Capture
10.000 de bilete vândute într-o singură oră! Anunțul făcut de Mihai Stoica despre meciul cu CFR Cluj
CFR Cluj v FC Arges - Romania Liga 1, Cluj-Napoca - 19 Feb 2023
Fotbalistul de la CFR pe care Dan Petrescu îl dă afară. Ioan Varga a confirmat: ”Nu-l vrea”
Ce a titrat L'Equipe, după înfrângerea PSG-ului cu Borussia Dortmund din semifinalele Champions League

• 78 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie de 2-0, dar şutul gazdelor este blocat de Boli şi prins cu emoţii de Buzbuchi.
  • 39 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie uriaşă pentru Viitorul. Chiţu pleacă de la limita ofsaidului, driblează doi jucători, dar mingea este respinsă de Lopes din apropierea liniei porţii goale.
  • 35 | OcaziiCFR Cluj
    Gomelt e la un pas de 2-0, dar şutul său din careul mic este blocat incredibil de Buzbuchi şi Hodorogea.
  • 34 | Cartonaşe Galbene
    Rădoi este avertizat.
  • 26 | OcaziiCFR Cluj
    Deac e la un pas de dublă, dar şutul său în forţă, de la marginea careului trece puţin peste poartă.
  • 24 | OcaziiCFR Cluj
    Oaspeţii au cerut penalty la un duel între Deac şi Coman, dar Kovacs a făcut semn că jocul poate continua. Reluările arată că a fost lovitură de la 11 metri pentru echipa lui Hagi.
  • 21 | Goluri
    GOOOOOOL CFR!!!! GOOOOL DEAC!!!! Mijlocaşul feroviarilor înscrie cu un şut lobat, din interiorul careului şi deschide scorul în Gruia.
  • 15 | OcaziiCFR Cluj
    Nouvier înscrie, dar golul este anulat pentru o poziţie în care se afla atacantul gazdelor, după o fază complicată, în care o minge respinsă de un fundaş al Viitorului a fost deviată de Bud.
Gică HagiViitorul

CFR Cluj - Viitorul 1-0. Echipa lui Miriuţă, candidată serioasă la titlu. Deac aduce victoria

CFR Cluj a încheiat ideal săptămâna. După ce a fost anunţată iminenta ieşire din insolvenţă, clujenii au învins liderul Viitorul, cu 1-0. Golul care a făcut diferenţa a fost marcat de Deac, după 20 de minute.

Cu 10 minute înainte de pauză, Gomelt a fost blocat în ultimul moment, iar la cealaltă poartă, Chiţu a avut o acţiune periculoasă dar şutul său a fost de asemenea blocat de Larie.

Primul şut al Viitorului pe spaţiul porţii a venit abia cu 20 minute înainte de final, dar execuţia lui Morar nu l-a surprins pe Mincă. În urma acestei victorii şi după înjumătăţirea punctelor, CFR va începe playofful la 4 puncte în spatele liderului şi la doar două în spatele Stelei.

Exclusiv ”A semnat”. Dan Șucu și Victor...

FOTBAL:ROMANIA-MUNTENEGRU, LIGA NATIUNILOR (14.06.2022)