Atalanta BC v Liverpool FC - UEFA Europa League Jurgen Klopp, head coach of Liverpool FC, gestures towards fans of Atala
Mesajul lui Jurgen Klopp, la ultimul meci european ca antrenor al lui Liverpool: ”Este o nebunie!”
UEFA Europa League: Feyenoord v AS Roma Rotterdam - The Europa League logo during the 1st leg of the UEFA Europa League
Florin Maxim se gândește la Europa League: "Aici se vor schimba lucrurile!"
mujica-munteanu
Neașteptat! Gigi Becali a aflat cât trebuie să plătească pentru Rafa Mujica și Louis Munteanu

• 90+4 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Tomovic, pentru o intrare energică, din spate, asupra lui Lens
  • 90+2 | Goluri
    GOOOOL Fiorentina! Babacar readuce egalitatea pe tabela de marcaj cu o execuție pe spate, din 6 metri
  • 89 | Faze meciDinamo Kiev
    Pericol la poarta lui Dinamo Kiev, la o fază în care mingea a stat momente bune în careul ucrainean. Salah nu a reușit să șuteze, iar recentrarea sa nu a găsit niciun coechipier la colțul lung
  • 83 | Schimbări
    Ultima modificare la Fiorentina: iese Borja Valero și intră Aquilani
  • 80 | Schimbări
    Schimbare la Dinamo Kiev: iese Buyalskiy și intră Chumak
  • 78 | OcaziiDinamo Kiev
    Ocazie pentru Dinamo Kiev! Yarmolenko a pătruns superb în careu cu mingea la picior, dar șutul său a fost deviat de apărătorii oaspeților. Mingea a ajuns la Teodorczyk, dar acesta nu a găsit pasa ideală și italienii au recuperat
  • 78 | Schimbări
    Schimbare la Fiorentina: iese Gomez și intră Babacar
  • 77 | OcaziiDinamo Kiev
    Bară pentru Fiorentina! Borja Valero a reluat cu capul o centrare deviată care a venit de pe stânga, dar mingea a întâlnit bara dreaptă a porții lui Dinamo Kiev
  • 74 | OcaziiDinamo Kiev
    Șut cu efect al lui Salah, din afara careului, dar portarul Shovkovskiy prinde mingea din drumul către vinclu
  • 73 | Faze meciDinamo Kiev
    Cursă frumoasă a lui Salah pe dreapta, dar pasa decisivă pentru Borja Valero a fost interceptată de un apărător al gazdelor, în careu
  • 71 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Lens, după un fault asupra lui Matias Fernandez
  • 71 | OcaziiDinamo Kiev
    Matias Fernandez primește în careul ucrainenilor, dar șutul său este blocat de Rybalka
  • 54 | Faze meci
    Joc mult mai echilibrat în acest început de repriză secundă, față de dominarea clară exercitată de oaspeți în primele 45 de minute. Cu toate că Fiorentina a atacat mai mult, ucrainenii sunt cei care conduc.
  • 46 | Faze meciDinamo Kiev
    Rybalka trimite un nou șut din afara careului, dar mingea trece la mică distanță de stâlpul drept al porții echipei oaspete.
    Începutul reprizei secunde.
  • 45+2 | Final repriza 1
    Pauză în Ucraina, acolo unde Dinamo Kiev conduce cu 1-0 în fața Fiorentinei.
  • 45+2 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Mario Gomez, după o lovitură cu cotul aplicată lui Khacheridi, la un duel aerian.
  • 44 | Faze meciDinamo Kiev
    Matias Fernandez șutează direct spre poartă din lovitura liberă care a rezultat, dar zidul deviază exact atât cât e nevoie pentru ca balonul să treacă pe deasupra barei transversale.
  • 43 | Faze meciDinamo Kiev
    Dragovic va fi suspendat la meciul retur, din cauza cumulului de cartonașe galbene.
  • 43 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Dragovic, după un fault tare comis asupra lui Borja Valero, la aproape 25 de metri de propria poartă.
  • 39 | Faze meciDinamo Kiev
    Rybalka șutează puternic, de la circa 30 de metri, dar de această dată nimic nu-l poate păcăli pe Neto, care prinde cu siguranță.
  • 36 | Goluri
    GOOOOL Dinamo Kiev! Lens deschide scorul pentru gazde cu un șut din afara careului. Mingea a luat o traiectorie ciudată, care l-a păcălit pe portarul Neto, după ce a fost deviată de Tomovic.
  • 35 | Faze meciDinamo Kiev
    Badelj șutează peste poartă, din prima, din afara careului, după ce a urmărit foarte bine o minge respinsă de apărarea lui Dinamo Kiev la un corner de pe dreapta.
  • 34 | Faze meciDinamo Kiev
    Acțiune frumoasă a lui Dinamo Kiev, finalizată cu un șut al lui Teodorczyk, blocat în careul oaspeților de Savic, care le-a acordat corner gazdelor cu intervenția sa.
  • 32 | OcaziiDinamo Kiev
    Ocazie pentru Fiorentina! Matias Fernandez șutează de la circa 20 de metri, poziție centrală, dar mingea trece la mică distanță de stâlpul stâng al porții ucrainene.
  • 28 | Faze meciDinamo Kiev
    Joaquin primește îngrijiri medicale pe marginea terenului, după ce s-a lovit cap în cap cu Danilo Silva la un duel aerian în careul Fiorentinei. Spaniolul revine pe teren, în cele din urmă.
  • 26 | OcaziiDinamo Kiev
    Ocazie pentru Fiorentina! Salah primește în careu din partea lui Borja Valero, dar șutul său nu este ideal și portarul Shovkovskiy se opune foarte bine.
  • 24 | Schimbări
    Prima schimbare a meciului este făcută de Dinamo Kiev: iese Antunes - accidentat la gleznă - și intră Vida.
  • 17 | OcaziiDinamo Kiev
    Faza se mută imediat la poarta cealaltă. Salah, angajat de Neto cu o degajare lungă, i-a pasat lui Gomez, care a luftat în primă fază. Germanul s-a ridicat de pe gazon și tot el a continuat, dar șutul său din unghi s-a oprit în plasa laterală.
  • 17 | Faze meciDinamo Kiev
    Yarmolenko se descurcă bine și îl lansează pe Lens în careu, dar Neto iese bine la 11 metri și prinde din fața olandezului.
  • 13 | OcaziiDinamo Kiev
    Fiorentina cere penalty! Oaspeții au reușit o acțiune excelentă de contraatac, care a dus mingea în careul ucrainenilor, la Joaquin. Șutul spaniolului a fost blocat cu mâna de Khacheridi, care a plonjat la sacrificiu în fața mingii. Arbitrul a lăsat jocul să continue.
  • 11 | Faze meci
    Jocul continuă în aceeași notă, cu dominarea clară a Fiorentinei, dar deocamdată fără ocazii la vreuna dintre cele două porți
  • 8 | Faze meciDinamo Kiev
    Joaquin pătrunde în careu pe stânga, dar ratează șutul. Mingea ajunge la Badelj, la circa 25 de metri, însă reluarea acestuia, din prima, se duce cu mult peste poartă.
  • 5 | Faze meciDinamo Kiev
    Fiorentina a dominat primele minute, jocul defășurându-se mai mult în jumătatea de teren a gazdelor, care până acum se apără exact la acțiunile grupării italiene.
    Fluier de start al meciului dintre Dinamo Kiev și Fiorentina, din turul sferturilor de finală din UEFA Europa League.
Vincenzo MontellaFiorentina

