vizual digisport
(P) Exclusiv pe Superbet: SuperCote de până la 15.00 pentru jucătorii care prind lotul pentru Europeanul din Germania!
superbet
(P) Real – Man. City, finala din sferturi! „Galacticii” vor revanşa după sezonul trecut
Video Exclusiv A intrat în direct la TV și a recunoscut. Dan Petrescu îl vrea președinte la CFR Cluj

(P) Etapă decisivă în Cupă! Cotele pentru cele mai importante meciuri

05.12.2023, 16:40

A venit momentul să aflăm echipele calificate în sferturile de finală ale Cupei, deoarece în această săptămână are loc ultima etapă din faza grupelor. Descoperă meciurile decisive din oferta Superbet şi alege-ţi favoritele!

231205_Meciurile_decisive_din_Cupa_Digi_1060x636
  • SuperLiga: U Cluj - Dinamo, sâmbătă, 20:00, DGS 1

• SuperLiga: Botoșani - Voluntari, sâmbătă, 14:30, DGS 1

Calificarea pe masă

Primul set de meciuri are loc marți seară, începând cu ora 19:00, iar una dintre partide decide cine avansează în sferturile de finală. Echipa câștigătoare dintre UTA Arad și FC Voluntari obține automat un loc în „sferturi”. Totuși, FC Voluntari se poate califica și cu un rezultat de egalitate, în condițiile în care Gloria Buzău nu învinge la Tunari sau Universitatea Craiova nu obține o victorie împotriva Farului Constanța, echipă deja eliminată.

Duel feroviar pentru calificare

Rapid – CFR Cluj reprezintă un alt meci decisiv pentru calificarea în sferturile de finală. În caz de remiză, șansele Rapidului sunt aproape nule, în timp ce CFR păstrează șansele la calificare, cu condiția ca U Cluj sau Alexandria să nu obțină victorii.

Descoperă oferta de SuperPariuri pentru Rapid – CFR!

Miercuri, la aceeași oră cu meciul Rapid - CFR, Universitatea Cluj întâlnește FC Botoșani, o echipă deja eliminată. Calculul pentru elevii lui Ioan Ovidiu Sabău este mult mai relaxat.

O victorie elimină orice emoție pentru U Cluj, dar ardelenii pot avansa în sferturile de finală și în cazul unui rezultat de egalitate sau chiar înfrângere, în funcție de rezultatele celorlalte partide din grupă.

Misiune clară pentru FCSB

Joi, FCSB se confruntă cu FCU 1948, iar obiectivul clar al oltenilor este victoria pentru a se califica! Sigur, FCSB avansează cu o victorie, dar chiar și un rezultat de egalitate este suficient pentru vicecampioni.

Descoperă oferta de SuperPariuri pentru FCU 1948 – FCSB!

În cazul Craiovei însă, un egal nu asigură cu certitudine calificarea; factori decisivi sunt numărul de goluri marcate și rezultatul meciului dintre Oţelul și Dinamo.

Dinamo trebuie să învingă Oţelul pentru a fi luată în considerare pentru calificare, dar și să se întâmple ca meciul dintre FCU și FCSB să nu se încheie la egalitate.

Pentru Oţelul, misiunea este mult mai simplă, deoarece orice rezultat în afară de înfrângere înseamnă calificare.

Etichete: cupa , superbet

După ce a câștigat 1 milion $ la loterie, o femeie s-a gândit să mai joace un bilet și a avut o surpriză neașteptată

O femeie care a câștigat 1 milion de dolari la loterie s-a decis după câteva săptămâni să își mai...

*EXCLUSIVE* Former Swedish footballing Maverick Zlatan Ibrahimovic wearing a Ferrari cap spotted with his wife Helena Seger as they enjoyed a spot of lunch at Palazzo Parigi Hotel in Milan.
Femeia care l-a refuzat pe ”Dumnezeu” e cu 11 ani mai în vârstă decât iubitul ei: ”A renunțat la tot pentru mine”

Are 38 de ani și a iscat multe discuții după ce s-a aflat ce dietă ține. ”N-ar trebui să te lauzi cu asta”
Irina Shayk / Foto: Instagram@irinashayk
”Dacă mă cheamă Gigi Becali și-mi dă 35.000 €, aș zice NU”. A câștigat 4 trofee cu FCSB, dar nu vrea să revină
8
După ce Drăgușin a fost ”uitat” pe bancă 5 meciuri la rând, englezii au răbufnit
dragusin
Pensia lui Rică Răducanu: nu s-a ferit să spună suma pe care o încasează lunar
rica raducanu

”De ce FCSB?”. Marius Ștefănescu, enigmatic: ”Ce să fac, să mă pun rău cu patronul?”
February 25, 2024, Sfantu Gheorghe,Romania, Superliga Season 2023-2024, Stage 27, SEPSI OSK vs FC Universitatea Cluj, Se
La șase zile după ce a câștigat titlul, Darius Olaru a spus de la cine a primit cel mai emoționant mesaj
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-FCSB, SUPERLIGA SUPERBET (28.01.2024)
Ce concluzie a tras Gică Hagi, după 1-4 cu Sepsi: ”Gol pe centru ca la copii”. Precizarea făcută de ”Rege”