FOTBAL: FC BOTOSANI - FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (04.05.2024)
Video Botoșani - Voluntari 0-0. Formația lui Bogdan Andone se menține deasupra locurilor retrogradabile
iftime 18
”Promisiunea” făcută de Valeriu Iftime dacă Botoșani se va salva de la retrogradare
FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)
Tavi Popescu a surprins pe toată lumea, după Universitatea Craiova - FCSB! Anunțul făcut în direct

FC BotoșaniFC Botoșani
1 - 0
CSM Poli IașiCSM Poli Iași
9 august, ora 19:00, Digi Sport 1
FC Botoșani FC Botoșani
CSM Poli Iași CSM Poli Iași
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
  • 90+3 | Final repriza 2
    Final de joc la Botoșani! Gazdele avansează în sferturi după 1-0 cu CSMS Iași.
  • 90+2 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Bordeianu vede cel de-al doilea cartonaș galben și este eliminat.
  • 90 | Cartonaşe GalbeneFC Botoșani
    Albuț vede cartonașul galben pentru tragere de timp.
  • 83 | Faze meciFC Botoșani
    Astafei are o nouă intervenție cu cotul, asupra lui Mihaleche, însă arbitrul nu-i acordă cel de-al doilea cartonaș galben.
  • 81 | Cartonaşe GalbeneFC Botoșani
    Cartonaș galben pentru Astafei.
  • 80 | Faze meciFC Botoșani
    Cristea șutează de la aproximativ 25 de metri, mingea trimisă de el este reținută de Albuț.
  • 78 | Schimbări
    Ultima schimbare la FC Botoșani! Astafei intră în locul lui Matulevicius.
  • 76 | OcaziiFC Botoșani
    Andrei Cristea șutează din interiorul careului de 16 metri, mingea trimisă de atacantul ieșenilor este respinsă de Miron.
  • 73 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie mare pentru FC Botoșani! Matulevicius trimite cu capul de la aproximativ 10 metri, dar mingea se duce peste poarta lui Caparco.
  • 65 | Cartonaşe GalbeneFC Botoșani
    Bordeianu vede cartonașul galben.
  • 61 | OcaziiFC Botoșani
    Bordeianu șutează periculos din lovitură liberă. Mingea trimisă de el este respinsă cu greu de Caparco.
  • 61 | Schimbări
    Leo Grozavu face și el cea de-a doua modificare. În locul lui Lorand Fulop a intrat Greu.
  • 60 | Schimbări
    Prima schimbare și la FC Botoșani! Iese Mihai Roman și intră Golofca.
  • 59 | OcaziiFC Botoșani
    Andrei Cristea pătrunde în careu pe partea dreaptă a atacului echipei sale însă centrarea sa este reținută de Albuț
  • 58 | Schimbări
    Napoli face și cea de-a doua schimbare. Iese Ștefănescu și intră Piccioni.
  • 57 | Schimbări
    Prima schimbare la Iași! Iese Cicur și intră Cristea!
  • 53 | Faze meci
    Se joacă mai mult la mijlocul terenului. Cei de la Iași caută egalarea însă nu reușesc să se apropie de poarta adversă.
    A început repriza secundă! Botoșaniul a avut lovitura de începere!
  • 45+1 | Final repriza 1
    Pauză la Botoșani! Gazdele conduc cu 1-0 pe CSMS Iași!
  • 45+1 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie uriașă pentru FC Botoșani! Lorand Fulop trece pe lângă majorarea scorului. Mijlocașul este lăsat singur în fața porți de către Vașvari, șutul lui Fulop se duce însă pe lângă poarta goală.
  • 43 | Faze meciFC Botoșani
    Ștefănescu șutează puternic de la aproximativ 17 metri de poarta lui Albuț, balonul se duce însă puțin peste transversală.
  • 41 | Cartonaşe Galbene
    Primul cartonaș galben al jocului este văzut de Popovici pentru o intrare cu cotul asupra unui adversar.
  • 32 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie uriașă pentru Botoșani! Istvan Fulop scapă singur spre poarta ieșenilor însă șutul său de la marginea careului de 16 metri este reținut de Caparco.
  • 22 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie importantă și pentru CSMS Iași! Ciucur centrează înșelător de pe partea dreaptă, dar Albuț este la post și respinge în corner.
  • 16 | Faze meciFC Botoșani
    Ocazie importantă pentru Botoșani! Mihai Roman este lansat  spre poarta ieșenilor însă Caparco ajunge la minge înaintea mijlocașului.
  • 9 | Goluri
    GOOOOL Botoșani! GOOL Fulop!!! Lorand Fulop reușește să deschidă scorul cu un șut din interiorul careului de 16 metri. Pasa a venit de la fratele său, Istvan Fulop.
  • 5 | Faze meciFC Botoșani
    Ieșenii au prima fază de poartă a meciului. Ștefănescu centrează în careul celor de la FC Botoșani însă Bole nu ajunge la minge.
    A început jocul! CSMS Iași a avut lovitura de începere!
Nicolo NapoliCSM Poli Iași