VIDEO Dinamo Kiev - Fiorentina 1-1. Babacar a egalat spectaculos în prelungiri pentru "violeți"!

Fiorentina a dat lovitura în prelungirile meciului cu Dinamo Kiev și a obținut un egal muncit, după ce a dominat pe tot parcursul meciului. 1-1 s-a terminat meciul de pe Olimpiyskyi, iar calificarea se va decide la Florența, peste o săptămână, la capătul unui meci care va fi transmis ÎN DIRECT pe Digi Sport

Jeremain Lens a deschis scorul pentru gazde, în timp ce pentru "violeți" a punctat Khouma Babacar, în prelungiri (90+2), cu o execuție spectaculoasă.

Tătărușanu a fost doar rezervă pentru Fiorentina în Ucraina, acolo unde italienii au ratat primele mari ocazii. Mario Gomez (18), Mohamed Salah (26) și Matias Fernandez (32) au irosit șanse importante de a deschide scorul, iar ocaziile s-au răzbunat. Olandezul Lens a deschis scorul pentru gazde, profitând de o deviere fericită la un șut expediat din afara careului (36).

Deși au început curajos repriza secundă, în debutul căreia au jucat mai bine decât în primele 45 de minute, ucrainenii s-au retras prea repede și au fost pedepsiți, până la urmă. Borja Valero a nimerit doar bara (77), însă Babacar, intrat pe teren în minutul 78, a marcat golul de 1-1 în al doilea minut de prelungiri.

Fiorentina are prima șansă la calificare și poate reveni, după 7 ani, în careul de ași din a doua competiție europeană inter-cluburi.

Returul de la Florența se joacă joia viitoare, pe 23 aprilie, ÎN DIRECT pe Digi Sport. Cele mai importante faze VIDEO vor putea fi urmărite pe site-ul www.digisport.ro și pe telefonul mobil, la adresa m.digisport.ro.

PROGRAMUL TV COMPLET AL CANALELOR Digi Sport

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

• 17:00 LIVE Stirile Digi Sport
  • 17:30 Etapa 5 Superliga: Hermannstadt-Botosani
  • 18:15 LIVE Stirile Digi Sport
  • 18:30 Etapa 5 Superliga: Hermannstadt-Botosani
  • 19:30 LIVE Digi Sport Special
  • 20:30 Etapa 5 Superliga: Farul Constanta-CFR Cluj
  • 21:15 LIVE Digi Sport Special
  • 21:30 Etapa 5 Superliga: Farul Constanta-CFR Cluj