Dezvăluirile făcute în L'Equipe despre Neymar, la 8 luni de la plecare: ”Messi măcar te saluta!”
Neymar, beat la antrenamentele PSG-ului! Acuzații fără precedent din partea unui fost coleg
csa-steaua-fcsb
Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua
Liga Digi Sport

Video Neymar a încasat cartonașul galben pentru bucuria la gol. Ce i-a spus arbitrul după meci

15.09.2022, 08:45

PSG a învins-o pe Maccabi Haifa, scor 3-1, în etapa a doua a grupelor UEFA Champions League.

Neymar, la meciul cu Maccabi Haifa / Foto: Twitter @neymarjr
  • SuperLiga: Hermannstadt - Petrolul, joi, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - CFR, joi, 21:45, DGS 1

Lionel Messi, Kylian Mbappe și Neymar au marcat golurile pentru parizieni în minutele 37, 69 și 88, respectiv Chery, în minutul 24, pentru Maccabi Haifa.

Neymar a încasat cartonașul galben pentru bucuria de la gol. Arbitrul și-a cerut scuze după meci

Bucuria de la gol a lui Neymar / Foto: Captură Digi Sport

După ce a marcat golul al treilea al celor de la PSG în confruntarea cu Maccabi Haifa, Neymar s-a bucurat în stilul său obișnuit deja. Brazilianul a dus două degete aproape de tâmple, iar în același timp a scos limba.

Bucuria de la gol nu a fost pe placul arbitrului partidei, care l-a sancționat pe Neymar. Brazilianul i-a cerut explicații centralului, însă Daniel Siebert și-a menținut decizia, privind bucuria de la gol ca pe un gest ofensator.

VIDEO cu bucuria de la golul lui Neymar

După meci, Neymar a dezvăluit că a discutat cu arbitrul, iar acesta și-ar fi cerut scuze pentru că l-a sancționat pe jucătorul de la PSG.

Cartonașul galben? Tocmai l-am văzut pe arbitru și l-am întrebat de ce mi-a dat cartonașul. Și-a cerut scuze și a spus că are încredere în mine (n.r. referitor la bucuria de la gol). Oh, acum ai încredere în mine?

După ce primesc galben și sunt avertizat? Este lipsă de respect, trebuie să le cer celor de la UEFA să sărbătorească asta?”, a spus Neymar, la finalul meciului cu Maccabi Haifa.

Maccabi Haifa – PSG 1-3. Messi, Neymar și Mbappe, din nou decisivi

PSG putea deschide scorul încă din minutul 2, însă șutul lui Kylian Mbappe a fost blocat, iar balonul a ieșit în afara terenului.

Neymar a avut o șansă importantă în minutul 7, însă a obținut doar o lovitură de la colțul terenului. Messi putea înscrie în minutul 18, însă defensiva adversă a rezolvat ușor faza.

Maccabi Haifa i-a surprins pe parizieni în minutul 24 când Chery a reușit să deschidă scorul după o eroare a lui Verratti. Sandgren a centrat, iar Chery a înscris din fața porții lui Donnarumma.

Câteva minute mai târziu, Pierrot a înscris în poarta lui Donnarumma, însă reușita sa a fost anulată pe motiv de ofsaid.

Messi a restabilit egalitatea pe finalul primei reprize, când a ajuns la un balon respins în careu.

În repriza secundă, Messi a pasat decisiv la golul lui Kylian Mbappe în minutul 69. Fracezul a trimis cu latul cu piciorul drept și scorul a devenit 2-1 în favoarea parizienilor.

Scorul final a fost stabilit pe finalul partidei de Neymar care a ajuns la centrarea lui Verratti și a înscris în poarta apărată de Cohen.

Parizienii sunt liderii grupei H, cu un total de șase puncte, în timp ce Maccabi Haifa sunt pe ultimul loc, fără niciun punct.

VIDEO Rezumat Maccabi Haifa - PSG 1-3

Etichete: neymar , cartonas galben , daniel siebert , maccabi haifa psg , cartonas galben neymar

O familie a primit cadavrul unui rus cu plete și plin de tatuaje în locul tatălui mort în Cuba. Apoi situația a devenit și mai bizară

O familie din Canada a primit un cadavru greșit, după ce un membru al familiei a murit în Cuba...

48
A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar
vlad-chiriches
Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan Târnovanu amână petrecerea de titlu
Screenshot 2024-04-24 231756
Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”
Gigi Becali
Înlocuitorul lui Kylian Mbappe vine de la Barcelona! PSG a pregătit oferta: 200.000.000€
profimedia-0865397989

Interzis la FCSB! Patronul clubului a făcut anunțul: ”E singura echipă la care nu pot să-l las”
stefanescu
”Și-a arătat caracterul”. Ce a spus Elias Charalambous despre gafa lui Ștefan Târnovanu care amână titlul
chara
Primul transfer? Xabi Alonso a cerut la Bayer Leverkusen un jucător de la Real Madrid
Entscheidung gefallen:Trainer Xabi ALONSO bleibt wohl Trainer bei Bayer Leverkusen. ARCHIVFOTO: Xabi Alonso (Bayer 04 Le
Cum s-a răzbunat o femeie pe soțul infidel. Fapta ei, criticată dur de internauți: „Ar fi trebuit să gândești înainte să acționezi”
Amenințări cu plângeri penale. Edi Iordănescu și Cristi Săpunaru, păcăliți cu zeci de mii de euro
Risto Radunovic e pe lista de transferuri a lui Nelu Varga pentru noul CFR Cluj de titlu! Ce salariu îi oferă
Dominic West, la peste 3 ani de când s-a sărutat în public cu Lily James, deși era căsătorit: "A fost extrem de stresant"
Sore, dans în costum de baie pe plaja din Maldive și gesturi tandre cu iubitul de care e îndrăgostită până peste cap: "Sunt fericită"
România asistaților sociali. Mii de beneficiari de ajutoare sociale refuză să muncească, chiar cu riscul de a le pierde
A învins Mihai Viteazul în bătălia de la Călugăreni? Adevărul despre lupta cu Sinan Pașa
Schimbare în Codul Rutier din România: Când este permisă depășirea pe drumurile publice de către șoferi
Dembele și Mbappe au adus titlul la PSG. Gol de mare rafinament marcat de Kylian plus o fază în care și-a ridiculizat adversarul VIDEO
Foto Neymar, pe urmele lui Bale! Ce a făcut, la câteva zile după ce s-a jucat poker la aniversarea fiicei sale