FC Botoșani - CSM Poli Iași 1-0. Echipa antrenată de Leo Grozavu va întâlni Steaua în sferturi

FC Botoşani s-a calificat în sferturile Cupei Ligii după 1-0 cu Poli Iaşi. Fraţii Fulop au creat singurul gol al partidei.

FC Botoşani este prima echipă calificată în sferturile Cupei Ligii după victoria din derby-ul moldovenesc, cu Iaşiul. La 19 ani, debutantul Lorand Fulop a marcat singurul gol al meciului după 9 minute. Pasa a primit-o chiar de la fratele lui Istvan.

La poarta cealaltă, Albuţ a respins centrarea înşelătoare a lui Ciucur, iar Istvan Fulop putea face 2-0 dar Caparco a fost la datorie. Prima repriză s-a încheiat după ocazia rarisimă semnată de marcatorul golului, Lorand Fulop, care din 3 metri a trimis pe lângă poartă.

În repriza secundă Bordeianu a prins un şut bombă, din lovitură liberă, iar Caparco a respins cu greu. Matulevicius a ratat ultima ocazie a meciului, când a trimis cu capul, din 10 metri, peste poarta lui Caparco. În prelungiri Bordeianu a fost eliminat pentru al doilea galben.

În sferturi, FC Botoşani va întâlni deţinătoarea trofeului, Steaua. Cu roş-albaştrii se întâlnesc şi vineri, în campionat, în direct la Digi Sport, de la ora 21:00

Foto Radu Drăgușin nu se mai ferește! Cum a...

dragu

Exclusiv ”Dacă-l luați pe Prunea, v-am...

florin prunea

Dan Petrescu nu s-a abținut și a făcut...

dampe

Radu Drăgușin, OUT de la Tottenham? Ce...

Chelsea v Tottenham Hotspur, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 02 May 2024

• 23:45 Reluare Digi Sport Special
  • FOTBAL: AFC HERMANNSTADT SIBIU - ACSM POLETEHNICA IASI, SUPERLIGA SUPERBET (24.11.2023)

FOTBAL: FC Hermannstadt – Poli Iași, ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - AFC UTA ARAD, SUPERLIGA SUPERBET (29.10.2023)

FOTBAL: UTA Arad – FCU Craiova 1948, ora 18:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 20:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

FOTBAL: Universitatea Craiova - FCSB, ora 21:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Italy: Serie a football match SSC Napoli vs Inter SSC Napoli Victor Osimhen , Khvicha Kvaratskhelia (ssc Napoli) during

FOTBAL: Udinese - Napoli, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• Coventry City v Manchester United - Emirates FA Cup - Semi Final - Wembley

FOTBAL: Crystal Palace - Manchester United, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

O actriță celebră din SUA a văzut un român și a izbucnit imediat în râs. Ce a urmat

Sony Pictures' "Spider-Man: No Way Home" Los Angeles Premiere - Red Carpet

A văzut cum a apărut în public la Miami și a întrebat-o direct: ”Ești bolnavă?”. Răspunsul dat imediat de model

miami

45.000€ pe lună! A cerut cel mai mare salariu din SuperLigă ca să se transfere la FCSB

gigi

S-a terminat! Își face bagajele și pleacă, după doar 6 meciuri jucate la Tottenham

Tottenham Hotspur v Brighton and Hove Albion - Premier League - Tottenham Hotspur Stadium