superbet
(P) Real Madrid, mare favorită să ajungă în finală! Bayern vrea să calce pe urmele lui Dortmund
240507_PSG_Dortmund_DigiSport_Blog_SoMe_1060x636
(P) PSG – Dortmund: aflăm prima finalistă a Ligii Campionilor!
ianis
Video Ianis Hagi a jucat cu locul 2 din Spania, după 5 meciuri la rând pe bancă, și a fost decisiv! Nota primită

(P) Inter - AC Milan, episodul 4: O nouă speranţă! SuperOferta pentru Derby della Madonnina

19.04.2022, 13:47

Este o perioadă în care rivalitatea locală dintre Inter şi AC Milan s-a extins în întreg fotbalul italian. Principalele favorite la câştigarea campionatului în acest an se duelează pentru a patra oară în sezonul actual, iar una singură va ajunge în finala Cupei Italiei. Inter a câştigat trofeul de şapte ori, Milan de cinci.

cross
  • Premier League: Tottenham - Burnley, sâmbătă, 17:00, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - CFR Cluj, sâmbătă, 20:00, DGS 1

Inter, fără victorie în derby

Cel de-al patrulea Derby della Madonnina din sezonul 2021-2022 reprezintă şi o nouă speranţă pentru fanii nerazzurri, pentru că echipa antrenată de Simone Inzaghi nu a reuşit să-şi învingă marea rivală în precedentele trei întâlniri.

În turul din Serie A eroul lui Milan s-a numit Ciprian Tătăruşanu. Înlocuitorul lui Maignan, accidentat, a parat lovitura de la 11 metri a lui Lautaro Martinez, iar partida s-a terminat la egalitate, 1-1. În retur, eroul „diavolilor” a fost experimentatul atacant francez Olivier Giroud. Condusă pe tabel, Milan a revenit în meci şi l-a câştigat graţie celor două goluri înscrise aproape dintr-un foc de Giroud. Ultima întâlnire şi cea mai „ştearsă”. 0-0 în meciul tur, parcă dorinţa ambelor echipe fiind ca totul să culmineze, în stil hollywoodian, în meciul decisiv.

Cine se califică în finala Cupei Italiei? Vezi aici oferta Superbet pentru Inter – AC Milan!

Milan nu primeşte gol

De la meciul tur, din cupă, Milan nu a mai primit gol. În total sunt şapte meciuri, şase dintre ele în Serie A în care, indiferent de absenţele din defensivă, poarta apărată de „magicul” Mike Maignan a rămas intactă pe parcursul celor 90 de minute.

Pe lângă Lautaro Martinez, Inter se bazează şi pe Edin Dzeko, al doilea om din atacul echipei lui Simone Inzaghi. Vârful bosniac a înscris 13 goluri în acest sezon pe stadionul pe care îl împart cele două echipe rivale din Milano.

Mizezi pe marcatori? Vezi aici Pariurile Speciale pentru Inter – AC Milan!

Indiferent de cine va marca, un lucru este aproape cert: Nu va fi italian! Ultimul fotbalist italian care a marcat în Derby della Madonnina este Patrick Cutrone, atacantul împrumutat în acest moment la Empoli. A fost un gol decisiv, în prelungirile unui meci de cupă de la finalul anului 2017. De atunci, 28 de goluri au fost înscrise în meciurile Inter – Milan, însă niciunul dintre goluri nu au fost marcate de italieni.

Acel gol al lui Eriksen

AC Milan are o singură înfrângere în ultimele nouă partide jucate în Cupa Italiei, iar aceea este chiar într-un meci cu Inter.

Inter o elimina pe Milan în sferturile de finală ale cupei în sezonul trecut. Un meci care este ţinut minte pentru conflictul aprins dintre Lukaku şi Zlatan Ibrahimovic, soldat cu eliminarea suedezului; dar şi pentru modul în care Inter a câştigat acea partidă. Era al 7-lea minut de prelungire, iar Ciprian Tătăruşanu apăra poarta lui Milan. La puţin peste 20 de metri distanţă de fostul internaţional român era Christian Eriksen, care a executat o lovitură liberă fără cusur, danezul fiind responsabil pentru victorie şi, automat, calificare.

Etichete: inter - ac milan , advertorial superbet

Orașul cu cei mai mulți bogați din lume. 1 din 24 de locuitori este milionar

Averea totală combinată a locuitorilor orașului este mai mare de 3 trilioane de dolari.

Gigi Becali, bun de plată? Cum poate ajunge să plătească o avere pentru Siyabonga Ngezana

Viral instant! Ce a pățit Andreea Bălan la un concert: ”Dezastru!”. Reacția artistei, ”de milioane”
Screenshot 2024-05-10 092035
Englezii au mai descoperit ceva: Real Madrid a încălcat protocolul UEFA!
Real Madrid v FC Bayern München: Semi-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24
Cine ar fi, până la urmă, noul antrenor al Rapidului: "5 titluri și 4 cupe!"