Meciul Celtic - Feyenoord / Foto: Profimedia

Video Celtic - Feyenoord 2-1. Scoțienii, pe ultimul loc în Grupa E. Olandezii s-au calificat în Europa League

14.12.2023, 00:28
  • Cupa României, finala: Corvinul - Oțelul, miercuri, 20:30, DGS 1

• Premier League: Manchester United - Newcastle, miercuri, 22:00, DGS 2

Celtic a învins-o pe Feyenoord Rotterdam, scor 2-1, în cadrul ultimei etape a fazei grupelor din UEFA Champions League.

Celtic, victorie de palmares cu Feyenoord în Champions League

Palma a deschis scorul pentru Celtic, în minutul 33, din lovitură de la 11 metri.

Oaspeții au egalat pe final. Minteh a restabilit egalitatea cu reușita sa din minutul 82.

Gazdele au dat lovitura, în cele din urmă, în prelungiri. Lagerbielke a marcat golul victoriei în minutul 90+1.

Scoțienii, eliminați. Olandezii, în Europa League

Deși a câștigat meciul de pe teren propriu cu Feyenoord, Celtic a terminat pe ultimul loc al Grupei E din Champions League, cu 4 puncte din șase meciuri.

De partea cealaltă, Feyenoord a încheiat pe locul al treilea, cu 6 puncte, în spatele lui Atletico Madrid și Lazio. Olandezii vor evolua astfel în play-off-ul din Europa League.

Clasamentul Grupei E din Champions League

Clasamentul final al Grupei E, sezonul 2023/2024 din Champions League / Foto: Flashscore.ro

VIDEO Rezumat Celtic - Feyenoord 2-1

Etichete: grupe champions league , celtic feyenoord , rezumat celtic feyenoord

Bărbatul omorât în bătaie de doi tineri de 16 și 20 de ani lângă Parcul Crângași a încercat să apere două fete

Bărbatul de 46 de ani care a fost omorât de doi tineri, de 16 și 20 de ani, lângă Parcul Crângași din București, a încercat să apere două fete, fiicele iubitei lui, care îl însoțeau.

Nota primită de Radu Drăgușin, după ce a jucat peste 100 de minute cu Manchester City

Nu mai există dubii: Tottenham i-a decis viitorul lui Radu Drăgușin!

Cristi Tănase nu a stat pe gânduri, după ce soția a obținut ordin de restricție împotriva sa pentru 12 luni

Radu Drăgușin i-a făcut pe spanioli să exclame ”Incredibil! Inexplicabil!” în meciul cu City. Reacția lui spune totul

8.300.000€ vrea Gigi Becali: trei echipe din Franța sunt interesate de fotbalistul adus cu 600.000€ la început de sezon

Banu` contează! Gigi Becali a refuzat să plătească petrecerea FCSB-ului: replică surpriză pentru jucători

Fanii lui Tottenham, despre Radu Drăgușin: "Reziliați-i contractul!"

Exclusiv ”Sunt convins”. Viorel Hizo a numit favorita în finala Cupei României

”Câinii” fac ”infern” pe Arena Națională! Câte bilete s-au vândut la Dinamo - Csikszereda, cu 5 zile înainte de meci

Momentul care a permis virusului COVID-19 să se răspândească la mii de oameni. Verdictul unui medic italian

PEROZMădălina Ghenea, doar în costum de baie la bordul unui avion privat, pregătită de vară. "Pilotul se va prăbuși", i-au scris fanii

FILM NOWCameron Diaz și Keanu Reeves, din nou împreună într-un film, după 28 de ani. Cum au fost surprinși pe platourile de la „Outcome”, pelicula regizată de Jonah Hill

Fostul milionar din fotbalul românesc e sărac lipit. Acum a ajuns să ”discute cu extratereștrii” citeşte ştirea pe Prosport.ro

Ora de start a meciului Simonei Halep. Românca joacă la Paris, dar visul numit Roland Garros s-a spulberat citeşte ştirea pe ziare.com

Adevărul despre aflarea locației unui contact din WhatsApp, fără să știe citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Fosta iubită a lui Dorian Popa, super distracție în Dubai. Bruneta de 41 de ani și-a luat la ea numai ținute scurte, decupate și mulate