Julian Nagelsmann, antrenor/ Foto: Profimedia

Julian Nagelsmann, sincer după meciul cu Villarreal: ”Am meritat să pierdem”

07.04.2022, 08:16
  • La Liga: Real Madrid - Alaves, marți, 22:30, DGS 2

• Premier League: Tottenham - Manchester City, marți, 22:00, DGS 1

Julian Nagelsmann (34 de ani), antrenorul celor de la Bayern Munchen, a tras concluziile după ce echipa sa a pierdut meciul din ”sferturile” UEFA Champions League cu Villarreal, scor 0-1.

Tehnicianul bavarezilor nu a încercat să găsească scuze pentru echipa sa și a recunoscut meritul elevilor lui Unai Emery, care pleacă acum cu prima șansă în returul de la Munchen, având avantajul golului marcat de Danjuma.

Julian Nagelsmann: ”Am meritat să pierdem”

Antrenorul lui Bayern recunoaște faptul că echipa sa putea să termine meciul cu Villarreal și cu un rezultat mult mai defavorabil decât cel înregistrat.

Am meritat să pierdem. Nu am fost deloc buni. În prima repriză, ne-a lipsit puterea în apărare și am avut prea puține ocazii.

În repriza a doua a fost un joc complet sălbatic. Am cedat controlul pentru că eram disperați să înscriem, dar am fi putut primi încă două goluri", a declarat Jușlian Nagelsmann, potrivit DAZN.

Villarreal - Bayern Munchen 1-0. ”Submarinul Galben”, surpriză mare cu bavarezii

”Submarinul Galben” a deschis scorul din primele minute ale partidei, în minutul 8, când Dani Parejo i-a pasat în interiorul careului lui Danjuma care nu i-a dat nicio șansă lui Manuel Neuer.

Bavarezii au avut o ocazie bună în minutul 23, când Kimmich a șutat din afara careului, însă pe lângă poartă.

Spaniolii au reușit să trimită din nou balonul în poarta lui Neuer în minutul 41, când Coquelin a avut o execuție splendidă la o centrare, iar mingea a aterizat în plasă. Reușita a fost însă anulată pe motiv de ofsaid.

După pauză, bavarezii au fost mai periculoși la poarta lui Rulli. Gnabry a șutat spre poarta argentinianului, iar Muller a încercat să devieze balonul, însă acesta a trecut pe lângă poartă.

Gerard Moreno putea înscrie în minutul 53, când Gerard Moreno a șutat superb de la distanță direct în stâlpul lateral al porții lui Neuer.

Tot Villarreal a avut o șansă importantă în minutul 62. Același Gerard Moreno l-a surprins pe Neuer ieșit mult din poartă și a șutat din propria jumătate, însă pe lângă poartă.

Spaniolii își puteau dubla avantajul pe finalul partidei, în minutul 87, când Lo Celso l-a driblat în fața porții pe Upamecano și i-a pasat în lateral lui Pedraza care a șutat mult pe lângă poartă.

VIDEO Rezumat Villareal - Bayern 1-0

Etichete: julian nagelsmann , video villareal-bayern

BBC: „Nu a fost un eșec. A fost trădare!” Un comandant ucrainean povestește cum rușii au invadat Harkovul trecând granița nestingheriți

În ultimele zile, forțele ruse au ocupat în jur de 100 de kilometri de teritoriu ucrainean din regiunea Harkov; în estul Ucrainei, Rusiei i-a luat luni de zile ca să obțină aceleași rezultate, relatează BBC. „Nu a fost nicio primă linie de apărare. Rușii au intrat pur și simplu”, a spus un comandant din trupele speciale care au eliberat teritorii vaste în timpul ofensivei surpriză a armatei ucrainene din toamna anului 2022.

Exclusiv Anamaria Prodan, toate detaliile despre nunta cu Gavril. Cine va cânta și unde se va organiza

Exclusiv ”Cu mine vorbești cu 'domnul Rotaru', Iliuță!”. Mihai Rotaru, reacție arogantă la adresa lui Ilie Dumitrescu

E gata: primul transfer al FCSB-ului! Ce salariu va primi jucătorul

Video Ce nu s-a văzut la TV! Gigi Becali și-a aruncat telefonul în direct și la scurt timp a rămas fără șapca de 450 € | VIRAL

"Coșmar! Nu putea fi mai rău pentru Simona Halep!" Presa din SUA, reacție tranșantă

Pleacă de la FCSB! Gigi Becali: ”Îi mulțumim. Voiam să rămână”. Patronul campioanei a anunțat o altă mutare: ”Vine”

Rapid și FCSB vor același fotbalist! Tocmai a retrogradat în Liga 2

Gigi Becali a făcut anunțul despre transferul lui Florin Tănase: ”Pot să vă zic sigur”

Antrenorul care a pregătit în acest sezon ambele echipe retrogradate, ”săgeți” către FCU Craiova: ”Am transmis”

Julian Nagelsmann a stabilit obiectivul naționalei Germaniei la EURO 2024: ”Este normal să ne dorim acest lucru!”

Oficial Dorit de Bayern Munchen, Julian Nagelsmann și-a decis viitorul și a semnat

PEROZCe a descoperit o fată despre iubitul ei, imediat ce l-a părăsit. "Am realizat că toți prietenii lui și familia știau și mi-au ascuns"

FILM NOWCameron Diaz și Keanu Reeves, din nou împreună într-un film, după 28 de ani. Cum au fost surprinși pe platourile de la „Outcome”, pelicula regizată de Jonah Hill

Reacția lui U Cluj despre transferul lui Alex Chipciu la FCSB! Marele vis al căpitanului: ”Cred că are o șansă reală” citeşte ştirea pe Prosport.ro

WTA Roma: cum s-a terminat disputa dintre Danielle Collins și Irina Begu, după ce românca a salvat cinci mingi de meci citeşte ştirea pe ziare.com

Cel mai periculos lucru de pe Pământ: dacă stai lângă el 5 minute, te omoară în 2 zile și este foarte aproape de România citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Bebe Rexha, într-o zi obișnuită, fără machiaj de scenă. A ieșit la plimbare cu simpaticul ei cățel, pe străzile din Los Angeles