achim respinge în corner. Din această fază fixă, balonul ajunge la Cristiano Lopez, care trimite cu capul, însă destul de modest, iar Balauru reține
    Începe meciul de pe stadionul Dinamo. CFR are lovitura de start!
Francisc DicanCFR Cluj

VIDEO Voluntari - CFR 2-2. Nou-promovata a dominat clar, dar a ratat victoria în ultimele minute

ÎN DIRECT la Digi Sport 1, FC Voluntari a fost la câteva minute să obţină a doua victorie în Liga 1 (după cea cu Petrolul, 1-0), împotriva lui CFR Cluj. Partida s-a încheiat în cele din urmă la egalitate, scor 2-2.

Ilfovenii au început tare partida de pe "Dinamo"! Şutul lui Novac a fost reţinut de Marc în minutul 5, apoi Larie a salvat în faţa lui Adrian Bălan. Minutul 10 a adus deschiderea scorului! Mingea centrată din corner de Kone a fost deviată pe spate de Gomelt, iar Voduţ a înscris din vole.

Tot Voduţ a avut de două ori şansa de a dubla avantajul gazdelor, dar a şutat mai întâi peste, apoi a intervenit Marc.

Novac a marcat pentru 2-0 la patru minute după pauză, din pasa lui Briceag, iar FC Voluntari părea convinsă că nu are cum să rateze victoria, pe fondul unui joc extrem de slab al clujenilor.

Totuși, Oaspeţii au revenit în minutul 75, după reuşita lui Cristian Lopez. Tot spaniolul a reuşit să egaleze apoi dintr-un penalty, cu cinci minute înaintea finalului, după ce Adrian Comănescu a apreciat ca fault duelul dintre Balauru şi Jakolis.

În prelungiri, Bălan şi Lopez au trecut fiecare pe lângă golul victoriei, iar FC Voluntari - CFR Cluj s-a încheiat 2-2.

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după...