Mirel Rădoi a rămas fără "bijuteria" de peste 700.000 de euro! A fost ridicată de pe stradă
articol scris de Digi Sport18.06.2026, 13:25
Ajuns la 45 de ani, Mirel Rădoi este recunoscut ca fiind un pasionat de mașini scumpe.
Special Media: Fotbal European, joi, 21:00, DGS 1
Media: Digi Sport Special, joi, 17:00, DGS 1
Aflat în România pentru perioada de vacanță, Mirel Rădoi s-a ocupat, printre altele, și de mașinile din colecția sa.
Mirel Rădoi, lăsat în drum de mașina de peste 700.000 de euro
Galerie Foto
Recent, Mirel Rădoi a fost lăsat în drum de mașina sa de peste 700.000 de euro.
Este vorba despre un Rolls-Royce Cullinan Mansory. Prin intermediul unor imagini postate de un utilizator pe rețelele sociale, mașina lui Mirel Rădoi a fost surprinsă în timp ce era pregătită să fie urcată pe o plaformă în București.
Din ultimele informații pare că bijuteria lui Mirel Rădoi a fost parcată într-un loc nepermis, iar oamenii legii au dispus ridicarea sa.
Mașina lui Mirel Rădoi este la vânzare de mai multe luni la prețul de 732.000 de euro, cu TVA inclus. Mașina este complet albă la exterior, la interior există o combinație de materiale albe, albastre și negre.
”Bestia” este din 2023, are un motor de 6.8 litri și 571 de cai. Mirel Rădoi o vinde la 23.500 de kilometri.
"Eu am câştigat 15 milioane (n.r. de dolari) în toată cariera, din care vreo 6 s-au dus pe maşini. S-au mai dus vreo două pe ceasuri. Nu ştiu dacă sunt eu în măsură să îi consiliez (n.r. pe fotbalişti), pentru că şi pasiunea mea sunt maşinile, aşa că… Dacă vei câştiga o sumă aşa de mare, e clar că cel mai indicat e să îţi cumperi un apartament sau o casă”, spunea Rădoi, în trecut.
Din garajul lui Mirel Rădoi fac parte un Rolls-Royce Cullinan Mansory (700.000 de euro), Mercedes BRABUS 900 Rocket Edition (600.000 de euro), care a fost personalizat și a fost produs în doar 25 de exemplare în lume. Antrenorul mai deține un Mercedes Maybach de peste 200.000 de euro, un Brabus, un Lamborghini Urus Mansory, un BMW X6, un Aston Martin Rapide, un Bentley Continental GT, Bentley Bentayga sau Ferrari F12 Berlinetta.
CV-ul lui Mirel Rădoi
Mirel Rădoi are 67 de selecţii în echipa naţională a României, pentru care a marcat două goluri, el participând şi la EURO 2008. Ca fotbalist, fostul mijlocaș a debutat la Extensiv, apoi a evoluat în cea mai mare parte a carierei sale la FCSB, între anii 2000-2009.
Ulterior, el a jucat la formaţiile Al-Hilal Riad (Arabia Saudită), între 2009 şi 2011, Al-Ain (Emiratele Arabe Unite), între anii 2011-2014, Al-Ahli (Emiratele Arabe Unite), în 2014-2015, şi Al-Arabi (Qatar), în 2015.
A urmat apoi o carieră de antrenor și le-a pregătit pe FCSB, România U21, România, Universitatea Craiova, Al-Tai, Al-Bataeh și Al-Jazira.
În acest sezon, Mirel Rădoi a început ca antrenor la Universitatea Craiova. Și-a dat demisia, chiar dacă echipa era pe primul loc, apoi a ajuns la FCSB, unde a înregistrat patru meciuri (două victorii, o remiză și un eșec).
În prezent, Mirel Rădoi este la Gaziantep, însă are un viitor incert.
Etichete: mirel radoi , masina mirel radoi
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Actrița Daveigh Chase, cunoscută publicului mai ales pentru rolul personajului Samara din filmul de...



































