ana-bogdan
România și-a aflat adversara din ”optimile” Billie Jean King Cup
Sorana
Video Sorana Cîrstea - Alexandra Eala 6-3, 6-7 (6-8), 6-4. ”Sori” e în turul 3! Irina Begu - Madison Keys 6-7 (3-7), 6-7 (6-8)
Real Madrid v FC Bayern München: Semi-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24
Video Scandal uriaș după Real Madrid - Bayern: nemții au egalat în minutul 90+13, dar degeaba! Eroare gravă de arbitraj
Euro Fotbal

Video Ana Bogdan, în sferturi la Monterrey! Înfrângere usturătoare pentru Begu, la Charleston

06.04.2018, 00:30

UPDATE 00:47: Ana Bogdan a avut nevoie de numai 7 minute pentru a se califica în sferturile de finală de la Monterrey. Românca a trecut de Sara Sorrribes Tormo, cu 6-2, 6-3. În faza sferturilor, Bogdan se va duela cu Danielle Collins, cea care a produs surpriza la Miami, unde a ajuns în semifinale.

begu bogdan
Irina Begu și Ana Bogdan / Foto: Colaj Profimedia
  • Media: Liga Digisport, joi, 15:30, DGS 1

• Media: Fotbal Club, joi, 19:30, DGS 1

VIDEO CU ULTIMUL GAME AL MECIULUI

UPDATE 00:40: Se reia acum meciul dintre Ana Bogdan și Sara Sorrribes Tormo. Partida a fost întreruptă la 6-2, 4-3 pentru româncă.

Ana Bogdan îşi continuă în această noapte duelul cu Sara Sorribes Tormo, din optimile de finală ale turneului WTA de la Monterrey.

Începută în urmă cu o zi, partida s-a întrerupt la scorul de 6-2, 4-3 în favoarea româncei, care se afla şi la serviciu. Rezultatul în game-ul 8 din setul secund era 30-30, astfel că jucătoarea noastră este la numai şase puncte distanţă de calificarea în sferturile de finală de la Monterrey.

Continuarea partidei Anei Bogdan din Mexic va fi după ora 0.30, în direct la Digi Sport 3.

Daria Kasatkina a învins-o fără emoţii pe Irina Begu în sferturile de finală ale turneului WTA de la Charleston, scor 6-2, 6-1.

Kasatkina, cap de serie numărul 3 în Carolina de Sud, s-a impus într-o oră şi patru minute şi va juca în sferturile de finală cu a cincea favorită de la Charleston, germanca Julia Goerges.

Pentru participarea în optimile de finală, Begu (38 WTA), a 13-a favorită a competiţiei, va primi 9.568 de dolari şi 55 de puncte WTA.

UPDATE 21:04 Final de meci. Begu - Kasatkina 2-6, 1-6. Daria Kasatkina s-a impus fără probleme şi în setul al doilea şi s-a calificat în sferturile de la Charleston.

UPDATE 20:56 Begu - Kasatkina 2-6, 1-3. Jucătoarea din Rusia are un break în plus şi în setul secund.

UPDATE 20:38 Begu - Kasatkina 2-6. Daria Kasatkina a încheiat cu break primul set al partidei din optimile de la Charleston.

UPDATE 20:27 Begu - Kasatkina 2-4. Rusoaica a păstrat break-ul avans faţă de locul 38 WTA.

UPDATE 20:15 Begu - Kasatkina 1-3. A treia favorită de la Charleston a început mai bine partida contra româncei.

UPDATE 20:00 A început partida dintre Irina Begu şi Daria Kasatkina, din optimile de finală ale turneului WTA de la Charleston.

UPDATE joi, 5 aprilie, ora 10:30 - Irina Begu o va întâlni în optimile de finală de la Charleston pe Daria Kasatkina. Meciul se va disputa azi, nu înainte de ora 20:00, şi va fi ÎN DIRECT pe Digi Sport 2.  Totodată, meciul Anei Bogdan cu Sara Sorribes Tormo de la Monterrey, întrerupt din cauza ploii, se va relua în noaptea de joi spre vineri, de la ora 01:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 3.

