08.01.2014, ora 21:45, Digi Sport 2
Manchester City Manchester City
West Ham West Ham
  • 90 | Final repriza 2
    S-a încheiat partida. Manchester City a învins cu 6-0 și este deja în finala Cupei Ligii
  • 89 | Goluri
    GOOOOL CITY! Dzeko reușește până la urmă să mai puncteze o dată! Bosniacul a tras puternic, fără preluare, sub bară!
  • 82 | OcaziiManchester City
    Dzeko încearcă să mai marcheze o dată, dar șutul său puternic de la mai bine de 10 metri este respins în corner de Adrian
  • 70 | OcaziiManchester City
    Dzeko a trimis puternic cu capul din apropiere, Adrian a izbutit să respingă in-extremis
  • 69 | Faze meciManchester City
    Negredo șutează puternic, dar Johnson respinge în corner
  • 65 | Schimbări
    Schimbare Manchester City: Yaya Toure iese în aplauzele publicului și îi lasă locul lui Demichelis
  • 61 | Goluri
    GOOOOL CITY! Dzeko a înscris la colțul scurt, după ce a pus latul la o centrare perfectă venită din partea lui Clichy
  • 57 | Schimbări
    A doua modificare făcută de oaspeți: Noble îi lasă locul lui Diarra
  • 49 | Goluri
    GOOOOOL CITY! Hat-trick pentru Negredo! Ibericul înscrie cel de-al treilea gol printr-un șut cu stângul din apropierea punctului cu var, la colțul lung.
  • 40 | Goluri
    GOOOOL CITY! Yaya Toure a marcat printr-un șut din interiorul careului, de la 13 metri, la colțul lung. Africanul a încheiat cu gol o cursă fenomenală pornită aproape de mijlocul terenului
  • 36 | OcaziiManchester City
    Dzeko ratează o șansă bună de 3-0: din 12 metri a tras peste poarta lui Adrian
  • 26 | Goluri
    GOOOOL CITY! Deși era în cădere, Negredo a reușit "dubla" printr-un șut la vinclu din interiorul careului.
  • 22 | OcaziiManchester City
    David Silva și Nasri au șutat puternic din afara careului, însă Adrian a fost la post de fiecare dată. West Ham a scăpat cu fața curată
  • 12 | Goluri
    GOOOOL CITY! Alvaro Negredo deschide scorul printr-un șut de la 10 metri, la colțul scurt. Ibericul a fost lansat excelent de Yaya Toure cu o pasă de mai bine de 40 de metri.
  • 5 | OcaziiManchester City
    Javi Garcia are prima ocazie: după un corner executat de Silva, mijlocașul iberic a trimis cu capul puțin pe lângă poartă
Sam AllardyceWest Ham

VIDEO Manchester City - West Ham 6-0. "Cetățenii", în finală. Triplă Negredo, Pantilimon fără probleme

Manchester City a făcut pasul decisiv pentru calificarea în finala Cupei Ligii Angliei, în prima mansă, disputată acasă, împotriva lui West Ham. "Cetățenii" s-au bazat pe Costel Pantilimon în poartă, în timp ce Răzvan Raț a intrat doar pe parcurs, în minutul 75. Elevii lui Manuel Pellegrini s-au impus cu 6-0, prin golurile reușite de Alvaro Negredo (3), Edin Dzeko (2) și Yaya Toure.

Pe Etihad Stadium, Costel Pantilimon a fost titular în echipa lui Manuel Pellegrini şi a admirat din teren recitalul lui Alvaro Negredo. Atacantul spaniol transferat de la Sevilla a deschis scorul în minutul 12 din pasa genială a lui Yaya Toure şi tot el a majorat avantajul lui City la capătul unei combinaţii cu Edin Dzeko. Până la pauză, gazdele au mai punctat o dată prin Yaya Toure după o cursă electrizantă încheiată cu o execuţie de senzaţie.

Imediat după pauză, Negredo a realizat al doilea său hattrick în tricoul lui Manchester City şi a ajuns la 15 reuşite în cele 15 apariţii de pe teren propriu în acest sezon. Festivalul de goluri de pe Etihad Stadium a continuat cu o dublă a bosniacului Edin Dzeko (minutele 60 și 89), care a stabilit rezultatul final: 6-0.

Răzvan Raţ a fost şi el martor la o nouă umilinţă a lui West Ham, după eliminarea de sâmbătă din Cupa Angliei în urma unui 0-5 cu Nottingham Forest. Fundaşul român a intrat în locul lui Joey O'Brien în minutul 75 şi a suportat alături de coechipierii săi cea mai dură înfrângere sub comanda lui Sam Allardyce.

În cealaltă semifinală din Cupa Ligii Angliei, Manchester United a pierdut prima mansă de pe terenul lui Sunderland, cu 1-2 (VIDEO AICI), iar "diavolii" mai păstrează speranțe că vor întoarce soarta calificării în returul de pe Old Trafford, din 22 ianuarie.

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după...

ilie3

Video FCSB este noua campioană a României...

fcsb 2

Video&Foto Un fotbalist de la CFR a intrat pe...

Screenshot 2024-04-28 at 20.00.07

Ange Postecoglou și-a făcut ”praf”...

Manchester City v Tottenham Hotspur - Premier League

• 06:15 Digi Gol
  • FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC CFR 1907 CLUJ, CUPA ROMANIEI BETANO - SEFRTURI DE FINALA (02.04.2024)

FOTBAL: Corvinul Hunedoara - CSC Șelimbăr, ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• grozav

FOTBAL: Petrolul - FC Botoșani, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• radu-naum

• FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-RAPID BUCURESTI, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (30.03.2024)

FOTBAL: Rapid - Universitatea Craiova, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Italian Soccer Serie A Match - Cagliari Calcio Vs US Salernitana, Cagliari, Italy - 09 Mar 2024

FOTBAL: Genoa - Cagliari, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• Valencia CF v FC Barcelona - LaLiga Santander

FOTBAL: Barcelona - Valencia, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Promovare! Vor juca din nou în prima ligă, la 8 ani de când au marcat întreaga lume a fotbalului

promovare

S-a aflat de ce Parma l-a exclus din lot pe Dennis Man! Anunțul făcut în Italia

man

Foto Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!

mm-stoica2

Exclusiv Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”