Matevz Vidovsek a apărat un penalty în meciul Olimpija Ljubljana - Ludogorets / Foto: Profimedia

Video Nebunie în preliminariile Champions League! Penalty ratat în minutul 90+12 și calificare dramatică

02.08.2023, 12:53
  • Fotbal: FC Bihor - Ghiroda și Giarmata Vii, miercuri, 17:30, DGS 1

• Fotbal: Belgia - Muntenegru, miercuri, 21:30, DGS 1

Marți, 1 august, s-au disputat manșele secunde ale patru jocuri din turul doi preliminar din UEFA Champions League.

Olimpija Ljubljana s-a calificat dramatic în turul trei preliminar din UEFA Champions League

Slovan Bratislava s-a calificat în dauna celor de la Zrinski, Aris Salonic a trecut de BATE Borisov, Panathinaikos a mers în runda următoare după victoria cu Dnipro-1, iar Olimpija Ljubljana și Ludogorets au oferit cel mai plin de suspans meci.

După 1-1 în tur, campioana Bulgariei a deschis scorul în Slovenia după 15 minute, prin Despodov. Elsnik a restabilit egalitatea după doar câteva zeci de secunde, iar în minutul 90+2 a reușit dubla. Son, de la Ludogorets, a fost eliminat în minutul 82, însă bulgarii au avut ocazia de a trimite meciul în prelungiri, în minutul 90+12!

Ludogorets a beneficiat de o lovitură de pedeapsă, Despodov și-a asumat responsabilitatea executării, însă portarul Matevz Vidovsek (23 de ani) a izbutit intervenția carierei și a trimis-o pe Olimpija în turul trei preliminar din Champions League.

în tur 3-1, scor general 5-3

Programul meciurilor de miercuri din turul 2 preliminar al UCL, sezonul 2023-2024

în tur 2-2

Etichete: preliminarii champions league , olimpija ljubljana ludogorets , penalty ludogorets

Răsturnare de situație în cazul elevului agresat sexual în toaleta unei școli din București. Ce au descoperit procurorii

Decizie de ultimă oră a procurorilor: au clasat dosarul acuzațiilor de viol la Şcoala Nicolae Titulescu din sectorul 1 al Capitalei. Parchetul de pe lângă Tribunalul Bucureşti a clasat dosarul apreciind că fapta nu există.

”Ubioh bih se!”. Ce i-a spus Novak Djokovic soției, cu care s-a certat în timpul meciului de la Roland Garros

Exclusiv Starul internațional căsătorit cu o româncă, de nerecunoscut! ”S-a îngrășat și el”

Oficial Cale liberă pentru transferul lui Horațiu Moldovan

L'Equipe a descris într-un singur cuvânt răspunsul lui Cristiano Ronaldo pentru Kylian Mbappe

Scene rar întâlnite: Novak Djokovic și-a ieșit din minți când a auzit ce i-a strigat soția din lojă

Video Edi Iordănescu, ”scut” în fața lui Dennis Man. ”Știți în cât timp se ia o decizie la un meci de fotbal?”

Joan Laporta, fără milă la adresa celor de la Real Madrid! Cum i-a atacat pe Florentino Perez & Co.

Rangers insistă pentru transferul lui Albion Rrahmani. Directorul clubului a negociat cu impresarii rapidistului

Urmează transferul? Ianis Hagi a făcut un anunț în direct legat de viitoarea sa echipă

FCSB scapă de cel mai tare adversar din primul tur preliminar al UEFA Champions League, dacă Real Madrid câștigă trofeul

Acum știm toate reprezentantele României în Europa! Posibilele adversare pentru FCSB, CFR, Universitatea Craiova și Corvinul

PEROZIrina Columbeanu, șic și modernă la balul de la liceu. Seamănă din ce în ce mai tare cu mama ei și duce o viață de vis în SUA

FILM NOWFermecătoarea Dakota Fanning, la 30 de ani. Fostul copil minune al Hollywoodului a uimit cu apariția sa la premiera filmului „The Watchers”

A început deja războiul din mercato! Gică Hagi și Dan Șucu se luptă pentru semnătura fostului jucător al lui Rennes citeşte ştirea pe Prosport.ro

Novak Djokovic s-a retras de la Roland Garros și va pierde locul unu ATP! Cine profită de accidentarea sârbului citeşte ştirea pe ziare.com

Fotbalist român mort la doar 19 ani. Mesajul clubului de fotbal după tragica dispariție a lui Flavius Magraon citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Katy Perry, în costum de baie și pantofi cu toc, pe balcon, la Cannes. A continuat show-ul început la petrecerea unor miliardari