Irina Begu s-a calificat în optimile turneului de la Charleston, după ce a trecut cu 6-2, 6-4 de Claire Liu (SUA, locul 202 WTA) și a rămas ultima reprezentantă a României în competiția din Carolina de Sud. Mihaela Buzărnescu a fost eliminată în turul al doilea de Sara Errani. Jucătoarea din Italia s-a impus cu scorul de 3-6, 7-5 (5), 6-2.

La Monterrey, meciul din turul al doilea dintre Ana Bogdan și Sara Sorribes Tormo s-a întrerupt din cauza ploii, în setul al doilea, la scorul de 4-3 pentru jucătoarea din România. Ana Bogdan câștigase primul set cu 6-2.

UPDATE joi, 5 aprilie, ora 01:25: Mihaela Buzărnescu a părăsit turneul de la Charleston, eliminată în turul al doilea de Sara Errani. Jucătoarea din Italia s-a impus cu scorul de 3-6, 7-5 (5), 6-2.

UPDATE joi, 5 aprilie, ora 00:45: Meciul dintre Ana Bogdan și Sara Sorribes Tormo s-a întrerupt din cauza ploii, în setul al doilea, la scorul de 4-3 pentru jucătoarea din România. Ana Bogdan câștigase primul set cu 6-2.

UPDATE joi, 5 aprilie, ora 00:40: Sara Errani a egalat situația la seturi în fața Mihaelei Buzărnescu, în turul al doilea de la Charleston. Jucătoarea din Italia s-a impus în tiebreak în setul secund, scor 7-5(5).

UPDATE 23:55 Româncele au câştigat primul set al partidelor. Mihaela Buzărnescu s-a impus cu 6-3, iar Ana Bogdan cu 6-2.

UPDATE 23:00 Au început şi partidele Mihaela Buzărnescu - Sara Errani şi Ana Bogdan - Sara Sorribes Tormo din turul secund de la Charleston, respectiv Monterrey.

UPDATE 22:15 Irina Begu s-a impus cu 6-2 în al doilea set al partidei cu americanca Clare Liu (202 WTA) şi s-a calificat în optimile de finală de la Charleston, unde o va înfrunta pe a treia favorită a turneului de categorie WTA Premier, rusoaica Daria Kasatkina

O oră şi 31 de minute a durat partida câştigată cu 6-2, 6-4 de Irina Begu (38 WTA), a 13-a favorită a turneului de la Charleston.

Pentru participarea în optimile de finală, Begu a fost recompensată cu 9.568 de dolari şi 55 de puncte WTA.

UPDATE: ora 21:30: Irina Begu a câștigat cu 6-4 primul set al meciului cu Claire Liu. Irina a condus cu 5-1, dar americanca a fost aproape să egaleze la 5.

UPDATE ora 20:45: Începutul meciului dintre Irina Begu și Claire Liu, din turul al doilea al turneului de la Charleston.

Irina-Camelia Begu, Mihaela Buzărnescu şi Ana Bogdan joacă azi, în turul al doilea, la turneele de la Charleston şi, respectiv, Monterrey, în direct pe canalele Digi Sport

Programul transmisiunilor:

WTA Charleston, miercuri, în direct pe Digi Sport 2:

Julia GOERGES (GER) vs. Kristie AHN (USA) - 17:00
Anastasija SEVASTOVA (LAT) vs. Caroline DOLEHIDE (USA)
Irina-Camelia BEGU (ROU) vs. Claire LIU (USA) - aprox. ora 20:00
Kristyna PLISKOVA (CZE) vs. Petra KVITOVA (CZE)
Mihaela BUZARNESCU (ROU) vs. Sara ERRANI (ITA) - aprox. ora 23:00
Lara ARRUABARRENA (ESP) vs. Madison KEYS (USA) nu înainte de 02:00
Mihaela BUZARNESCU (ROU)/Heather WATSON (GBR) vs. Misaki DOI (JPN)/Christina MCHALE (USA)

WTA Monterrey, miercuri, în direct pe Digi Sport 3:

Ana BOGDAN (ROU) vs. Sara SORRIBES TORMO (ESP) - 23:00
Sachia VICKERY (USA)vs. Ana Sofia SÁNCHEZ (MEX)
Jana FETT (CRO) vs. Magdalena RYBARIKOVA (SVK) - nu înainte de 03:00
Anna BLINKOVA (RUS) vs. Ajla TOMLJANOVIC (AUS) - Digi Sport 2

