Braşov, gazda campionatelor mondiale de Asihara Karate

Video Dunărea Călăraşi - CSM Poli Iaşi 5-0. Gazdele, la un punct de podium

Azi e ziua alegerilor la COSR! George Boroi și Anişoara Cuşmir Stanciu și-au retras candidaturile

futsal calarasi

14.11.2016, 20:15
  • Cupa Spaniei, sferturi: Leganes - Real Madrid (joi, 22:30, Digi Sport 1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

Dunărea Călăraşi s-a apropiat la un punct de podiumul Ligii Naţionale de futsal, după victoria clară de pe teren propriu cu CSM Poli Iaşi, scor 5-0.

Gazdele au dominat în prima repriză în care au marcat de trei ori prin Plugaru, Şotârcă şi Movileanu. După pauză, ieşenii au scos portarul pentru a forţa revenirea, însă au primit repede şi al patrulea gol, marcat de Vârlan, iar scorul final a fost stabilit de Şotârcă.

A fost prima victorie a celor de la Dunărea Călăraşi în ultimele 6 întâlniri cu ieşenii.

VIDEO Dunărea Călăraşi - CSM Poli Iaşi 5-0

Cu mandat în Parlamentul European încă din 2009, Viorica Dăncilă n-a prea vorbit engleza în public.

Video Inedit: un jucător de futsal și-a cerut iubita în căsătorie înaintea meciului!

captura nunta futsal

Casieră promovată direct în Guvern, acum în conducerea Rompetrol

Video Autobergamo Deva - City'Us Tg. Mureş 2-5. Gazdele au pierdut șefia clasamentului