AS Roma - Viktoria Plzen 5-0. Dzeko -hattrick

Video AS Roma - Viktoria Plzen 5-0. Hat-trick Dzeko, în "execuția cu public" de pe Olimpico

03.10.2018, 00:39
  • Liga 2: Corvinul - Csikszereda, miercuri, 17:30, DGS 1

• Champions League: Real Madrid - Bayern, miercuri, 22:00, DGS 1

Edin Dzeko a fost eroul Romei în meciul cu Viktoria Plzen, din Grupa G a sezonului 2018-2019 din UEFA Champions League. Atacantul bosniac a reușit un hat-trick în victoria cu 5-0.

Dzeko (32 de ani) a rezolvat ecuația meciului cu Viktoria Plzen încă din prima repriza. Pe Stadio Olimpico, atacantul Romei a deschis scorul după numai 3 minute, după ce a dejucat pasul la ofsaid al cehilor. Cengiz Under putea să majoreze avantajul Romei, dar șutul sau violent a nimerit transversala (29). Cu 5 minute înainte de pauză, Dzeko a marcat pentru 2-0, după centrarea lui Florenzi. Nu a fost ultima ocazie a primei reprize, pentru că același Florenzi a ratat singur cu portarul (40).

Scorul a luat proporții în minutul 64, când Under l-a învins pe Kozacik. Tot mijlocașul turc a creat și faza golului 4 al Romei, marcat de Justin Kluivert. Cu victoria asigurată, Eusebio Di Francesco a efectuat toate schimbarile în acelasi timp și a trimis pe teren doi jucători de 19 ani, Pellegrini si Zaniolo, dar și pe cehul Schick (74).

În prelungiri, Dzeko a reușit hat-trick-ul și a stabilit scorul final, 5-0 pentru Roma. În runda următoare, italienii joacă pe terenul liderului surpriză al grupei, CSKA Moscova, care a câștigt cu 10 în fața lui Real Madrid (VIDEO&DETALII).

ECHIPELE

Roma (4-2-3-1): Olsen - Florenzi, Fazio, Juan Jesus, Kolarov (74 Luca Pellegrini) - Cristante, Nzonzi - Under (74 Zaniolo), Lorenzo Pellegrini (74 Schick), Kluivert - Dzeko;
Antrenor: Eusebio Di Francesco;

Plzen (4-2-3-1): Kozacik - Reznik, Hejda, Hubnik, Limbersky - Prochazka, Hrsovsky - Zeman (71 Moses), Horava (64 Kolar), Kovarik - Krmencik (78 Reznicek);
Antrenor: Pavel Vrba.

Clasamentul Grupei G din UEFA Champions League

VIDEO CU REZUMATUL PARTIDEI

Etichete: liga campionilor , video liga campionilor , uefa champions league , roma - viktoria plzen 5-0 , champions league roma , video roma - viktoria plzen , video roma - viktoria plzen champions league , rezumate liga campionilor

O femeie și-a reclamat soțul pentru ce a forțat-o să facă în dormitor. Dar un judecător i-a spus că în căsătorie e permis orice

Un judecător din India i-a respins plângerea unei femei care a spus că soțul ei a forțat-o să aibă relații intime „nenaturale”, întrucât, potrivit legii indiene, nu este ilegal ca un soț să-și oblige soția să întrețină acte sexuale.

Împușcată mortal în plină stradă, la 21 de ani, alături de iubit! Autoritățile au făcut o descoperire care schimbă totul

News Alert Primele declarații date de Mircea Lucescu la ieșirea de la întâlnirea cu Șucu și Copos

Dan Șucu a început negocierile! Lovitura pregătită în secret la Rapid: peste 300 de meciuri în Premier League!

Au venit primele oferte: Radu Drăgușin poate pleca de la Tottenham după șase luni! Urmează întâlnirea decisivă

Veste proastă pentru Radu Drăgușin: Tottenham a decis să înceapă negocierile!

Exclusiv Cea mai dură reacție după ce FCSB a câștigat titlul: ”E înjunghiat pe la spate”

Cifrele dezastrului! De câte ori a lovit PSG bara în meciurile cu Dortmund: ”Record absolut” / ”Frustrare”

Exclusiv Mihai Rotaru a vorbit despre Dan Petrescu și a stârnit hohote de râs în direct la TV

Dennis Politic rămâne în SuperLiga și dacă retrogradează Dinamo. Ce echipă s-a interesat de el

Real Madrid - Bayern Munchen LIVE VIDEO, 22:00, DGS 1. Marea luptă pentru finala UEFA Champions League, după 2-2 în tur

Al-Khelaifi a răbufnit după eliminarea PSG-ului din semifinalele UEFA Champions League!

PEROZShakira, îndrăzneață într-o rochie albă tare decupată, la petrecerea de după Met Gala. A defilat ca pe podiumul de modă

FILM NOWA renunțat la rochia elegantă de la Met Gala pentru o fustă total transparentă, un maiou scurt și pantofi sport. Soția lui Matt Damon, mama a 4 copii, în formă maximă la 47 de ani

Top 5 deziluzii în Superliga din acest sezon! Au venit în România ca niște staruri, dar au dezamăgit crunt citeşte ştirea pe Prosport.ro

Paula Badosa s-a dezlănțuit după ce s-a despărțit de Stefanos Tsitsipas citeşte ştirea pe ziare.com

Creatura nemaivăzută descoperită într-o peșteră: Are colți ascuțiți ca lamele și solzi puternic crestați pe burtă citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Doja Cat, ca ieșită din duș, direct la Met Gala 2024. A plecat din hotel în prosop, la eveniment a apărut într-un tricou ud