dublu tenis

Video Fan şi Xu, campionii probei de dublu de la Campionatele Mondiale de la Dusseldorf

Video Ma Long, campion mondial la Dusseldorf. Spectacol total în finala cu Fan Zhedong

glory

Video Scandal la Glory 42. Fanii au intrat în ring să-l bată, după ce și-a făcut KO adversarul care era cu spatele

ma long

05.06.2017, 19:19

Spectacol total în finala Campionatelor Mondiale de tenis de masă de la Dusseldorf, între numărul 1 mondial, Ma Long și ocupantul locului secund, Fan Zhedong. ÎN DIRECT la Digi Sport, cei doi reprezentanți ai Chinei au oferit spectatorilor câteva schimburi extraordinare.

Pe primul loc în lume din martie 2015, multiplul campion olimpic și mondial s-a desprins la 3-1 și mai avea nevoie de doar un set pentru a cuceri titlul suprem. Rivalul său nu a fost de acord însă și a trimis întalnirea în decisiv.

Ultmul set a fost pe muchie de cuțit. Condus cu 9-7, Ma Long a avut minge de meci, dar Fan Zhedong a egalat. Până la urmă, Ma Long s-a impus cu 12-10 și a cucerit titlul mondial.

GAFĂ uriașă a Vioricăi Dăncilă: „Avem un interviu absolut ridicol”

Gafă a europarlamentarului Viorica Dancilă, propusă de PSD pentru funcţia de premier.

Samara, după succesul superb al "tricolorelor": "Ne susţinem una pe cealaltă"

samara

O fotografie surprinsă la -60 de grade Celsius a devenit virală

dublu tenis

Video O nouă finală pentru Ding Ning. Meciul pentru titlul mondial e ÎN DIRECT la Digi Sport