Etichete: program digi sport , transmisiuni digi sport , mihaela buzărnescu , irina begu , tenis digi sport , live video digi sport , ana bogdan , live video tenis digi sport , tenis la digi sport , charleston digi sport , monterrey digi sport

Anunț oficial despre starea lui Florin Piersic: „I s-au infectat sondele din inimă. Situaţia era a unui pacient cu septicemie”

Doctorul Horia Roşianu de la Institutul Inimii din Cluj Napoca a afirmat, miercuri, că actorul...

ioana-nastase
”Cea mai frumoasă femeie din lume”, gata să spună totul despre Ilie Năstase: ”Nu mai pot să trăiesc în minciună. E dureros”

Al-Khelaifi a răbufnit după eliminarea PSG-ului din semifinalele UEFA Champions League!
profimedia-0870853365
Dan Șucu a început negocierile! Lovitura pregătită în secret la Rapid: peste 300 de meciuri în Premier League!
FOTBAL:RAPID BUCURESTI-UNIVERSITATEA CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (27.11.2023)
Qatarul trece la fapte după eșecul din Champions League: transfer de 100.000.000€ la PSG!
FRA: PSG : Nasser AL-KHELAIFI
Radu Drăgușin nici n-a vrut să audă! Transferul pe care l-a refuzat din start
Romania v Northern Ireland, International Friendly, Football, The National Arena, Bucharest, Romania - 22nd Mar 2024

Thomas Tuchel, ”tiradă” după Real Madrid - Bayern 2-1: ”Dezastru total! Au încălcat regulamentul!”
Munich, Deutschland. 01st Apr, 2023. coach Thomas TUCHEL (FC Bayern Munich), press conference, single image, cut single motif, portrait, portrait, portrait. Football 1st Bundesliga season 2022/2023, 26th matchday, matchday26, FC Bayern Munich - Borussia D
Foto Apariția serii pe Santiago Bernabeu! Un jucător trecut prin Liga 1, în loja VIP: "Ce caută acolo?"
3
Exclusiv Marius Avram a dat verdictul, după ce arbitrii au provocat un scandal uriaș la Real Madrid - Bayern
marius
Video Irina Begu - Rebeka Masarova 5-7, 6-3. Meciul de la WTA Roma, întrerupt pentru a doua oară!
begu meci intrerupt
Video Ana Bogdan - Leylah Fernandez 6-4, 6-1. Românca a avut o prestație excelentă și s-a calificat în turul II la WTA Roma
2023 Internazionali BNL d’Italia - Day 3
Shakira, îndrăzneață într-o rochie albă tare decupată, la petrecerea de după Met Gala. A defilat ca pe podiumul de modă
Miliardarii de la Al Ahli Saudi au pus ochii pe Edi Iordănescu! Salariu extraordinar pentru selecționerul României
The Sun anunță că legendarul antrenor e la un pas să semneze cu Rapid! Lovitura lui Șucu a ajuns în ziarele din Anglia
A renunțat la rochia elegantă de la Met Gala pentru o fustă total transparentă, un maiou scurt și pantofi sport. Soția lui Matt Damon, mama a 4 copii, în formă maximă la 47 de ani
Doja Cat, ca ieșită din duș, direct la Met Gala 2024. A plecat din hotel în prosop, la eveniment a apărut într-un tricou ud
„Fără wild-carduri pentru dopați!“: precedentul care spulberă speranțele lui Halep de a juca la French Open
Cum au cucerit micii românești America? Cu ce se mândrea, în 1894, un compatriot din San Francisco?
Copilul care și-a falsificat certificatul de naștere din dragoste pentru Steaua. Cum a ajuns Abăluță să joace în Ghencea
Cum a refuzat antrenorul care a promovat cu Gloria Buzău două oferte din prima ligă. Promovarea s-a jucat cu Marcel Ciolacu în tribună
Coșmar! Ana Bogdan, învinsă de două ori într-o zi de aceeași jucătoare. Românca a câștigat puțin peste 2.000 €