Neymar, la meciul cu Maccabi Haifa / Foto: Twitter @neymarjr

Video Neymar a încasat cartonașul galben pentru bucuria la gol. Ce i-a spus arbitrul după meci

15.09.2022, 08:45
  • SuperLiga: U Cluj - Dinamo, sâmbătă, 20:00, DGS 1

• SuperLiga: Botoșani - Voluntari, sâmbătă, 14:30, DGS 1

PSG a învins-o pe Maccabi Haifa, scor 3-1, în etapa a doua a grupelor UEFA Champions League.

Lionel Messi, Kylian Mbappe și Neymar au marcat golurile pentru parizieni în minutele 37, 69 și 88, respectiv Chery, în minutul 24, pentru Maccabi Haifa.

Neymar a încasat cartonașul galben pentru bucuria de la gol. Arbitrul și-a cerut scuze după meci

Bucuria de la gol a lui Neymar / Foto: Captură Digi Sport

După ce a marcat golul al treilea al celor de la PSG în confruntarea cu Maccabi Haifa, Neymar s-a bucurat în stilul său obișnuit deja. Brazilianul a dus două degete aproape de tâmple, iar în același timp a scos limba.

Bucuria de la gol nu a fost pe placul arbitrului partidei, care l-a sancționat pe Neymar. Brazilianul i-a cerut explicații centralului, însă Daniel Siebert și-a menținut decizia, privind bucuria de la gol ca pe un gest ofensator.

VIDEO cu bucuria de la golul lui Neymar

După meci, Neymar a dezvăluit că a discutat cu arbitrul, iar acesta și-ar fi cerut scuze pentru că l-a sancționat pe jucătorul de la PSG.

Cartonașul galben? Tocmai l-am văzut pe arbitru și l-am întrebat de ce mi-a dat cartonașul. Și-a cerut scuze și a spus că are încredere în mine (n.r. referitor la bucuria de la gol). Oh, acum ai încredere în mine?

După ce primesc galben și sunt avertizat? Este lipsă de respect, trebuie să le cer celor de la UEFA să sărbătorească asta?”, a spus Neymar, la finalul meciului cu Maccabi Haifa.

Maccabi Haifa – PSG 1-3. Messi, Neymar și Mbappe, din nou decisivi

PSG putea deschide scorul încă din minutul 2, însă șutul lui Kylian Mbappe a fost blocat, iar balonul a ieșit în afara terenului.

Neymar a avut o șansă importantă în minutul 7, însă a obținut doar o lovitură de la colțul terenului. Messi putea înscrie în minutul 18, însă defensiva adversă a rezolvat ușor faza.

Maccabi Haifa i-a surprins pe parizieni în minutul 24 când Chery a reușit să deschidă scorul după o eroare a lui Verratti. Sandgren a centrat, iar Chery a înscris din fața porții lui Donnarumma.

Câteva minute mai târziu, Pierrot a înscris în poarta lui Donnarumma, însă reușita sa a fost anulată pe motiv de ofsaid.

Messi a restabilit egalitatea pe finalul primei reprize, când a ajuns la un balon respins în careu.

În repriza secundă, Messi a pasat decisiv la golul lui Kylian Mbappe în minutul 69. Fracezul a trimis cu latul cu piciorul drept și scorul a devenit 2-1 în favoarea parizienilor.

Scorul final a fost stabilit pe finalul partidei de Neymar care a ajuns la centrarea lui Verratti și a înscris în poarta apărată de Cohen.

Parizienii sunt liderii grupei H, cu un total de șase puncte, în timp ce Maccabi Haifa sunt pe ultimul loc, fără niciun punct.

VIDEO Rezumat Maccabi Haifa - PSG 1-3

Etichete: neymar , cartonas galben , daniel siebert , maccabi haifa psg , cartonas galben neymar

Unei femei i s-a cerut să se târască și să mugească la interviul pentru job. Experiențe bizare și umilitoare din procesul de recrutare

În timpul interviurilor pentru angajare, candidații pot avea parte de întâmplări neplăcute sau umilitoare și de multe ori sunt discriminați fățiș din cauza vârstei, a sexului sau a aspectului fizic. BBC a adunat într-un material cele mai ciudate experiențe avute în timpul interviurilor de persoane aflate în căutarea unui loc de muncă.

Foto După ce s-a lăsat filmată la duș, alături de soțul ei, a semnat contractul vieții. ”Ne vedem acolo”

Femeia care l-a refuzat pe ”Dumnezeu” e cu 11 ani mai în vârstă decât iubitul ei: ”A renunțat la tot pentru mine”

Exclusiv ”Dacă mă cheamă Gigi Becali și-mi dă 35.000 €, aș zice NU”. A câștigat 4 trofee cu FCSB, dar nu vrea să revină

Exclusiv ”Daniel Niculae, OUT de la Rapid - Șumudică, antrenor”. Mutări spectaculoase în Giulești. Cine va fi președinte

După ce Drăgușin a fost ”uitat” pe bancă 5 meciuri la rând, englezii au răbufnit

Reacția presei din Ungaria, după scandările xenofobe de la Farul - Sepsi

S-a terminat: pleacă de la Real Madrid după 12 ani! Spaniolii au anunțat unde va merge

I-a spus ”NU” FCSB-ului și acum e gata să meargă la CFR! Dan Petrescu îl cere insistent

Mihai Neșu, adevărul despre divorț: ”Ei nu i-a plăcut niciodată”. S-a spus că soția l-a părăsit după accidentul teribil

Video Cine râde la urmă râde mai bine! Gestul făcut de Dembele pe Camp Nou, după ce a scos-o pe Barcelona din UCL

Neymar a ales echipa pe care o va susține în meciul Barcelona - PSG

PEROZCum arată Adelina Pestrițu în costum de baie, după ce a renunțat la implanturile mamare. Vedeta are o siluetă de invidiat

FILM NOW"A fost un dezastru. Lui Dwayne nu-i păsa deloc". The Rock ar fi întârziat deseori și 7-8 ore la filmările de la "Red One"

Adrian Șut, poate fi primul transfer de milioane pe care Gigi Becali îl face! Clubul de tradiție din Spania vrea să-l cumpere citeşte ştirea pe Prosport.ro

Fostul antrenor al lui Dinamo a dat lovitura în afaceri! Vinde pantofi scumpi în Franța citeşte ştirea pe ziare.com

Pensia pe care o primește Rică Răducanu. Ce sumă încasează în fiecare lună citeşte ştirea pe Playtech.ro

PROFM Misterul e atuul ei. Ipostaza în care s-a lăsat pozată Antonia i-a dat gata pe fani: "A venit iepurașul"